Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány évig kell külföldön...

Hány évig kell külföldön dolgozni (bejelentebb munkahelyen), hogy onnan kapjak majd nyugdíjat?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy bejelentebb munkahelyen? Külföldön az esetek 90%ban bejelentett munkaviszony van, egyébbel foglalkozni se szabad. A legtöbb országban 5 év ott tartózkodás után letelepedési engedélyt kaphatsz, úgy tudom, hogy onnét kezdve már kaphatsz kinti nyugdíjat, de lehet tévedek.
2015. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de ha egyszer a fizudból vonják a nyugdíjat, akkor azt vissza kell kapnod. Tehát ez nem időhöz kötött. Amennyit levontak, annyit vissza is kapsz.
2015. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha több évnyi külföldi munka után hazajövök, akkor itthon is kell kapnom külföldről nyugdíjat?
2015. febr. 4. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze. A nyugdíjat megkapod függetlenül attól hogy helyileg hol tartózkodsz.
2015. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor még mindig érdekelne, hogy mennyi idő múlva lennék jogosult a nyugdíjra? 2-3 kint dolgozott év után is, vagy azért van egy minimum, pl 10 év?
2015. febr. 4. 15:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Mint írtam, én nem vagyok szakértő. De több évi levonásodat nyilván visszakapod. Ez nem kérdés. Én szerintem az első ledolgozott naptól kezdve jár.


Itt inkább csak az a kérdés, hogy ha pár napot dolgoztál, akkor 40 év múlva azt az egy-két eurót mégis hogy adják vissza.. De évek alatt több ezer euród gyűlik össze, gondolhatod, hogy visszautalják.

2015. febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a nyugdíjas éveid alatt végig szeretnél kapni kinti nyugdíjat, akkor értelem szerűen több évet kell ledolgoznod, minimum 10et. Szerintem ehhez nem kell szakértőnek se lenni. Viszont én inkább azon aggódnék, hogy az itthoni nyugdíjad, hogy működne ilyen esetben. Pláne azt nézve, hogy eléggé azt hiresztelik, hogy mire a 30as korosztály nyugdíjba kerülne addigra lehet még csak nyugdíj sem lesz itthon és járhatnak majd ingyen étkezdébe stb. Ha kimész én a helyedben kinn is maradnék. Ezt nem rosszalóan írom.
2015. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!