Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha egy két...

Mit lehet tenni, ha egy két kolléga úgy beszél az emberrel, mint a kutyájával? Arrogáns, lekezelő, bunkó, kiabáló stilusban?

Figyelt kérdés
Próbaidős vagyok,nem merek visszapofázni egyenlőre,mert kell a munka és a pénz.De egy két kolléga olyan stilust enged meg,hogy néha csak nézek.Próbálom nem felvenni az egészet,de amikor az ember naponta szembesül ezzel,az elég bicska nyitogató tud lenni,mind ezt úgy,hogy minden rendben van a munkával stb.

2015. jún. 8. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha szól hozzád, menj el mellette, mintha ott se lenne. Az a legnagyobb büntetés az ilyennek, ha figyelmen kívül hagyod!
2015. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én amikor ilyet tapasztaltam a cégnél, egyszerűen közöltem hogy felmondok. Tudom hogy nem jó tanács mert nem mindenki teheti ezt meg. Erre elkezdtek sírni hogy ezt nem tehetem, ennyire nem cseszhetek ki velük hisz hol találnak mégegy ilyen balekot mint én aki ennyiért dolgozik a cégnél. De én közöltem hogy én már csak vendég vagyok itt, vegyétek úgy hogy már fel is mondtam.

Nem csesztem ki velük mert ha szükség lett volna a munkámra akkor normál emberi módon viselkednek. Rövidre rá még a cég is tönkrement, elmondásuk szerint tényleg nem akadt mégegy hülye aki ott dolgozik.

2015. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok helyen az a szokás, hogy kijelölnek neked egy mentort, mentornak pedig olyat szokás kijelölni, aki a cégnél már bizonyított. Ha ő beszél veled úgy mint a kutyával, akkor csak nyelni tudsz addig, amíg új munkahelyet nem találsz. Utána persze érdemes az ilyet minimum pofán csapni.


Ha a mentorod normális, más kóstolgat, akkor meg szólj neki.


Egyébként teljesen tipikus az hogy mindenütt féltékenyek új kollégára, mert a cégen belül az adott szervezeti egység legrosszabb munkáját is, kevesebb pénzért lelkesebben szokták végezni, mint egy régi már befásult kolléga.

2015. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dobbantani kell onnan minél előbb.
2015. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egész céget és a vezetés alkalmatlanságát bizonyítja ,hogy ilyen embereket megtartanak és pátyolgatnak. Le kell vonni a következtetést..és menni máshová.
2015. jún. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szólj vissza. Mind, akik már átmentünk ezen tudjuk, hogy a "nem veszem fel" technika nem működik. Sőt, minél többet tűrsz, annál messzebb mennek el legközelebb, mert miért ne szopassanak, ha egyszer partner vagy a dologban. Egyetlen módja van, hogy tisztelet csikarj ki belőlük: szólj vissza. De durván, hangosan, határozottan. Senki nem fog kirúgni azért, mert megvédted magad. Nem is mernének panaszkodni rád, hiszen ők kezdték, tudják, hogy ha te is elmondanád amit ők tettek, akkor végül ők kerülnének bajba. Most szépen találd ki, hogy miket fogsz mondani és holnap határozottan, csengő hangon közöld velük, hogy innentől kezdve ebben a stílusban veled nem beszélhetnek.
2015. jún. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En is voltam ilyen helyzetben. Pedig en nagyon turelmes vagyok és a legtobb emberrel jol kijovok.

Még most is fel tud idegesiteni, ha csak ragondolok arra az exkollegamra.


Nem is maradtam ott sokáig. Es nem en voltam az elso, aki miatta mondott fel. Nem is bantam meg.

2015. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én mikor azt éreztem, hogy kóstolgatnak csak szépen beszéltem (finoman, de azért beszúrtam egy két szóval néha-néha), mosolyogtam, meg még nevettem is. Utána megfigyeltem, hogy milyen fancsali képet vágtak, és ez teljes mértékben elégtétel volt az engem ért sérelmekért. :)

A mostani munkahelyemen szerencsére nincs ilyen problémám.

2015. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!