Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mekkora része a szabadságnak...

Mekkora része a szabadságnak az a rész amivel a dolgozó rendelkezik?

Figyelt kérdés

Magyarázza el kérem nekem a kőagyú melósnak valaki, hogy a szerződésben szereplő szabadságnak mekkora része az (nap/százalék) amivel a dolgozó saját maga rendelkezik és ki kel neki adni akkor és úgy ahogy a dolgozó kéri?


Vagyis, ha itt van az év fele, még idén egy napot se voltam otthon, és nyáron szeretnék kivenni 2 hetet (=10 munkanap) egyben, akkor erre van –e lehetőség vagy nincs?


De tőlem lehet 2x 1 hét (5-5 mnap) is nem kel egyben lennie.

A főnök meg közli hogy „nyáron nincs szabi senkinek”. Pont.


Csak hogy tudjam már mekkora szinten vagyok átb**szva?


2015. jún. 10. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én közszférában dolgoztam/dolgozom...

Nálunk év végi szabi volt csak fixen, tehát, hogy dec végén nyugi legyen arra volt pár nap foglalva...


Nálunk főleg nyáron mentek el az emberek szabira...ahol most vagyok a nyár pörgősebb és így vannak projektek amik miatt nem lehet akármikor elmenni szabadságra...ha nincs értelmes indok akkor hülye a főnök...tehát ha pl strandon dolgozol ahol kell a munkaerő akkor mondhatja, hogy nem akarja, hogy elmenj, mert szükség van rád...


Nálunk szerencsére rendesek a főnökök és meg lehet velük beszélni mindent...van ahol direkt ott szívatják az alkalmazottat ahol lehet...

2015. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

25%-kal rendelkezel te.

Olyan meg nincs, hogy nyáron nincs szabi senkinek.

2015. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az új rabszolgatörvénykönyv alapján a munkáltatónak szabad joga van meghatározni hogy mikor nem mehetsz szabira,bevezethet szabadságstoppot arra hivatkozva hogy most sok a megrendelés stb. Elvileg van 25% amivel rendelkezhetsz de a főnökségnek vétójoga van.Te kuncsorogsz ők rábólintanak,ennyi jogod van csak. Ugyse enged el ha nem akar,persze ha utána nem jelensz meg a dolgozóban akkor meg kirúghat. Ennyi a történet.
2015. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Olyan meg nincs, hogy nyáron nincs szabi senkinek.


Ó dehogy nincs. Gyere csak hozzánk.

És akkor még kérdés ősszel/télen lehet-e menni.

Mert lehet hogy semmikor sincs szabi, és ha nem tetszik, el lehet tolni a biciklit.

2015. jún. 10. 16:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Előző melóhelyről azért jöttem el (kellett eljönnöm) mert kiharcoltam a szabimat meg is kaptam aztám mire visszajöttem a köv napon felmondás.
2015. jún. 10. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!