Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te az állásodba, pihenni jársz?

Te az állásodba, pihenni jársz?

Figyelt kérdés

Igazából az állás a legjobb szó,mert van önkéntes munka, van mellékállás és van közmunka is mamár meg jutalékos munka is amik szintén nem megélhetést biztosító állások.


Ismerőssel beszélgettünk, arról hogy mennyire fárasztó a megélhetési munka, teljesen felrli az embert idegileg is. Állandóan szellemi kihívásokat kell találni a magánéletben, hogy ne válj depresszióssá és legyen élet kedved. Nem jó az sem, ha az ember hobbija a munkája, mert ha kötelezően kell csinálni megútálod és kiégsz. Ezért nem lettem tudós.


A barátom buszvezető és jól keres. Útálja, a monoton melót, azt hogy szállítja az embereket, akik folyton nyaggatják, hogy mi hol van, miközben az ő dolguk lenne utánanézni. Ő mindíg próbál valami érdekes hobbit találni magának, kihívásokat. Szereti a számítógépeket és azt gyűjtögeti pl. Vannak összesen 7 PC-jei, amik már több évesek. A mostanival már játszani sem tud alig 560 GeForce videokártya van rajta. Ez a legjobb gépe a többi régebbi, de számára hobbi ezekre mindíg más OP rendszereket telepítgetni és egyes alkatrészeket összevissza szerelgetni meg rakosgatni, oda vissza meg fórumokba irogatni. Szellemileg ez leköti. a melóba meg szellemileg fáradtan jár és kipiheni magát, miközben teljesen más fizikai igénybevételnek van kitéve. Szerinte ez normális mindenkinek ilyennek kellene lennie, hogy a hobbiban kifáradni és a melóban pihenni.


Én tanítok és mellette a hobbijaim állandóan az ufókutatás a parajelenségek és nullponti energiakicsatolás elméleti lehetőségeinek kutatása a modern fizika és a határtudományok továbbfejlesztése. Szóval valahogy én is így vagyok ezzel. Nyárom meg amikor lehet, feltalálom az antianyagot, meg az ufómeghajtást a melóban meg elmagyarázom azt a monoton 100 éves fizikát, amit a középsikolákban tömik a nebulók fejét az egyre sekélyesedő szürkeállománnyal bíró és egyre agymosottabb (RTL,Győzike,VV) gyerkeknek.


Te ezt hogyan látod? Te is így vagy evvel?


2015. jún. 29. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

én a munkahelyemen és a hobbimban is kifáradok. emberekkel dolgozom, ami elég nehéz, mert mindenki más. meg kell találni azt a hangsúlyt amivel nem bántjuk meg őket, de ugyanakkor mi sem küldhetjük el őket a p*csába, ha úgy beszélnek velünk mintha a seggükből rántottak volna elő.

Azt hiszik, attól mert én 20-on elején vagyok nincs problémám, csak nekik és mert a legtöbb kuncsaft tőlem 2-3x idősebb.

én küzdősportra járok és az lefáraszt, de ugyanakkor feltölt, mert más mintha dolgoznék. plusz emellett próbálok csinálni egy bakancslistát amiket ki szeretnék próbálni amint lehet.

2015. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem. Fogtechnikus vagyok és reggeltől estig bent kell lenni. Irigyellek titeket hogy erre ráértek.
2015. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Diákmunkázok. Reggel fél 5-kor kelek, befelé a tömegközlekedésin alszom. Mindig megpróbálok nem, de állva elalszom annyira ki tudok lenni néha. 8 órán keresztül dolgozok. 45 perc szünetem van, de azt rá kell utána húznom a munkaidőre, mert nem engednek haza. Szóval körülbelül 9 órát vagyok bent, ebből 8-at végig állok és megállás nélkül robotolok. Ha nincs mit csinálni akkor is találnom kell valamit hogy legalább úgy nézzen ki mintha hasznosan lennék bent különben üvöltenek. Nem dőlhetek neki semminek vagy ülhetek le egy percre mert szintén üvöltést kapok. Este érek haza. Hazafelé nem mindig, de sokszor szintén bealszom. otthon még eddzek egy nagyon keveset csak hogy szintet tartsak, vagy legalább annyit ne veszítsek, majd egy nagyon keveset gépezek és alvás másnapra. Gyomorgörccsel megyek be minden reggel, mert legjobb barátom bent az óra a falon, de még ő is szívat olyan lassan jár. Nem szeretem, de egyenlőre nincs más választásom.

Emellett rengeteg hobbim van. Többek között hangszert tanulok, amire büszke voltam hogy kiskorom óta egy nap nem telt el hogy ne gyakoroltam volna. Még nyaralni is magammal vittem, de sajnos a meló miatt egyszer nemrég olyan fáradt voltam hogy hazaérve arról is megfelejtkeztem és csak bedőltem az ágyba. Lehet hogy buta dolog, de szégyellem ezt is.

Egyenlőre rá vagyok kényszerülve erre az állásra, de amint változik a helyzet bemegyek visszaüvöltöm mindet amit eddig én kaptam majd eltörök valami nem túl drágát és közlöm hogy vonják le az utolsó fizumból mert többet nem látnak.

17/F

2015. jún. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 ember munkáját végzem, szóval nem. napi 8 órában csak addig állok meg míg eszem (30perc), többin talpon vagyok.
2015. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!