Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akarok dolgozni menni!...

Nem akarok dolgozni menni! Egyszerűen ha már ha a munkára gondolok, teljesen kilátástalanná válok minden! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos a kérdés teljesen adott és egyszerű! Nem akarok dolgozni menni! Tévedés ne essék: nem arról van szó, hogy lusta vagyok elmenni, hanem arról, hogy nem bírom elviselni azt, ha kényszerítve vagyok arra, hogy dolgozzak! Tudom, tudom... nem kötelező dolgozni! De ha enni akarok, és nem megfagyni kint, akkor igenis valahogy mégis rá vagyok kényszerűlve! Ha munka van szomszédnál, ismerettségben, barátoknál, családnál, bármikor segítek és dolgozok nekik akármennyit KEMÉNYEN... De hogy idegen, bunkó, beszólogató emberekkel dolgozzak (mert valahogy ilyen kib#szott emberekből mindig van legalább 2-3 ilyen minden melóhelyen...) és hogy bejárjak dolgozni, szürke helyekre MINDENNAP az valahogy annyira taszít, hogy nagyon... Nem akarom ezt!!! Nem tudom elképzelni az életem úgy, hogy nem hogy olyat csináljak KÉNYSZERÍTVE (még ha burkoltan is), amit nem akarok, és mindezt olyan emberekkel, akik abban lelik örömüket, hogy a másikkal kibabrálnak - pláne olyan fizetésért, amiből csak éppenhogy kijövök egy hónapban és nem tudnék félrerakni. Egy Wass Albert idézet jut eszembe erről:


"Nem azért élünk, hogy dolgozzunk,

hanem azért dolgozunk, hogy éljünk!"


Jah, és akkor még ne is vegyük ide azt a tudatot, hogy míg én össze-vissza alszok, meg reggel kelek fel munkába, míg vannak olyanok (sok 14-30 éves korosztály), akik addig alszanak, amíg akarnak, oda mennek, ahova akarnak, oda kocsikáznak, nyaralnak (stb.), ahova akarnak... Mert nekik van pénzük - és biztos vagyok benne, hogy ők nem keltek fel korán, és közel nem töltik mindennapjukat bent egy szürke melóhelyen!


Hogy tudnám megváltoztatni a gondolkodásom? Hogy tudnám rávenni magam, és valahogy másképp látni ezt? Tudom, hogy valami nálam lehet gond, és nem tudom, hogy tudnám rávenni magam ezekre, de higgyétek el, szeretném! Csak ha bent vagyok, akkor nagyon gyér a helyzet! Na meg munkábaindulás előtti délutánokon, hogy holnap már megint kell menni... :(


23/F



2015. febr. 11. 18:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
7%
Mindez csak szar kifogás, tudod jól te is. Nyilván szívesne csinálja az ember, amti szeret vagy dolgozik annak, akit kedvelt, de az élet nem kívánságműsor és mindenki magasról leszarja, hogy Jancsikának (most ez vagy te) nem fűlik a foga a csúnya bunkó emberek közé menni és tologatni a papírt (most ez a munkád). Maradj akkor otthon anyuka nyakán, más opciód nem nagyon van. Legálisan persze, hacsak nem pattan ki a zisteni szikra a fejedből és csinálod meg a saját vállalkozásod.
2015. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

Nem veled van baj, hanem a világgal.Teljesen úgy gondolom, mint te.

Hát, ilyen esetben valami kompromisszum megoldást kell találni.Pl eltervezed, hogy addig végzed a"szürke melót", amíg nem találsz más megoldást, vagy olyasmibe kezdesz, olyan munkába amit szeretsz, ami egyben a hobbid is.Vagy vállalkozol.

2015. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Hello :) Én egész életemben ezt gondoltam,most 34éves vagyok,és nem változott meg ez a gondolatmenetem.Most lesz talán az első munkahelyem,eddig el tudtam lavírozni.És szerintem ezt se fogom sokáig csinálni,mert ki kell találni egy ötletet,hogy ne másnak dolgozz.De ahhoz meg pénz kell.Tehát azt javaslom ha elmész dolgozni,pl.külföldre ahol több pénzt kapsz,úgy fogd fel hogy ez csak addig megy,amíg valami saját kis vállalkozást nem tudsz indítani,vagy valamit kitalálni amiből pénz van :)
2015. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt kapod az oltásokat,de én azért írok,mert megértelek. Ilyen formában neked van igazad,de hogy ez ne legyen így,két dologra van szükség:

1. olyan munkát végezz,amit szeretsz! (nem közhely! tényleg így van!) S hogy még fizetnek is érte,dupla öröm. Ha kiteljesedhetsz a hivatásodban,belső igényed lesz a szakmai előrelépésre.

2. a rendszerességet bele kell vinni az életviteledbe! A rend megtart téged! Meg lehet szokni,ahogy a korán kelést is.

2015. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
9%
Nőjél fel és lépj ki a gyermekkorból. Tegyél valamit azért, hogy úgy legyen, ahogyan akarod.
2015. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
80%
Legyél vállalkozó és oszd be a saját idődet, vagy tanulj tovább és dolgozz flexibilis helyen, ahol tisztelettel bánnak veled. 2 évvel vagyok nálad idősebb, nemzetközi NGOnál dolgozom, a munkatársaim egytől egyik jó arcok, nagy a pörgés, és szeretek bemenni, pedig szinte rám van bízva a working hour, heti 1-2 napot akár itthonról is dolgozhatnék.
2015. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
75%

Hol van az eloirva hogy a munkanak szarnak kell lennie?


En kifejezetten szeretek dolgozni jarni, mert a munkam egyben a hobbim is, es teljesen normalis, ertelmes, ertekes emberke vesznek korul, es baromi jol meg is fizetnek.


Hja, mondjuk ezert tettem is, egyetemre jartam, nyelveket tanultam, kepeztem magam.


Valamit valamiert.

2015. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%
Tanulni kell! olyat,ami érdekel,addig meg kibírod.valahol csak jó lesz.
2015. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
94%

#7


"mondjuk ezert tettem is, egyetemre jartam, nyelveket tanultam, kepeztem magam. "


Más is végigjárta ugyanazazt az utat, 3 nyelven beszél, mégis a mekiben süti a krumplit és szolgálja ki a vevőket.

2015. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
40%
Elkezdesz boxolni járni,aztán ha valamelyik munkatárs túlzásba viszi az oltogatást,vele megbeszéled a dolgot meló után 4 szem közt.
2015. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!