Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben hogyan kaphatok...

Ilyen esetben hogyan kaphatok táppénzt?

Figyelt kérdés
Üzemi balesetem volt, eltört az ujjam. Az orvos 1 hónapig nem javasolta, hogy dolgozzak. Én viszont még próba időn vagyok és nem szerettem volna, hogy emiatt kirúgjanak. 1 hétig voltam tp.n, ezután olyan munkát kértem amit el tudok végezni így is. 1 hetet ledolgoztam, de vissza kell mennem tp.re, mert már azt sem tudom rendesen elvégezni (nehezebb dobozok pakolása, ahhoz pedig két kéz kell). A főnököm közölte, hogy nem kell dolgoznom ott ha nem tudok, ami nagy eséllyel jelenti a felmondást. A kórházi papíromon csak a dátum van, amikor majd vissza kell mennem és kiveszik a drótot. Ha a háziorvosomtól kérek tp.-s papírt addig a napig mennyi időre kaphatom meg a táppénz összegét? Csak arra az egy hétre vagy még a másik kettőre is? És ha közben kirúgnak?

2015. júl. 6. 07:20
 1/1 anonim válasza:
Üzemi balesetre 100% táppénz jár Ha megszakítottad a betegállományt az orvosnak akkor is rá kell írja az igazolásra, hogy a betegséged üzemi balettből ered. Az sajna mivel próbaidős vagy felmondhat a céged. Persze azért nem olyan egyszerű. Ezekben a kérdésekben, jobb ha előre tájékozódsz.
2015. júl. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!