Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Angliában, Londonban, mekkora...

Angliában, Londonban, mekkora kereset van óvodai dajkákra, pedagógiai asszisztensekre (ovikban)?

Figyelt kérdés
Ha a diplomám szerint - amit Magyarországon szereztem - gyógypedagógus vagyok, akkor előnnyel indulnék-e Angliában ha oviban szeretnék dolgozni dadusként (hogy nem tudom kint hogy nevezik őket)?
2015. jan. 6. 20:14
 1/6 A kérdező kommentje:
*VAGY nem tudom kint hogy nevezik őket
2015. jan. 6. 20:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha erről van konkrét papírod (felsőfokú), valamint pazarul beszélsz angolul, akkor hivatalosan is el tudsz vele helyezkedni. Ez persze településtől, frekventáltságtól és a színvonaltól is függ. De forintban alsó hangon 400 ezret megkereshetsz vele.
2015. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudok angolul, de annyira nem hogy rögtön gyógypedagógusként helyezkedjek el, ahhoz kellene pár év, hogy olyan szinten beszéljem, hogy bele merjek vágni. Viszont kezdésnek jó lenne dajkának lenni szerintem.

Gyógypedagógus is inkább oviban lennénk, mint iskolában, de kint gondolom teljesen máshogy működik az iskolarendszer mint itthon, úgyhogy talán még az iskolához is lenne kedvem. De ahhoz előtte tényleg kellene pár év a nyelv szempontjából.

2015. jan. 6. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor mire vársz?

Londont nem javaslom, inkább kisebb várossal kezdd, ott túl drága minden, nehezen kapsz melót.

2015. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dajka és bébiszitter elsősorban 1-1 családnál kell, de szerintem nem állandó munkára. Olyan helyet kell keresned, ahol azért rendesen "melózni" kell, akár kétkezi munka is. Nem egyszerű amúgy...El kell intézni a papírokat, bankszámlát nyitni (az egyik legmacerásabb dolog), biztos lakhatás, cím...Ha van kinti ismerősöd, kérj segítséget, vagy próbáld meg valamilyen magyar munkaközvetítőnél.
2015. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Londonban gyakran keresnek ovodai dajkat, de iskolai ped.asszisztenskent is el tudsz helyezkedni. Nyelvismeret szukseges, de ha munkat keresel hivatalosan, akkor a nyelvi kepzest allamilag fizetik.

Ez utan ugy tudom, el kell vegezni egy okj-s szeru kepzest, kozben hospitalsz es gyakornokkent mar oviban kapsz feladatot, gyakornoki fizetessel, ami asszem minimalber koruli osszeg, talan 7 font/ora.

Dajkakent is eleg normalis fizuk vannak, havi 1500- at ossze lehet szedni.

A nyelvismerethez meg: az itteni kozepfok nem eleg, de ott is foleg bevandorlok, azsiaiak, afrikaiak, lengyelek gyerekeit kell tanitanod, es termeszetes, hogy a pedagogusok kozul is sokan nem beszelnek felsofokon angolul, igy toled is foleg a szakmai nyelvet varjak el, es kb. egy tarsalgasi szintnek megfelelo nyelvvizsgat.

2015. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!