Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Joga van-e egy dolgozónak a...

Joga van-e egy dolgozónak a munkahelyén festékbombát tenni a saját táskájába a tolvaj leleplezése végett?

Figyelt kérdés

Áll a bál a munkahelyen, lehet kirúgnak!

Az van, hogy egy alapvetően irodai munkát végző cég, ahol gyakran van értekezlet, meeting. Ilyenkor a táskát nem visszük, hanem ki ki az asztalánál hagyja. Már X alkalommal megtörtént, hogy ez az eltűnt a táskákból. Mobil pénztárca stb.

Nem mindenki megy értekezletre mindig van bőven lehetséges tolvaj jelölt. Persze soha senki semmit se lát.


Soha senki se vállalta (milyen meglepő), a vezetőség elzárkózik tőle hogy ilyenkor rendőrt hívjunk.

Na én rendeltem a netről egy kék festékbombát mint a pénzszállítóknál van. Jó drága volt egyébként. Betettem a táskába jól lezártam a táskát és direkt ott hagytam kinn fizu után napon.

Na értekezlet, egyszer csak egy csattanás. Kinézünk, az egyik munkatárs rohan a folyosón, a pofája a feje csupa festék, a táskám csupa festék.

Ennél nyilvánvalóbb lebukás nem létezik, erre nincs mit mondani.

A munkatárs ahogy volt csöpögő festékes pofával kirohant az épületből és elment.


Hatalmas balhé hazaküldtek, mondván önbíráskodtam, megaláztam a munkatársat, ha lopás van rendőrt kell hívni. Ez utóbbit aztán visszaszívták, rájöttek oltári nagy baromságot mondtak mert ezerszer akartunk rendőrt hívni és nem engedték.


Most itthon ülök és várom az „ítéletet”.

A tettes egyébként egy takarító volt. Nem mintha számítana, oltári mocsokság a kollegáit (vagy akárkit) meglopni. Ha tetten érem más körülmények között, nem festékes lett volna a pofája hanem véres,mert szarrá pofoztam volna.


Na hozzászólások?


2015. jún. 8. 11:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
4%
Nem csináltál semmit. Nem lehet bizonyítani, hogy ezért tetted bele. Ilyen dologért nem lehet problémád.
2015. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Hát problémám az nem lesz, már van, mert itthon ülök egy munkanapon.
2015. jún. 8. 11:36
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a viselkedéssel a munkahelyed gyakorlatilag támogatja a lopást. Nem tudom hova tudsz fordulni, esetleg írhatsz ide: [link]
2015. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól tetted.

Egyébként ha kirúgnának -bár amúgy is- lehet szólni az illetékesnek, hogy a munkahelyeden nagy gubanc van.

2015. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Az kicsoda lenne?

A főnöknek kéne szólni de a főnök fog kirúgni és ő az aki nem engedett rendőrt hívni.

És is hülye voltam hogy nem hívtam rendőrt (meg az összes birka itt akit megloptak és csak kérődzik rajta).

HIszen a rendőr kihívása nem függhet a vezető engedélyétől.


lehet szólni az illetékesnek

2015. jún. 8. 11:44
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha kirúgnának utána a munkajogi pert megnyernéd.

Esetleg megkeresheted őket: [link]

Gondolom nem rakhattál volna a táskába sérülést okozó dolgot de festékből nem hiszem, hogy gond lenne.


Gondolkoztam én is ehhez hasonló dolgon amikor szekrényfeltörések voltak nálunk. Akkor volt aki olyan vegyi anyagot javasolt amivel bekenheted a dolgokat és azután ha valaki hozzáér nyomot hagy a kézen.

2015. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted.

Fura főnök lehet, hogy nem enged rendőrt hívatni. Aztán meg amikor kideríted, hogy ki lop, akkor még rád haragszik.

Nem lehet bajod, mármint a rendőrségen. Csak a tolvajnak van félnivalója.

Ha ezért kirúgnak, akkor meg mehetsz a munkaügyi bíróságra.

2015. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

És ha azt tettem volna? A saját lezárt táskám belsejébe? Mit kotorászik ott egy idegen engedély nélkül?


Gondolom nem rakhattál volna a táskába sérülést okozó dolgot

2015. jún. 8. 12:03
 9/32 anonim ***** válasza:

Vélemyényem szerint jogod van a saját táskádba festékbombát tenni, ugyanis a saját táskádba azt teszel amit akarsz (persze ha nem számít fegyvernek).

Az, hogy az illetőnek megalázó volt, hogy összefestékezte magát az meg legyen az ő baja mert ha nem kutakodott volna a táskádban akkor ez nem fordult volna elő.

Tehát nem került volna megalázó helyzetbe ha nem kutakodott volna a táskádban amihez neki semmi joga, így magára vessen.

Nehogy már még emiatt téged rúgjanak ki.

2015. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Pedig ez lesz, és utána még én mehetek esetleg bíróságra ha az igazamat akarom.

Kérdés van-e értelme? UIs jogtalan kirúgásnál nem kártéírtést szoktak megítélni hanem a jogsértő állapot megszűntetését és az eredeti viszony helyreállítását.

vagyis: bíróság kötelezi a céget a visszavételemre.

De hát ilyne után ki akar ott dolgozni?

2015. jún. 8. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!