Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a főnököd üvöltene veled...

Ha a főnököd üvöltene veled és teljesen lekezelően beszélne veled mindig szólnál érte?

Figyelt kérdés

Nem csináltál semmi rosszat, csak ilyen kedve van, beképzelt, lenéz és úgy gondolja, hogy megteheti, hogy úgy beszéljen mint a kutyával sem. Pl meg kér, hogy vigyél be valamit, te be viszed és erre csak annyit mond, hogy nah most már mehetsz vagy ne is lássalak stb.

De ezt nem viccből mondja, hanem komolyan. Meg lekezelően, lenézően beszél veled, üvöltve stb.

Visszaszólnál érte?


Kort is légyszíves.


2015. júl. 19. 21:44
 1/8 jackson666 ***** válasza:
Hát ha sokszor megcsinált ok nélkül akkor igen
2015. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Át kell menni humorba: nyugodjon meg a kedves beteg stb.
2015. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem jelent gondot elviselni, ha egy másik ember hangosabban beszél hozzám.
2015. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

27 vagyok és még soha nem üvöltözött velem egy felettesem sem. Viszont az már előfordult, hogy olyan dolog miatt akart lebacarintani, amiről abszolút nem én tehettem.


Szépen fogtam és lerendeztem a főnökömet. Nem bunkón, nem lekezelően csak elmagyaráztam, hogy miért nincs igaza. Általában nem szeretem, ha hülyének néznek és automatikusan felbacom az agyamat, aminek az a vége, hogy leépítem az illetőt.


Ha ilyent szólna, amiket te leírtál, vagy üvöltözne velem, akkor hangosan szépen kiigazítanám és megmondanám neki, hogy ha nem tetszik valami, akkor nem muszáj bejönnöm dolgozni másnap. Normális szakmám van és viszonylag gyorsan tudnék másik állást találni.

2015. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Volt olyan munkahelyem, ahol rögtön az első napon belém kötött a főnök. Nagydarab, zengő hangú, igen szigorú fejű ember volt és nagyon agresszívan viselkedett, a mutatóujjával bökdöste az embert, miközben szidta. Már reggel hallottam a hangját és a stílusát, gondoltam is: na ez jó helynek ígérkezik. Aztán megtalált és számon kérte, hogy miért úgy csináltam meg valamit, ahogy. Válaszolni akartam, de ő csak ordított. Nem hagytam abba, elmondtam, amit akartam, aztán kezdtem elölről, újra és újra, halkan és higgadtan, bár ez nehéz volt. A végén elhallgatott, mert kíváncsi volt, mit ugat neki ez az ember, viszont a saját hangjától nem hallotta. Akkor végighallgatott, elmondtam, mi történt és megértette. Aztán később ezt ismételgettem, mindig halkan beszéltem, hogy kénytelen legyen elhallgatni. Érdekes eredménye lett, a próbaidő végére velem emberi hangon beszélt, a többiekkel továbbra is ordított. Aztán a "jó kapcsolatunkra" hivatkozva rá akart beszélni, hogy jelentsem neki, ha "valami" történik a műhelyben, na ekkor felmondtam.
2015. júl. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Velem egyszer megtörtént. Válaszként úgy kiosztottam, hogy köpni-nyelni nem tudott. Aztán elkezdett fenyegetőzni, hogy vigyázzak, hogy beszélek, mert könnyen az lehet a vége, hogy nem dolgozok ott. Még jobban kiosztottam, és megmondtam, hogy előbb fogok én felmondani, mint hogy neki eszébe jutna kirúgni.

Ekkor még 4 hónap volt hátra a szerződésemből, 2 hónappal a lejárta előtt felmondtam.

2015. júl. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen főnököm. Igaz, ő nem az a tipikus sík hülye bunkó volt, hanem egyszerűen nagyon könnyen felkapta a vizet. Én ilyenkor azt csináltam, hogy megvártam ameddig lehiggad és utána beszéltem meg vele a dolgot.
2015. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igenis visszaszólnék neki, hogy vislekedjen velem, főképp ha nem csináltam semmi olyat ami oknál fogva ordibálnia vagy lekezelően vislekdik velem.

Amiért főnök, az nem azt jelenti hogy az alkalmazottai lábtörlők :)


20/l

2015. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!