Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan járt el a munkaadóm?

Jogosan járt el a munkaadóm?

Figyelt kérdés

Maradt év végére 14 nap szabadságom. A munkaadóm a tudtunk nélkül a novemberi hónapban, ki írta a szabadságokat.Van akinek 5-6-7 napot(nekem is) A decemberi bérlapon szembesült mindenki ezzel a szemétséggel.

Most jön a java.10 órát dolgozom egy nap. Ők azt mondták, hogy ki van fizetve a szabadság.Mondom az érdekes mert az egész novemberi hónapot végig dolgoztam. A teljesítmény bért pedig nem számolták el,ami nem kis összeg 7 napra.

Mehetek ezzel a problémával a munkaügyre?

Remélem érthető voltam :)


2014. dec. 29. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Menni mehetsz csak addigra a cég is megszűnik ahol dolgozol mire a te ügyedet tárgyalják. De akkor kontrázok csak hogy lásd van rosszabb is. Évek óta olyan munkahelyem van ahol a szabadság ki van írva a bérpapíron de még sose voltam szabadságon és nem is leszek mert szemetek! Na?! Ja és azt még halkan megjegyzem hogy ez nem az első ilyen munkahelyem.
2014. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát ez is elég szar ügy.

Engem az bosszant a legjobban, hogy 7 napig szinte ingyen dolgoztam. Valószínű azt fogom csinálni hogy itthon maradok abban a 7 napban (hamár egyszer kifizették). A másik műszakban megcsinálta az egyik munkatársam,egy szót sem szóltak érte.Még neki telefonáltak hogy jó lenne ha legalább leltározni bejönne az év végén. Gondolom kipróbálták hogy a melós mit fog szólni hozzá.

Nem tudom ezt most miért csinálták,még nem volt ilyen a 10 év alatt.

2014. dec. 29. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért csinálják mert megtehetik! Hiába nem szabályos de tudják hogy az ember rá van utalva hogy dolgozzon és meg is teszik. Ha visszaszólnak akkor azt mondják hogy semmi gond lehet menni van más helyetted. Én már ezeken rég túllendültem mert szinte bármit megtehetnek sajnos. Úgy fogom fel a dolgokat hogy jó hogy legalább van melóm. Úgyse itt fogok dolgozni életem végéig majd fog javulni a helyzetem. Bocs de még mindig meg tudom kontrázni a dolgaidat. 7 napot nem fizetnek? Nekem egy régi cégnél ahol dolgoztam és csődbe került konkrétan még fél misivel lógnak elmaradt munkabér címén. Amiről van jogerős bírósági papírom hogy az nekem jár és ki kell hogy fizessenek. De erre a lóvéra ihatok hidegvizet! Nagy eséllyel soha az életbe nem fogom látni. És az én követelésem a sor végén kullog, mert még kb 20-25 embernek tartoznak eszméletlen pénzekkel. A legalja kétszázról indul és van akinek 2-3 misi is hiányzik. Úgyhogy én ezek miatt már úgy állok minden munkahelyhez hogy amennyire megfizetnek és korrektek velem én annak arányában dolgozgatok. Már amennyire ez lehetséges, mert nem mindenütt az.
2014. dec. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Majd meglátjuk,hogy mit szólnak ha itthon maradok 7 napot...mert biztos meg fogom csinálni.

Elvégre már kifizették, csak én még nem töltöttem le.

De azért meg kérdezem a munkaügyi felügyelőséget is,hogy ilyenkor mi a helyzet.Kíváncsi leszek mit mondanak.

2014. dec. 31. 17:29
 5/5 anonim válasza:

A vége sajnos az lesz hogy ha a kolegáid nem állnak melléd

kereshetsz másik melót

2015. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!