Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírjátok a hosszú munkané...

Hogy bírjátok a hosszú munkanélküliséget? Valóban ennyire nem akarnak alkalmazni fiatal pályakezdőket?

Figyelt kérdés

A szakmámban sajnos képtelen vagyok elhelyezkedni (szociális gondozó), pedig a környékbeli-meg nem környékbeli lehetséges helyekre mindenhová küldtem már önéletrajzot.

Ezen kívül Tesco, Lidl, Penny, Aldi, McDonald's, stb stb, mind küldtem önéletrajzot, valamint eladói, takarítói állásokra, össze sem tudnám számolni összesen hány helyre.

Pályakezdő vagyok, 21 éves. Decemberben végeztem mint szoc. gondozó, azóta semmi. Megöl ez a tétlenség, haszontalannak, feleslegesnek érzem magam, nem mellesleg a pénz sem jönne rosszul...

Mit tehetnék még? Ti hogy bírjátok hogy nincs állásotok?


2015. febr. 2. 16:26
 1/10 schocko ***** válasza:
51%
Menj külföldre, tárt karokkal várnak majd...
2015. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Decemberben végeztem, irodai szakmám van és érettségim, mégsem találok munkát, mégcsak közmunkára sem vesznek fel, helyette beraknak az irodába hozzá nem értő személyeket én meg majd mehetek utcát söpörni, mert a seggnyalóknak kell az irodai munka. Gyárban meg nem fogom tönkretenni magam 60000 Ft-ért 3 műszakban, főleg, hogy bejárós lennék meg szívbetegségem is van. L/22
2015. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
24%

Gyárba probálkoztál már, érettségim van felvettek jó munkahelyre gyárba ahol havi 200 felett kereshetnék szerződésem is van



És arra várok már 10 napja hogy behivjanak dolgozni 22 ferfi palyakezdo vagyok, és itthon sopom a rezet, amikor 1000 dolgom lenne ha lenne jövedelmem



Remélem behivnak dolgozni

2015. febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én augusztus óta keresek munkát pályakezdőként. :) Mondjuk nem szakmába vágó munkákra nem jelentkezem. Ha tényleg kétkezi munkát akarsz végezni, akkor én is azt javaslom hogy menj ki külföldre. Én megjártam, jól kerestem.
2015. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tervben van Anglia, hálistennek beszélem is a nyelvet (bár mivel mostanság nem volt lehetőségem gyakorolni, biztos megkopott kissé a tudásom), de az majd csak nyáron, addig is, nem akarok a szüleim nyakán élni.

Nagyon elkeserít, hogy nincs munka, lány vagyok, gyárban be se hívnak kb, a vicc az, hogy nálunk oda is csak protekcióval vesznek fel (próbálkoztam már, de semmi).

Komolyan, már bármilyen munkát elvállalnék kb, csak legyen egy kis fizum, hogy ne anyámék tartsanak el, nagyon rosszul érzem magam emiatt....

2015. febr. 2. 20:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 2 évig kerestem melót, mire találtam, azt is rossz helyre, minimálbérért. Szóval igen, tényleg ennyire nehéz munkát találni. :( Baromi sok munkanélküli van, munka meg nem sok, főleg nem a tisztességes illetve jól megfizetett formából. Ha fiatal meg pályakezdő vagy, azért nem vesznek fel, mert nincs munkatapasztalatod. Ha meg idősebb vagy, akkor azért, mert "öreg" vagy, vagy úgyis arra számítanak, hogy elmész szülni, családot alapítani hamarosan, akkor meg már inkább fel se vesznek.
2015. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
És állítólag meg fogják szüntetni a segélyt és a munkanélküli központokat. Mi lesz azokkal is akik ott dolgoztak? Még több ember marad munka nélkül.
2015. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

Én elég gyakran váltok melóhelyet anyagi helyzetem fejlődése érdekében, pár tippet leírok ami nekem bejött.


-Photoshoppal szoktam egyedi CV-t csinálni, ha gondolod tudok küldeni sablont.

-Elküldted a CV-t, érdeklődj telefonon.

-Ahova lehet menj el személyesen.

-Legyél határozott, ne engedd hogy a főnököd kihasználjon ne legyél csaholó kutya, van másik munkahely. Ne viselj el mindent. Legyen tartásod. Sok sikert.) Cad, sap ismeretekkel mehetsz gyárba raktárosnak. Találd fel magad. Ne legyél visszahúzódó, azokat mindenhol utálják. (én is.) Remélem segítettem. 26/F

2015. márc. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egy férfinak sokkal könnyebb munkát találni, váltani

nekem mindig az az első kérdés barát, férj, gyerek?

hiába mondod h nem, nem úgy sem hisznek neked

ha van férfi jelentkező a munkára inkább őt választják

2015. ápr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is volt 1,5 év amikor akármennyire próbálkoztam, mentem személyesen mindenhova cv-ket is napi szinten küldtem mégsem sikerült. Aztán volt képzés Erdélyben 3-4 hónap alatt felszabadultam szellemileg, haza jöttem és 2 hét múlva már dolgoztam. Azóta találok munkát, bár nagyon megváltoztam kint. Teljesen más dolgokat részesítek előnyben. Valahogy próbálj kikapcsolni egy kicsit, aztán valami munka is befog jönni. Sok sikert. 26/F
2015. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!