Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kerüljem el hogy...

Hogyan kerüljem el hogy kirúgjanak a gyakori wc-re járás miatt?

Figyelt kérdés
Huszonéves lány vagyok, gyerekkorom óta van ez a probléma hogy gyakran kell wcre mennem, ami eddig nem is okozott túl nagy gondokat, mert az iskolában ott volt a 45 percenkénti szünet, igaz volt hogy azt is alig bírtam kivárni. Viszont mióta dolgozok ez hatalmas gondot jelent, már több munkahelyem is volt, de mindenhol bántottak miatta. A munkatársak, főnökök nem hisznek nekem, hogy valóban pisilni megyek, hanem azt gondolják munkakerülés miatt járkálok ki. Volt hogy próbáltam megbeszélni a főnökkel, de kiakadt hogy egészséges felnőttnek ki kell bírnia 2.5-3 órát, ha meg nem vagyok egészséges akkor miért titkoltam el az üzemorvos előtt? De mit csináljak ha papíron egészséges vagyok? Legutóbbi munkahelyemen emiatt rúgtak ki próba idő alatt. Most lett egy új helyem, ahol hétfőn kezdek, de ez is gyár ahol csak szünetben lehet kimenni mosdóba, az meg csak 2-3 óránként van. Nem iszok sokat, napi másfél litert kb. Vannak napok mikor semmi gondom nincs, és olyan vagyok mint egy normális ember. De vannak napok amikor, 40 percenként ki kell mennem, és nagyon sokat pisilek olyankor, szóval nem igazán tudnám visszatartani mégtovább. Nem találtam még összefüggést, hogy mi okozza, nem csak menstruáció körüli időszakban van így, hanem a hónapban bármikor. Légyszi segítsetek. Mit tehetnék? Ha a beszélgetés nem segít a főnökkel akkor magammal mit csináljak? Nincs valami gyógyszer vagy módszer hogy ne kelljen ennyiszer?
2015. máj. 27. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

A munkakezdés után az első lehetőséget ragadd meg az új felettesednél és egyenesen beszélj vele. Ne halogasd, ne várj vele és ajánld fel neki, hogy természetesen ha gondolja hajlandó vagy +30 perccel tovább dolgozni ez miatt, természetesen túlóra pénz nélkül.


Egy ilyen egyenes, és erős beszélgetés után az emberek 99.99 %-a teljesen elfogadóvá válik. Egyenes legyél mindig. Az tiszteletet is kivív az arra érdemes emberek között.

2015. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Csak munka után igyál, én ezt csináltam, amikor fertőzés miatt hasonló gondom volt.


Nyilván nem a legegészségesebb módszer, de addig jó, amíg a doki megmondja, mitől van. Kizártnak tartom, hogy nincs valami testi elvátlozás vagy fertőzés, ami ezt okozza.

2015. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a probléma egyébként a pasiknál is akkor fordul elő mikor prosztatagyulladásuk van, fertőzés következtében, és a megnagyobbodott prosztata nyomja a hólyagjukat. Kezelés nélkül esélytelen meggyógyulniuk.
2015. máj. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Idegi alapon lehet. Ne félj a munkától. Azért az kizárt hogy keveset iszol és sokat kell kijárni.
2015. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez nem normális állapot. Nincs véletlenül 4 veséd?
2015. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem iszol sokat, akkor hogyan pisilhetsz mégis sokat? Vedd rá magad és egyszer mérd meg pontosan az esetenként vizelet mennyiségét. Átlagos vizelet mennyiség normális körülmények között 1-3 dl között szokott lenni. Nőknél egyébként gyakori ez a vizelet-visszatartási probléma, aminél az alhas és a gát tájának izmait lehet erősíteni Kegel-gyakorlatokkal. Pszichés megterhelés fokozza a vizelési inger jelentkezési gyakoriságát. Kezelés nélkül ez ördögi körré zárulhat, amikor a vizelési inger ellen való küzdés fokozza a vizelési kényszert.
2015. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
És ezzel miért nem kerestél fel eddig egy urológus szakorvost?
2015. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ideiglenes megoldas: pelenka.

Végleges: orvos.

2015. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy bármi bajom lenne, voltam már jópár teljes vérképen, vizeletvizsgálaton. Nőgyógyászhoz is járok, ő se látott soha semmi furát ultrahangon, se hasin, se másikon. Meg amint írtam gyerekkorom óta így van, mióta csak emlékeim vannak ilyen vagyok. Urológushoz félek elmenni, nem akarom kitenni magam mindenféle szörnyű vizsgálatnak, valószínűleg feleslegesen. Természetes megoldást keresek, diétát, gyógyteát, gyógynövényes tablettát, ilyesmit.
2015. máj. 27. 12:22
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Katasztrófa vagy kérdező... És mondtad a nőgyógyásznak, hogy ilyen problémáid vannak? Egyébként a funkcionális betegségeket se a vizelet, se a vérkép, se az ultrahang nem mutatja ki.

A gyógytea meg a természetgyógyász baromságok pedig sz.rt sem érnek, egy két elenyésző kivétellel. Szóval lehet rinyálni, meg még tízszer kirugatni magad, vagy lehet megoldást keresni a problémára ami jelen esetben urolúgus szakorvos, de lehet, hogy pszichiáter is kelleni fog. És ezt most teljesen segítő szándékkal és jóindulattal írtam.

2015. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!