Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha úgyse lesz már nyugdíjunk,...

Ha úgyse lesz már nyugdíjunk, mi értelme dolgozni? Hogy fogják valaha is honorálni, hogy 40 évet robotolt az ember?

Figyelt kérdés

Nem is értem, dolgozok egész héten, túlórázom a hétvégén, a fizumból meg levonják azt a rengeteg járulékot meg adót. De mire fel? Mit érek vele?

Nyugdíjat már nem fogok kapni, hiszen épp összeomlóban van a teljes nyugdíjrendszerünk...

Ami az egészségügyi ellátást illeti, fizetem a TB-t, miközben évente kb 1x megyek orvoshoz, és akkor is olyan az ellátás, amilyen (és sajnos nem az orvos tehet róla...). Katasztrófa az egész egészségügyünk, mert állítólag "nincs rá pénz"... érdekes, akkor vajon mire megy el minden hónapban a fizetésem egy része?


Mi értelme így dolgozni? 65 évesen már menni is alig fogok tudni, nem hogy még dolgozzak?! Erre még nyugdíjat se fogok kapni, pedig most vidáman vonogatják ám tőlem a nyugdíjjárulékot...! Ahha! Hát köszi. Nyugdíj az nincs, de cserébe addigra legalább totálisan tropára megy majd mindenem, viszont naná, hogy az eü-be is hiába nyomattam a pénzt 40 évig, mert amilyen állapotok ott uralkodnak, hát, attól akár nyugodtan fel is fordulhat az ember...


Ezért hol éri meg dolgozni?!



2015. júl. 27. 21:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Dolgozz feketen, keresd a triplajat, es tedd felre magadnak ami kell. A TB-t magadnak kifizeted azt a 7000 ft-ot havonta. 10 millio ft-bol most pl. 15 evig meg tudna elni egy nyugdijas. Ha ferfi vagy akkor meg jobb is, mert azok hamarabb elpatkolnak 75 evesen. Szoval 60 evesen mar nyugdijba mehetsz.
2015. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Az mondjuk szerintem már régen rossz ha valaki a nyugdíjért dolgozik.
2015. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban.

Nem éri meg. Tény, hogy a sok feketén meg szürkén dolgozóra könnyű ráfogni, hogy nem kerül elég pénz a kasszába, de sokuknak pedig csak így lehet munkahelyük, mert a vállalat sem egy krőzus, nem tudja kitermelni annyi dolgozó horrorisztikus járulékát.


Ugyanaz, mint az adó: túl magas, ezért sokan nem fizetik/nem tudják fizetni. Azért nem viszik lejjebb, mert nincs elég fedezet a kieső adóbevételekre. De így nem is lesz...


A nyugdíjkorhatárt ráadásul emelni fogják itt is, és máshol is, mert olyan csuda egészségesek vagyunk, pontosabban azért, mert nincs elég utánpótlás, és annyi nyugdíjast semmilyen rendszer nem tud eltartani.


Valószínűleg lesz valamilyen alapnyugdíj mindenkinek, magasabb, mint most, mert csak nem hagyhatja az állam, hogy tömegesen éhenhaljanak emberek. Viszont az lehet, hogy tényleg csak arra lesz elég, hogy az ne történjen meg.

2015. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
Külföldön.
2015. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nem a nyugdíjért dolgozik, viszont ha belegondolok, hogy a tőlem eddig összesen levont nyugdíjjárulék a saját nyugdíjszámlámon lenne, amiről a maradékot örökölhetnék a kölykeim, amikor elpatkolok, az egész más életérzés. Most a jelenlegi nyugdíjasokat támogatom úgy, hogy ha nem akarok majd éhenhalni 65 éves korom után, akkor magánnyugdíjpénztárba is el kell rakosgatnom közel akkora összeget (és ezt valahol a gyerekeimtől és a jelenlegi mindennapjaimtól vonom el), pedig tudnám mire költeni addig, amíg aktív és életerős vagyok.
2015. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Ajj, jól felhúztam magam... :S Nem akartam ám így kiakadni, de úgy felment a pumpa, hogy muszáj volt kiírnom magamból. :S


Második válaszolónak: Nem csak a nyugdíjért dolgozok, nyilván... De azért ez már tényleg a teteje mindennek! Akkor ne vonják le azt a sok szar járulékot! Inkább félreteszem magamnak, öreg napjaimra! Ha én úgyse kapok belőle vissza semmit, az eü-t meg évente kb 1x veszem igénybe maximum, és így is a béka valaga alatt van az ellátás, holott a TB-t minden hónapban ugyanúgy pumpálom a közösbe, mint mindenki más, akkor mi értelme a fizum felét erre áldozni? Ne vonják le, inkább félreteszem nyugdíjas(mentes) éveimre és esküszöm, nem fogok háborogni! De így mi értelme, hogy az állam a fizetésem közel felét(!) elviszi, cserébe viszont semmit nem ad majd, ha én leszek rászorulva?!

2015. júl. 27. 21:43
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, üdv a klubban! Szerinted miért van ennyi ideges és megkeseredett ember?
2015. júl. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
10%
Ki az a hülye aki dolgozik? Én ugyan nem... van jobb dolgom is annál hogy egész életemben robotoljak.
2015. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%
Kire szavaztál az országgyűlési képviselő választáson ?
2015. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
Nekem lesz nyugdíjam, mert külföldre költözök 1-2 éven belül. És nem csak ideiglenesen, nem kalandvágyból.
2015. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!