Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 37-40 körüli álláskeresők!...

37-40 körüli álláskeresők! Nektek sem sikerül elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Kulturáltan nézek ki, diplomám van, normálisan, értelmesen kommunikálok, be is hívnak interjúra, de végül sehová nem engem választanak:( Az komoly cégektől a bolti eladóig mindent megpróbáltam már. Mi lehet a gond? Tényleg normális vagyok, sőt állítólag nagyon szép, csak most nagyon lefogytam. Szerintetek emiatt??
2014. dec. 3. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a fele el sem jön állásinterjúra. Én is sajnáltam mindenkit mielőtt itt dolgoztam most, hogy látom van munkalehetőség kb fele jön el a behívottak.
2014. dec. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Én igaz, nem tartozok a megkérdezett kategóriába, de 31 éves vagyok és évek óta segélyen élek. Kulturáltan nézek ki, van diplomám, több szakmám, és be se hívnak interjúra. Meglátják az önéletrajzomat és eldobják, pedig már annyiszor átírtam, hogy el sem tudom mondani. Én már nem problémázok ezen, beletörődtem, így fogok meghalni, nyomorultul és szegényen, ez van. Amit elhatároztam viszont, hogy sormunkára, ahol steril ötözetben kell alkatrészeket összeszerelni 12 órában 8 általános iskolával rendelkezők között, oda akkor se megyek, ha beledöglők, nem azért tanultam évekig.
2014. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Többek között emiatt nincs munkád 2.

Ja könnyebb a segélyt kérni, mint dolgozni legalább ideiglenesen abba a gyárba. De igaz mennyivel szebben hangzik diplomásan otthon várni a segélyt, mint dolgozni :)

2014. dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Na persze, mert te inkább mennél oda az iskolázatlanok mellé, és élveznéd a 12 óráért kapott minimálbért? Gratulálok, hogy csak ítélkezni tudsz, de a valódi háttért nem ismered. Amúgy meg megsúgom beadtam oda is az önéletrajzomat és képzeld el még oda sem kellek, mert ahogy ők fogalmaztak(mert kivételesen oda behívtak interjúra): Túlképzett vagyok.

Ha neked is ezt mondanák, te mit tennél?

Szerinted a kérdező szívesen elmenne oda dolgozni? És most ezt tőle is kérdezem.

2014. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem lenne életem melója de inkább dolgoznék, mint segélyen élnék. Persze pár hónapig előfordulhat mindenkivel. Egyszer fent egyszer lent nem azért ítéllek el, de azért ennyi idő...De hát nem vagyunk egyformák.

Azt, hogy túlképzett vagy pedig nem "az iskolázatlan" munkaerő dönti el, hanem a főnökség.

Nem is értem, hogy kaphatsz ennyi ideig segélyt?! Nem három hónap a segély? Mennyi ez ha megkérdezhetem?

2014. dec. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Elmondom neked, de ez már nagyon OFF: egy évig adják a Foglalkoztatást helyettesítő támogatást, vagyis a segélyt és az egy év lejártakor minimum 3 hónapot kell dolgoznod az önkormányzatnak, utána ugyan úgy jár. De képzeld, nem derogál a szemétszedés, vagy a hasonló munkák. (Nem mellesleg fizetik a tb-t és nem kell itt a GYK-n kétségbeesetten kérdezgetnem, hogy mennyibe kerül biztosítottnak lennem, vagy azt számolni mennyi kamattal büntetnek, vagy ellát-e az orvos.) Kibírom, de még mindig jobb, mint azt hallgatni a munkatársaimtól, jé neked diplomád van, meg ilyen-olyan szakmád, akkor minek vagy itt? Nem egy helyről utáltak ki, volt ahol amikor eljöttem akkor tudtam meg, hogy azért fúrt mindenki, és tette lehetetlenné az ott létemet, mert azt képzelték, hogy valaki, vagyis főnök akarok lenni, a sok iskolámmal.


Az évek során már volt pár megalázó élményem ez miatt, és inkább letagadom azt is, hogy írni és olvasni tudok.

2014. dec. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nem írnád oda, hogy van diplomád az olyan munkákhoz ahol nem szükséges?
2014. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mint írtam annyi félé önéletrajzom van, hogy már magam sem tudom. Ezzel azt akartam írni, hogy ha pl eladónak jelentkezem, akkor csak a kereskedelmi végzettségemet írom be, stb... Jelentkeztem már úgy is, hogy akár el is költözök oda ahol a munka van, oda se hívtak vissza....
2014. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni, mint a 7-es. Ha olyan helyre adod be az önéletrajzodat, ahol elég az érettségi, akkor ne írd bele a diplomádat.

A kollégáidra sem tartozik az iskolázottságod.


Egyébként meg lehet próbálni másik városba költözni, ahol van munka.

2014. dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy vállalnád a költözést... külföldben nem gondolkoztál?
2014. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!