Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni a folyamatosan...

Mit lehet tenni a folyamatosan, bunkó módon, mások előtt beszólogató, megalázó kollégával? Mindkét optimális variációt kipróbáltam, és nem jött be egyik sem!

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Pár hónapja dolgozom lassan egy állami cégnél, ahol pont az olyan kollégák cseszegetnek, akiknek alighanem már pont a legnormálisabban kéne viselkedniük (családtalan beszédhibás 40-es, vagy egy roma származású stb.). Én olyan beállítottságú vagyok, hogy mindenkivel nagyon jól el tudok beszélgetni, és szeretem a társaságot, szeretek emberekkel társalogni, együtt dolgozni, jó hangulatban meglenni! Ha viszont a jó hangulat nincs is meg, de legalább akkor is egy közömbös szint azért csak legyen adott, ha az embernek nincs jó napja. Ha nekem nincsenek jó napjaim, én sem töltöm le rájuk. Én mindenkivel kedves és barátságos vagyok. Amit nekem mondanak, megcsinálom - mert ugye meg kell, mert akkor meg azzal szívatnának! De itt sajnos egyfolytában beszólogatnak mindenért (akit a konkrétum annyira érdekel, annak privátban leírom - a ténye nem befolyásolja a gondot). Mivel kezdő vagyok, persze evidens, hogy a legnehezebb munka rám marad, nekem kell csinálni plusz dolgokat. Evvel semmi problémám nincs. De amikor ezek az emberek unalmukban elkezdenek beszólogatni, akkor abból semmi jó nem jön ki. Mit lehet tenni?

Volt olyan, hogy csendben maradtam, nem történt változás, folytatták. Az utóbbi időben változtattam magamon, és inkább kiálltam magamért úgy, hogy meg se tudtak szólalni, sőt! Ő ment ki a helyiségből, mert nem tudott mit reagálni hirtelen a mondandómra. Szinte menekült, mint ha kifüstölték volna... :) De akkor meg ment, és panaszkodott a másik kollégának, és messziről hallottam, ahogy mondja a magáét neki. Vagy ha a jogtalan vádaskodására megmondom a magamét, logikusan elmagyarázva, mit miért, akkor is mintha meg sem hallotta volna, és mondja elölről a vádaskodását. Nem állnak le! Mindig újrakezdik - csak mindig más dologgal! Ha nem evvel, akkor avval (ha van sapka azért, ha nincs, azért)! Tehát láthatjátok, hogy nem állnak le! Mit lehet az ilyen emberekkel tenni? Én mind a két variációt megpróbáltam, és egyik sem válik be! Kitúrni nem akarom őket, és nem is tudnám, mert ők 25 éve vannak ott lassan, és a többi kolléga, nagy részük úgyis mellettük áll ki, mert ők vannak ott régebb óta! Ha valami kavarás van, nekem nem hisznek, mert a kötekedőknek jobban adnak a szavukra a régi ismeretség miatt. Kiállni meg nem áll ki mellettem senki!

Mi az ellenszer? Mi a megoldás? Nem akarok úgy hazajönni, hogy ideges vagyok, és hozzám nem lehet szólni, mert a munkahelyen ilyen emberek dolgoznak! És azért azt sem lehet, hogy "nem veszem fel, amit mondanak", mert azért mikor neked, vagy éppen másnak mondják a magukét rólad, elég nehéz "nem felvenni". Vagy éppen az sem megoldás és megnyugtató sem, hogy ez "őket minősíti". És? Mi van akkor, ha őket minősíti? Attól még nekem szólnak be, engem aláznak meg, és én vagyok ideges, feszült miattuk... Attól ők elérik, amit akarnak, attól... mert "őket minősíti".


Nem lehet őket valahogy visszafogni? Nem akarok én legjobb barát, haver lenni, nekem bőven elég már az is, ha csak elmegyünk egymás mellett! Aki már volt ilyen helyzetben, leírná nekem, hogy ő hogy oldotta meg az ehhez hasonló gondjait? Mit lehet tenni? Mindig törődjön bele az ember, és meneküljön? Mi a megoldás?


24/F



2015. júl. 20. 09:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Amíg jól végzed a munkádat, és a főnök elégedett veled, miért törődöl velük? Vastag arcbőr kell hozzá, ki lehet fejleszteni. Nekem legalább is sikerült. A főnökkel viszont legyél jóban, őnála van esélyed, mert neki szakmai szempontokat is kell mérlegelnie.
2015. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Milyen szakmai szempont, ha ők vannak ott 25 éve, én meg pár hónapja? Evidens, hogy ők mindent tudnak a szakmáról, nekem meg csak évek múlva lesz valami rálátásom! A főnök is előbb küld el engem szakmai szempontból is, mint őket.
2015. júl. 20. 10:00
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem is tudom.

