Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy reagálnátok az alábbi...

Ti hogy reagálnátok az alábbi helyzetekre? Csak a tűrés, hallgatás marad?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozom 2-3 hónapja. Az étteremnek van egy vezetője és néhány "műszakvezetője" vagy hogy hívjam őket. Az egyik műszakvezető eléggé rámszállt, állandóan beszólogat (mióta vagy már itt, ezt tudnod kéne...stb., egyébként szerintem az összes magyarral ilyen), folyamatosan bunkó velem. Egy idősebb nőről van szó, akinek láthatóan kisebbségi komplexusa van. Folyamatosan kritizál mindent, amit csinálok, úgy néz rám, mint aki legszívesebben megfojtana, pedig soha nem szóltam rosszat, még letegezni sem merem, pedig mindenki tegezi. Néha viszont rájön az öt perc, akkor meg mindent szépen megköszön, érdeklődik, de ez ritka. Múltkor pl. nem engedett ki még wc-re sem (direkt megkértem valakit, hogy álljon be a helyemre), még kiosztott érte engem, mert 4 órával a szünetem után kikérdezkedtem volna. Aztán fél órával rá kiengedett, de akkor is kaffogott, meg mikor visszamentem, kötekedett velem, hogy mi tartott eddig...stb.

A kérdésem az lenne, hogy hogy lehet az ilyen bunkó középvezetőket kikerülni vagy leszerelni? Hogy viselkedjek, hogy ne hergeljem tovább?

A másik pedig, hogy a munkatársaim (külföldön dolgozom, de sokan vagyunk magyarok, mégis mindig a helyiekkel van a baj), szóval olyanokat csinálnak néha, hogy többen néznek engem és mosolyognak rajtam, pedig csak dolgozom. Múltkor pl a nagyfőnökkel kinevettek azért, mert lehajoltam a pult mögé orrot fújni (nem a vendég előtt fogok), de már többször láttam, hogy rólam beszélnek és mosolyognak/nevetnek. Az ilyenre hogy lehet reagálni? Külföldi vagyok nekik, de nem hülye, diplomás, művelt fiatal lány vagyok (mellesleg a párom is ott dolgozik régóta).


2015. márc. 20. 12:05
 1/2 A kérdező kommentje:
A kérdésem még az lenne, hogy ilyenkor maradjak mindig a lehető legudvariasabb, vagy néha álljak ki magamért, akár kicsit bunkóbban is? Mert jelenleg nem merek senkinek rosszat szólni, de kezdem észrevenni, hogy talán emiatt lépnek át rajtam.
2015. márc. 20. 12:07
 2/2 anonim válasza:
100%

Velem katonaságon volt h egy tiszt rámszállt, egy ideig turtem aztán szakadt a film! Osszeszedtem minden tudásomat az o nyelvén (Szerb) és 4szem kozt megkérdeztem (durván, de nem sérton), hogy Van-e valami baja velem? Esetleg az a baj hogy Magyar vagyok? Erre o, elég iedt arcot vágott, és azt mondta nincs semmi, dehogy, blablabla.. Aztán szinte elore koszont!

Most dolgozok egy helyen, kis fonok vagyok, én is szemétkedek 1-2 emberrel, de mert semmi tisztelet nincs bennuk. Viszont nekem is van felettesem, aki a hátam mogott engem cseszeget. Egyszer már szoltam neki hogy tudok rola, és mondtam h nem akarok tovább vele dolgozni, akkor nyugtatgatott, meg tagadott mindent. én ráhagytam, azt hiszi minden rendben, de azota is azon vagyok, hogy elhuzzak errol a melo helyrol.

Szerintem Kérdezz rá az oreglányra mikor nincs korulottetek más, hogy van-e valami baja veled? Azt akarja hogy ne dolgozz ott? Ha igen akkor mond h igyekszel keresni mást. Szerintem aztán már leszáll rolad. Majd irj ha van vlmi fejlemény! érdekel! :) udv.

2015. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!