Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a három hónap próbaidő...

Ha a három hónap próbaidő leteltével megszűnik a munkaviszonyom, a negyedévre járó szabadságot kifizeti a munkáltató?

Figyelt kérdés
A munka törvénykönyve szerint próbaidő alatt nem köteles a szabadságot kiadni, de ha megszűnik a munkaviszony, a kiadatlan szabadságot időarányosan ki kell fizetnie. Ez a 20 nap alapszabadság után nekem 5 nap lenne. Jól gondolom?

2014. nov. 13. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól gondolod.
2014. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól gondolod.
2014. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A főnököm nem így gondolta, ezért bizonyodtam el. Ma udvariasan megkérdeztem, hogy hó végéig kiadja-e inkább, vagy megtéríti; és még ő haragudott meg. Nekem az lett volna az érdekem, ha nem kérdezem meg, csak nyújtom a mancsom a pénzért az utolsó napon. Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 13. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!