Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Atomenergetikai mérnöknek...

Atomenergetikai mérnöknek megéri tanulni?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy nem lesz munkám.

#atomerőmű #atomenergetikaumérnök
2015. júl. 6. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Feltételezem az atomenergetika az szakirány és energetikai mérnök a szak. Így igazuk van, az energetikai mérnökök nem keresettek itthon és nettó 100e alatt keresnek sokan. Mások pedig el sem tudnak helyezkedni az ismerőseim közül.
2015. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahogy írtad a szakot az úgy van. Elszomorítö hogy 100e ft alatt van a fizetés. Már kiskorom óta érdekel ez a szakma.
2015. júl. 7. 07:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha el tudsz helyezkedni az atomerőműben, és többre viszed vécépucolónál, akkor tutira nem 100 ezret, hanem legalább a háromszorosát fogod hazavinni.


Ha viszont véletlenül nem épül Paks 2 akármi miatt, akkor Magyarországon tényleg nem lesz munkád. De sok helyen máshol még lehet, ráadásul sokkal több pénzért.


Szerintem igenis megéri energetikai mérnöknek tanulni. Akármilyen műszaki területen tanulsz tovább, fogsz találni munkát.


Szerintem egyébként az IT az egyik, amivel a legkönnyebben és a legtöbbet lehet majd keresni a következő jó 50 évben. Szóval bármit is tanulsz, ne felejts el közben megtanulni programozni.

2015. júl. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

# 3

Egyelőre nem érdemes. Energetikával nem lehet elhelyezkedni, mert itthon nem támogatják az ehhez kapcsolódó területeket. Külföldön van piaca, természetesen.

Itthon annyira nincs, hogy még MSc-vel sem biztos, hogy eltudsz helyezkedni, de mint mondtam az sem jó pénzért. Egy mérnöki szak elvégzése után, valamint a többi mérnök szak lehetőségeihez képest ez nagyon karcsú

2015. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Informatikát biztos nem fogok tanulni ahhoz sík hülye vagyok. Köszönöm a válaszokat ! Azért szerintem a 2-esnek igaza van a 300 000 ft-tal.
2015. júl. 8. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!