Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek, ha a munkaadó...

Ti mit tennétek, ha a munkaadótok telefonon mondtak volna fel Nektek?

Figyelt kérdés
Hétfőtől nem kell mennem, mindezt telefonon közölte a nagysága aztán letette a telefont.

2014. nov. 16. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Visszaülnék gépezni.
2014. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Semmit. Mit tudnék tenni? Téged legalább felhívott, anyámnak úgy üzente meg.
2014. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*Úgy üzente meg egy másik emberrel.
2014. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Normális válaszokat, ha lehet.

Végzem a dolgom, megszólal a telefonom és közli velem a felettesem, hogy úgy döntött hétfőtől nem kell jönnöm.

Jogosnak jogos, mert hülye voltam, hogy bevittem a munkahelyre a bajaimat, nem kellett volna. Szerintem annyit megérdemel mindenki, hogy magához hívassa a dolgozóját és a szemébe mondja, hogy ennyi volt, nem? Elpakoltam a kis szerszámaimat és eljöttem haza szatyrokért. Kolléganőim még kerestek is, hogy merre vagyok. Csak a munkaidejük lejárta után mentem vissza az öltözőbe összepakolni.

2014. nov. 16. 13:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt tenném, mintha nem is telefonált volna!

Bemennék, adja írásban, vagy legyenek tanúk arra, ha már szóban mond fel, hogy a munkaviszony megszüntetését ő kezdeményezte.

Ez esetben ugyanis téged megillet felmondási időre járó pénz, stb. stb. és nem mellékesen a munkaügyi központtól is kaphatod a segélyt.


Ha nem mégy be dolgozni, akkor nyugodtan letagadhatja a telefont, és akkor "igazolatlan távollét" címén szünteti meg a munkaviszonyodat, ami viszont bizonyos területeken nem lesz kedvező kihatással.


Szóval menj csak be, és ragaszkodj ahhoz, hogy adja írásban, hogy ő mond fel neked!

Ha esetleg azzal fenyeget, hogy akkor viszont fegyelmivel küld el:

3 olyan írásbeli figyelmeztetést kell neki tudni felmutatni, amelyben felvéste korábban, hogy mikor-milyen gubancokért kaptad az írásbeli figyelmeztetést. Ha ilyet nem tud produkálni, mégis fegyelmivel küld el, mehetsz a Munkaügyi Bíróságra....

szóval írásban mindent, a szóbelit hagyd figyelmen kívül!

2014. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Látod!!

A kérdés-feltevésnél csak fél-információt közölsz, és akkor persze, hogy a válaszoló "másik malomban őröl"


Felejtsd el, amit előzőleg írtam arról, hogy csak írásban, stb. stb.

Igen hülye voltál, hogy eljöttél hamarabb, hogy összepakoltál hamarabb, hogy csak a munkaidő vége után mentél vissza a dolgaidért, stb. stb.


Akkor most mit remélsz???

Te hagytad ott őket, semmi jogalapod nincs arra, hogy bármit is tégy!!!

Majd legközelebb először gondolkozol, utána cselekszel!!!

2014. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ott ordibált velem a telefonban, mikor így felbosszantják az embert és ráadásul rá is csapják a telefont és akkor, hogyan kérje az ember, hogy adja írásban? Hm?
2014. nov. 16. 14:01
 8/13 anonim ***** válasza:

Olvass tovább is!

Azt is írtam, mivel csak későbbi infóban adtad közre, hogy valójában az történt, hogy te még munkaidő alatt eljöttél a munkahelyedről. És a munkaidő vége után mentél vissza, hogy a szekrényedből kipakolj, stb. stb.


Itt már semmiféle papírt nem követelhetsz a főnöködtől. Örülj, ha a munkaviszonyodat "közös megegyezéses" bejegyzéssel szünteti meg, nem pedig "rendkívüli felmondás a dolgozó részéről" bejegyzést kapsz!!!


Igen, ahogy te magad is írod: "hülye voltam..." Eléggé!

Majd legközelebb gondolkodol, itt már csak az ő jóindulatán múlik, ha szépen megkéred, és visszavesz... de ehhez akkor is be kell menned, elébe kell állnod, hogy bocsi főnök, amiért a munkaidő lejárta előtt eltávoztam, stb. stb.

2014. nov. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Végzem a dolgom, megszólal a telefonom és közli velem a felettesem, hogy úgy döntött hétfőtől nem kell jönnöm.


Szóval én a "ki vagy rúgva" című telefon után jöttem el haza táskákért! És a főnököm bent sem volt már a melóhelyen, hanem ki tudja honnan telefonált, mert mobilról hívott. Hogyan kérjek így tőle papírt vagy bármit is, ha ezután leteszi a telefont és végig sem hallgat?

És azért jöttem el így, mert a rosszindulatú kolléganőimmel nem akartam találkozni, hogy lássam a kárörvendő képüket...

2014. nov. 16. 14:26
 10/13 anonim ***** válasza:
ezzel nem tudsz tenni semmit, maximum elkéred a fizetésed és keresel 1 másik állást. A nő bunkó volt, le kell vonni a tanulságot.
2014. nov. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!