Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mernétek próbaidő alatt...

Mernétek próbaidő alatt táppénzre menni, ha a gyerek beteg lett? Mikor mertetek először elmenni?

Figyelt kérdés

Határozatlan idejű szerződéssel vettek fel, 3 hónap próbaidővel. A gyerek meg beteg lett, minimum egy hétig itthon kell lennie. A férjem van vele, de ő meg erre az időre nem kap pénzt....

Én meg még nem mertem kéredzkedni, jaj olyan nehéz ez!

Ti mikor mertetek először gyermekápolási táppénzre menni?



2015. máj. 11. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát a párom testvérét így rúgták ki próbaidő alatt a bútorgyárból. De mivel a párja is akkor ment vissza dolgozni a gyerek után és neki fontosabb munkája volt, inkább ő marad otthon. Szerintem ez munkahely függő, normálisabb helyen el mernék menni, de ha kicsit is gáz a hely akkor tuti nem.
2015. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt semmiképpen nem ajánlatos egy héten át kimaradnod, mert beteg a gyerek. Ezt elvárják tőled, hogy megoldjad másképpen, ui. tulajdonképpen a munkáltatódnak semmi koze hozz.
2015. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha fontos az allasod oldd meg maskepp.
2015. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Jogilag nem tudom, hogy van, de az biztos, hogy ha a munkavállaló a próbaidő alatt már hiányzik, akkor felveti a kérdést: mi lesz később?

Szerintem jobb, ha próbaidő alatt nem hiányozik a munkavállaló, ezzel is mutatva, hogy mindenféle szempontból a maximumot nyújtja, és fontos számára az új munka, vannak lehetőségei otthoni dolgainak rendezésére hiányzás nélkül is. Később már mindenki elnézőbb lesz ilyen téren is.

2015. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Hát nézd kérdező, ha egy-két napot hiányzik valaki ilyen miatt azt szerintem minden normális ember megérti, de egy egész hét az iszonyatosan sok. Én kirúgnálak ha egy hetet hiányoznál. A gyerekek sokszor betegek, te pedig minden egyes alkalommal heteket lógnál, amikor a gyerek véletlenül taknyos lesz?
2015. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó! Neked biztos nincs gyereked... Nem fogok "ellógni" minden egyes alkalommal, ha a gyerek taknyos. Képzeld, súlyos betegségek is vannak, nálunk most arcüreggyulladás van, 3 napja folyamatosan lázas. És nem is taknyos, képzeld! Sőt, egy bárányhimlő minimum 2 hét! És nálunk nincs időmilliomos, bármikor ugrasztható nagyszülő, egy beteg gyereket meg hogyan is bízhatnék bébiszitterre? Eddig azért sem dolgoztam, mert havonta egy hetet beteg volt, ezt a férjem munkája sem tolerálta volna. Most már három hónapja nem volt beteg, így próbáltuk meg, hogy akkor végre én is dolgozzak, erre tessék. Az apja most el tudott jönni, a doki szerint egy hét alatt rendbe jön. Ja, és képzeld, orvosi igazolás nélkül nem is mehet oviba!

Remélem, a próbaidő leteltéig nem lesz beteg....

2015. máj. 12. 08:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen végzettséggel, milyen munkakörben vagy, hogy kerültél oda, mennyire vagy pótolható?

Ezektől sok függ, ha keresett szakmával, jó szaktudással vettek fel akkor meg lehet kockáztatni, de ha tucatszakmád van, olyan helyen vagy próbaidős ahol amint kitennéd a lábad több száz ember rohamozná meg az állásod, akkor inkább maradjon otthon a férjed, jobb az ő egy hetes fizetését elveszteni mint azt kockáztatni, hogy Neked egyáltalán nem lesz fizetésed.

2015. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Gondolom tudtàk,hogy gyermeked van,szerintem ez korrekt,hisz tényleg betegségről van szó.

Nekem eddig két gyeremekes kollegàm volt,az egyiknek kettő volt,nah ő szinte sosem hiànyzott gyerek miatt.

A mostanit bírom,semmi bajom nincs vele,csak tudod annyira idegesítő amikor én pl egy év alatt kiveszek 4 szabit max,és nem egyben,csak azért ,hogy ne legyen hiszti belőle(ezen kívül 5 napot szoktam nyàron).Ő meg mindig a gyerekkel takarózik,és kéthetente legalàbb odavan,mert a gyereknek ez és ez a program....és nem az,hogy a gyerek beteg!!!! Nem is olyan munkàt végzünk,hogy ez elvenné az idejét a gyerekétől. De akkor is mindig van valami kifogàs,amiért el kellc menni. Pl most lesz gyereknap,és amiatt......a többi szülő érdejkes nem megy gyereknapozni az oviba.....

2015. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!