Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az nem a világ legtermészetese...

Az nem a világ legtermészetesebb dolga ha egy dolgozó rákérdez hogy a ki nem fizetett túlórát mikor lehet lecsúsztatni? Ha már ki nem fizetik. És erre megfenyegetik hogy nem kell itt dolgozni?

Figyelt kérdés

Új dolgozó vagyok túlórát rendeltek el. Mivel más dolgozóktól tudom sőt magától az atyaúristentől (=főnök) is hallottam hogy a cég túlórát nem fizet, ezért a világ legtermészetesebb és legmagátólértetődőbb kérdéseként feltettem hogy ha ki nem fizetik milyen rendben csúsztathatom le? Én döntöm el vagy a vezetőség?

(Mert ugye gondoltam a naiv kis agyammal az nem fordulhat elő hogy ki se fizetik és le se csúsztathatom hiszen ez munkahely ahol pénzért dolgozunk nem jókedvünkből. Ha fizetnek van munka ha nem akkor nincs).

Na ki is oktattak engem a tudatlant hogy nem kell ám itt dolgozni és van ám más a helyemre és húzzam meg magam.


????


2015. jún. 12. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hát én így soha nem álltam hozzá a plusz órákhoz, hogy "majd lehúzom a munkaidőből", viszont voltak olyan helyzetek amikor mondtam a főnöknek, hogy el kell mennem mondjuk 2-kor (16:30-ig munkaidő volt) és annyit mondott írjam be a távozási naplóba...még azt se kérdezte hova megyek miért megyek...de lehet morcosan nézett volna egy ilyen kérdésnél :D mert ugye a munkát el kell végezni...mondjuk ez nem elrendelt túlórára vonatkozott, hanem mondta, hogy XY feladattal kész kell lenni az nap...ha hivatalosan elrendelnek túlórát akkor azt ki szokták fizetni...


egy olyan kérdést tettél fel amit nem kellett volna...viszont lehet ezzel elszúrtál több dolgot is...pl a lehúzását ennek a plusz időnek...

2015. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

??? Hadd kérdezzem meg akkor mégis mi lett volna a megfelelő kérdés? Mikor feketénfehéren közlik hogy nem fizetik a túlórát?

Ha én 17-ig vagyok és 19-ig kell maradni és nem fizetik ki a 2 órát akkor... akkor mi a helyzet azzal a kettő órával?

Ajándékba adom a cégnek?

Hát sorry és fix órabéres szerződésben vagyok benne van a szerződésben hogy munkaidő fix minden nap tól ig. A világ legtermészetesebb dolga ha a munka ebbe a keretbe nem fér bele azt bizony ki kell fizetni. Ha nem fizetik akkor másképp kell kompenzálni. Egyik nap kettő órával többet másik nap kettő órával a kevesebbet. Másképp nem látom hogy lehetne!

HIszen se pénz se posztó?

Inygen meló? Mégis mire fel?

2015. jún. 12. 11:46
 3/14 A kérdező kommentje:

Lehúzását? Miből? Abból amit eleve ki se fizetnek? A nulla forintból fogja lehúzni?


????



lehúzását ennek a plusz időnek...

2015. jún. 12. 11:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
szimplán megmondtad volna, hogy valamelyik nap 2 órával hamarabb el kell menned...
2015. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat leírtam hogy igen így kezdtem. Megkérdeztem hogy ki dönti el a hamarabb elmenetelt? Én vagy a vezetőség. Megkérdeztem.

Hiszen gondolom sejthető a leírásból is hogy ha én egy ilyen légkörű melóhelyen fognám magam és hazamennék csak úgy előbb ott helyben agyonlőnének.

Itt még levegőt is csak előzetes engedéllyel lehet venni.

2015. jún. 12. 12:06
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed egyébként jogos volt, de jobb lett volna, ha a munkatársaidtól érdeklődsz. Legközelebb az ilyen dolgokat először próbáld meg a "saját köreidből" megtudni.
2015. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm már megtudtam azóta hogy itt úgy működik ahogy szittya magyar helyeken szokás. Pofádat befogod és dolgozol. Ha szólsz kérdezel ki vagy rúgva.

Igenis, értettem. Tehát vagy túlóra ingyen vagy kereshetek új melót.

2015. jún. 12. 12:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress másikat, nem mindenhol megy ez így!
2015. jún. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ja, hogy így kezelik az "orvoshoz kell mennem" "ma a gyerekért nekem kell mennem" meg egyéb elintézni való miatt elmenetelt...gyorsan keresnék másikat a helyedben, mert ez rabszolgatartás, nem munka...
2015. jún. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát keresek másikat. Ezt a remek helyett 11 hónap után találtam.

Ha egy 2x jó hely megtalálása 2x ennyi idő lesz, akkor az szép lesz.

2015. jún. 15. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!