Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez tényleg a pofátlanság...

Ez tényleg a pofátlanság netovábbja?

Figyelt kérdés

Ma bejött a munkahelyemre a barátom, összesen 2 percet beszélgettem vele, azt sem folyamatosan. Megkérdezte, megkaptam-e a szabadnapot a vizsgámra. Mondtam, nem, de ma még szólok egyszer a fönöknömnek. Majd elköszöntünk.

Ezután két kolléga sztereóban cseszett le, hogy mit képzelek, hogy munkaidöben leállok trécselni (a barátom mint vásárló jött hozzánk, és az alatt a 2 perc alatt, még beszéltünk, én letöröltem az egész pultot, hogy ne mondják, állok, és jár a szám), ráadásul egy idegen nyelven.

Az egyikük megmondta, utálja, ha a jelenlétében olyan nyelvet használnak, amit nem ért. A boltban csakis az államnyelven szabad megszólalni, meg max angolul, ha a vevö nem tud máshogy.

Ha oroszul akarok hadoválni (így beszéltünk), akkor menjek ki az ajtón, álljak le a bolttól fél méterre, ott aztán járhat a szám. De még egyszer egy mukk ne hangozzon el ismeretlen nyelven.

A vevöinket, akik rendszeresen járnak hozzám, és tudom, hogy oroszok, is ezen a nyelven szolgálom ki, ezen túl azt se lehet.


Jogos?


2015. júl. 24. 16:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elnézést: a bolttól 5 méterre
2015. júl. 24. 16:25
 2/17 anonim ***** válasza:
Jogos, at üzletben tilos privát beszélgetni és idegen nyelven - amin nem ért az üzletben senki - szintén. Ez ok lehet arra, hoyg elbocsássanak.
2015. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De most mit tegyek, ha legközelebb bejön? Tegyek úgy, mintha nem ismerném, és szóljak hozzá az államnyelven? A többieknek miért szabad?
2015. júl. 24. 16:40
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem kell úgy tenni, mintha nem ismernéd, de csak a hivatalos nyelven szólhatsz hozzá.
2015. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A felettesednek mindig igaza van.
2015. júl. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Már miért volna tilos idegen nyelven beszélni, vagy privát beszélgetést folytatni? Ki az az agyatlan, aki ilyent állít? Miféle rendszabályzat az, amiben szerepelhet ilyesmi?

Ez Magyarországon történt amúgy vagy Szlovákia? (lehet hülye kérdés, de felmerült bennem, mert remélem, hogy magyarország még nem tart itt)

2015. júl. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kettes és ötös, elárulnátok, hogy honnan veszitek ezt és hol laktok?
2015. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Németországban történt, és nem tudtam, hogy tilos, mert eddig egyik ex munkahelyemen sem volt az, a volt kolléganöm ukrán, vele mindig oroszul beszéltem munkaidöben is.
2015. júl. 24. 16:56
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát én nem hiszem, hogy tilos volna, ez diszkriináció, ha valahol ilyen törvény, vagy belső rendszabályzat van, abból világszintü botrány szokott kerekedni. De itt szerintem csak arról van szó, hogy a kollégáid intoleránsak és nacionalisták.
2015. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos.


Munkaidőben vagy, s alapból dolgoznod kellene.


Persze nem követtél el olyan nagy bűnt, hisz dolgoztál közben, meg csak két percről volt szó.


A másik: sok embert idegesít, ha körülötte olyan nyelven beszélnek, amit nem ért. Engem is nagyon idegesítene, hogy nem értem. Ez idő alatt simán kidumálhattad volna a kollégáidat (amit nem tettél, de ők ezt nem tudják...)

2015. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!