Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 10 évvel ezelőtti bérek?

10 évvel ezelőtti bérek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ki hogy van vele, de nem tudom felfogni, hogyan lehetséges az, hogy bizonyos, szakképzettséget nem feltétlenül igénylő munkák bérezése ugyanakkora, vagy még kisebb, mint 8-10 évvel ez előtt!

Pl. pályázom egy ideje raktáros állásokra, és egy kivétellel mindenhol br.120 000 alapbért akarnak adni, kiegészítve utalványokkal kb.90-100E összjövedelemig. Pedig hol vannak már az árak2005-höz képest? Komolyan mondom, 8 éve, vidéken fizettek a raktáros haveromnak br.160E-t, kezdőbérnek. A targoncás ismerősről nem is beszélve, aki-igaz 2 műszakban- de nettó 150-et vitt haza, napi 8 órában, 2007-ben. Tudom, hogy válság volt, de mégis egymás hegyén-hátán állnak a raktárak, az utakon nem lehet közlekedni a kamionoktól, a bérek mégis nem fejlődtek szinte semmit. Kormányzástól függetlenül.



2015. júl. 21. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
"egymás hegyén-hátán állnak a raktárak" no hát emiatt is ilyen alacsonyak a bérek, mert ha a raktárosi munkakör kihaló félben lévő faj lenne, akkor már milliós fizetés jutna nekik, másrészt meg szándékosan tartják alacsonyan a béreket, hogy egyáltalán jöjjenek ide befektetők.
2015. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
ez velem is így van 2006 ban álltam el dolgozni netto 500 ft/ó ma is annyit keresek pedig azóta igen csak emelkedek az árak....
2015. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szánalmas.. én alig keresek többet ennél diplomával a szakmámban. Az a baj, hogy nincs jobb vagy más így ezt kell csinálni. Pattoghatok, de sorban állnak helyettem. Egyszer mondjuk dühömben felmondtam és emeltek 20e Ft-ot a béremen, de így is kevesebbet kapok legalabb 30%-al mint egy technikus Bp-en.
2015. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!