Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek a helyzetemről?

Mi a véleményetek a helyzetemről?

Figyelt kérdés

Állítólag au-pair vagyok Németországban.Kezdem kissé úgy érezni, hogy inkább már takarítónő.Mellesleg meg a gyerek is minden ok nélkül ellenséges velem.

Na, de itt van bővebben: Mostanában kezdem kissé úgy érezni, mintha a fogadó családom túllépte volna a szerződésünk határait.Nem panaszkodni akarok, de ez leginkább a ház körüli teendőkben nyilvánul meg.Leírom, hogy milyen munkákat kell minden héten végeznem és a nem hetente végzendő munkáimat is.Tehát, amik minden héten vannak: földszint takarítása(mosogató, tűzhely takarítása, portörlés mindenhol a konyhában és a nappaliban is, porszívózás, ajtók, díszlécek tisztítása), első emelet takarítása(mosdó, kád, zuhanyzó, WC kitakarítása, szintén portörlés, felmosás, porszívózás, ajtók, díszlécek takarítása, de ez az összes helyiségre vonatkozik, úgyhogy többször nem írom.A saját szobám takarítása - ez természetes, hogy rám tartozik, az anyuka dolgozószobájának kitakarítása, folyosó kitakarítása), a második emelet tisztítása( ide tartozik Béla szobája, az anyuka és apuka hálószobája, a második fürdőszoba, Béla féltestvérének szobája, valamint mégegy folyosó), ezeken kívül egyszer a héten ki kell takarítanom az egész lépcsőházat, valamint még vasalnom is kell.A következő munkák is rám lettek bízva, de ezek nem minden héten: hűtőszekrény kitakarítása, ablakmosás - igaz, nem az egész házon, sütő kitakarítása.Ezek mellett még 90%-ban az én dolgom a virágok locsolása, mosogatógépbe bebakolni és kipakolni belőle, szemét kivivése, néha bevásárlás, ruhák hajtogatása.Ehhez mindenhez pedig természetesen még a Bélával való foglalkozás is hozzátartozik, aki az utóbbi időben eléggé ellenséges velem, aminek egyikünk sem érti az okát, pedig próbáltunk beszélni vele.Bár néha a szüleivel szemben is olyan hangnemet megenged,hogy az számomra teljesen kiábrándító.Néha még ütéshez és rúgáshoz is folyamodik.Őszintén bevallom, hogy december folyamán kétszer is sírtam miatta.Amikor ezt látta, minden veszekedés megszűnt.Leginkább a gyerek viselkedéye miatt szeretek sokat a szobámban lenni a szabadidőmben.A szülők furának tartják, hogy nem vagyok köztük.Ezek felett pedig a nyelvkurzusos támogatást sem kaptam meg tőlük.

Szerintet ez nem sok egy kicsit?Vagy én lennék elkényeztetett?

Előre köszönöm a válaszokat.



2015. márc. 2. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1.Anyelvi kurzus támogatásának hiánya miatt azonnal lelépnék.

2.Sok család elvárja a házimunkát is.

3.Barátnőmtől a férj várta el a "mellékest". (Mondjuk,fizetett is neki rendesen.


21/L

2015. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem sok, a nők nagy része napi szinten csinálja végig ugyanezeket a feladatokat gyerek mellett, és még mellette munkába is jár.


Egyszerűen el vagy fáradva, lelkileg, és fizikailag is. Próbálj meg a szabadidődben olyan dolgokkal foglalkozni, amik feltöltenek, vagy olyan emberek társaságában lenni, akik optimisták, akik hasonló helyzetben vannak, és akik tudnak tanácsot adni, hogy hogyan is lehet minden könnyebb testileg/lelkileg.


Kitartás! :) Ha már minden kötél szakad, és jól esne beszélgetni valakivel, írhatsz nyugodtan. :)


25N

2015. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A lényeget kihagytam: nem sok, de csak akkor nem, ha a szerződésed magában foglalja a házimunka elvégzését is. Ha ilyesmikről nem került szó akkor amikor felvettek dolgozni magukhoz, akkor viszont nyugodtan szóvá teheted, hogy bizony nem erről szólt a megállapodás. 2-es voltam. :)
2015. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen dolgokat még a szerződés aláírása előtt kell tisztázni. Amikor munkaviszonyba léptél velük, tudtad, hogy ez mind a te dolgod lesz? Ha igen, akkor nem jogos a panaszod, de van egy olyan érzésem, hogy bőven nem azt csinálod, amire szerződtél. Olvasd át figyelmesen, és ha bármi olyasmire utasítanak, ami nincs a szerződésetekben, teljes lelki nyugalommal mondhatsz nemet. Mint ahogy a nyelvkurzus támogatását is számon kérheted rajtuk, ha ebben is megegyeztetek. Az, hogy a gyerek ellenséges, nem befolyásolható. Gondolom, kisebb gyerekről van szó, szóval ez mindenhol benne van a pakliban.

A házimunkának nézz utána a szerződésben.

2015. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
házvezető nő vagy
2015. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A szerződésben a házimunkába való besegítés áll.Konkrétan a vasalás, bevásárlás, mosogatógépből kipakolni és bepakolni és a ruhákat összehajtogatni.Ennyi.
2015. márc. 2. 15:16
 7/11 A kérdező kommentje:

Az anyuka a saját ruháikat kimossa és egyszer főz hetente.A többi az én dolgom.

Egyébként nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.Aranyosak vagytok!😊

2015. márc. 2. 15:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Na, ha annyi áll a szerződésben, én nm lennék ingyencseléd, az is tuti.


Oké, hogy kell a pénz, de ilyen átbszós áron is?!

2015. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor sem számít a gyerek ellenségeskedése, ha üt és rúg is?Ha én meg megrázom kicsit, elbőgi magát.Azután meg én vagyok hibáztatva.Holott a szüleit is üti elég gyakran, meg ordítozik velük.
2015. márc. 2. 15:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezeknek a dolgoknak 90%-a nem az au pair feladata!

[link]


Én is au pair vagyok, itt együtt takarít a család hétvégén. Én a gyerekekkel együtt kitakarítom az ő szobájukat, meg persze a sajátomat, a szülők meg a többit. Nem normális, hogy neked egyedül kell takarítanod.

Már előfordult, hogy megkértek, hogy takarítsak ki én, de olyankor plusz pénzt kaptam.

2015. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!