Ezek alapján, amit leírtál, nem nagyon tudsz mást csinálni.Ahogy olvasom, lehetőségeidhez mérten, nem hagyod magad.

Végezd a munkádat a legjobb tudásod szerint és próbálj meg nem figyelni rájuk, hátha megunják.. Vagy,

még esetleg megoldás lehet az is, ha szemtől szembe megkérdezed az érintetteket, hogy miért csinálják ezt? Vagy esetleg főnökkel is beszélhetnél erről, hogy te csak dolgozni szeretnél és lehetőleg nyugalomban.Tudja e ezt biztosítani neked.? Lehetőség van még, arra is, hogy az egyenlő bánásmód hatósághoz fordulj segítségért. Mert ez terror amit veled csinálnak. Meg is említheted, hogy ha ez nem változik, külső segítséget kérsz.

Bár az a tapasztalatom, hogy sajnos, ha nyugalomban akarsz élni,dolgozni, más munkahelyet kell keresni.

2015. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Bocs, de azt nem tudhattam, milyen munkahelyed van. Van ahol egyedül a szorgalom számít, de ezek szerint ez más, és így ki kell böjtölnöd azt a néhány évet, hogy legyen rálátásod a dolgokra. Vagy keress más melót, ahogy 2-es is mondja...
2015. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
83%
Aki szórakozik veled azzal 4 szemközt közlöd ha nem állítsa le magát akkor pépé vered a pofáját..... :-D
2015. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3-as (10:05)!


Hát... ezaz! Most akkor ők nyernek? Akkor az ilyen emberek magyarán azt csinálhatnak, amit akarnak?


1-es, ill. 4-es (09:54, ill. 10:15)!


Hát, nézd! Semmi baj, hogy nem tudtad, a lényeg, hogy megértettük egymást! :) Kivárhatom azt a néhány évet, de az a baj, hogy legyek ott akárhány évig is, ők mindig 25 évvel többet lesznek ott, érted? A helyzet nem változik.


3-as (10:27)! :)


Nagyon jó ötlet lenne, és a fejemben is megfordult, VISZONT szerinted nem mondaná el a többi kollégának? Őszintén... Gondolhatod, hogy akkor mi lenne!


Köszönöm a válaszokat! Várom a további véleményeket, ötleteket, történeteket! :)

2015. júl. 20. 10:34
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,neked mennyit ér a nyugalmad. Megváltoztatni, nem fogod tudni a munkatársaidat, legfeljebb rákényszeríteni őket, hogy "kevesebbet" cseszegessenek. Feljelentéssel, stb...

Más megoldás nincs.

2015. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy akkor meg ők keresnének majd valamit, amivel engem ki tudnának túrni! Keresnének valamit, amivel kirúgható lehetnék!


Ennyire sarokba van szorítva az ember?

2015. júl. 20. 12:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nos ott maradhatsz,de soha az életben nem fogod tudni megváltoztatni őket,én is voltam már hasonló cipőben mint te a te korodban,de akkor hagytam a dolgot és mi lett az eredménye tiszta ideg voltam minden nap mikor hazamentem 6 éven keresztül:eredmény ,lebetegedtem,de úgy ám hogy 13 éve beteg vagyok,mondjuk nekem otthon is adták az ívet,most kezdek kilábalni a betegségből 13 év után arra jöttem rá hogy nincs más lehetőség munkahelyet kell váltani ahol normális emberek dolgoznak,de fel kell készülnöd mert minden munkahelyen lesznek ilyen emberek,max kevesebb van belőlük,egyszer volt hogy betelt a pohár a sok baszogatás után és ellégé agresszív lettem,nos ekkor békén hagytak mert féltek tőlem,de ez sem megoldás mert így is munkahelyváltás lesz az eredménye!Amúgy sok szerencsét!
2015. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig valahogy ösztönösen sikerült poénra venni az ilyet. Volt, aki át is nyergelt poénkodásra, mert látta, hogy úgy jobb mindenkinek, neki is, és volt, aki ettől nálam lejjebb került az ösztönös rangsorban, mert komolytalannak tekintettem, akármilyen súlyos dolgokkal állt elő. Tettem ezt teljes jófejségben, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Másképp nem érdemes.
2015. aug. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!