Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki a felelős ha a munkahelyén...

Ki a felelős ha a munkahelyén valakit végzettséghez kötött munkára köteleznek ami nincs meg neki és balesetet okoz a dolgozó? És halál a vége?

Figyelt kérdés

Itt ez az eset:


Targonca ütött agyon egy nőt Győrben



[link]


A cikkből kiderül: a targoncázáshoz végzettség szaktanfolyam jogsi kell, mert veszélyes üzem, a dolgozónak ez nem volt meg mégis ezt a melót végezte évek óta.

És nyilván

-a vezetőség pontosan tudta hogy nincs meg hiszen mikor kiosztják neki 1. alkalommal a feladatot a cég dolga a végzettség ellenőrzése


- a dolgozó nyilván nem virágos jókedvében végzett olyan munkát amihez nem is értett, hanem mert ott is az volt a képlet hogy „csinálod vagy mehetsz”.

És mivel nem akart állás nélkül maradni csinálta.


Halál történt. Kinek a felelőssége?

A dolgozóé akinek meg kellett volna tagadni a munkát már az első alkalommal évekkel ezelőtt? Totálisan életszerűtlen hogy egy nagyon alacsonyan kvalifikált 60 feletti nő megtagadja a melót mert tudja hogy azonnal repül.

Vagy a vezetésé aki le se tagadhatja hogy tudott a szakképzettség hiányáról és mégis kötelezte a dolgozót?


2015. júl. 28. 14:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a munkáltatóé a felelősség.
2015. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Na csak azért kérdem mert a munkahelyen engem is felvettek X munkára megfelelő végzettséggel majd nyakamba sóztak még két másik olyan melót amihez semmi végzettségem sincs.

Nyilván nálam se merül fel hogy a vezetőség ne tudna róla hogy nincs papírom. Tudják azok és azt is tudják hogy a beszari dolgozó (=én) nem mer nemet mondani mert repül.

Ha én valamit elb****szok akkor nyugodtan mutathatok majd a főnökre?

2015. júl. 28. 14:09
 3/19 anonim ***** válasza:
Én nem értek az ilyen dolgokhoz,de az biztos,hogy a munkáltatónak kötelessége biztosítani a biztonságos munkavégzéshez szükséges körülményeket.Ha valakinek olyasmit kell csinálnia,ami nem az ő területe-nincs olyan irányú képesítése-,akkor szerintem nem beszélhetünk biztonságról.
2015. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Ha én valamit elb****szok akkor nyugodtan mutathatok majd a főnökre?"


Kérd, hogy írásba adja, hogy milyen munkaköröket kell elvégezned. Az a tiszta.

2015. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha írásba is adja a munkáltató, azt a munkaadónak nem kell mosolyogva elvállalnia. Neki kötelessége tájékoztatni a munkáltatót, hogy azt a feladatot nem végzi el, mert nincs hozzá szakképesítése.

Nagyobb, komolyabb gyárakban már elég komoly hangsúlyt fektetnek a munkavédelemre.


Szóval NEM, nem mutogathatsz majd a főnöködre, hogy az övé a felelősség. Természetesen az övé IS, de neked is a sarkadra kell állnod, és nemet mondani. Az már egy másik kérdés, hogy ezt sok dolgozó nem meri megtenni, mert akkor jó eséllyel repül. De amíg a munkáltató hülyére veheti a munkást, addig hülyére is fogja venni! Ismerni kellene a jogainkat.

Nem vagy robot, nem kell akármit elvégezned! Erre való a munkaköri leírás.

Én számítógépes munkát végzek, és ha azt moondják, üljek be a targoncába, hát nem fogok beülni.


Volt egy ilyen eset pár évvel ezelőtt a tesóm munkahelyén. Nagy műanyaggyár, észak-nyugati megyeszékhelyen.

A srác segédmunkás volt, de olyan feladatot kapott a műszakvezetőtől, amire neki nem volt felhatalmazása. Nemet mondott, összebalhézott a műszakvezetővel, ki is rúgták. Az idióta hülye nemnormálisok meg voltak olyan tapasztalatlanok, hogy írásba adták, hogy XY nem végezte el, amivel megbízták. A srác már ment is a munkaügyi bíróságra, hisz papírja volt arról, hogy mit csinálhat, meg papírt kapott arról, hogy mit akartak rábízni, amire nemet mondott, és ez volt a felmondás oka.

Csont nélkül megnyerte a pert, és nem filléres kártérítést kapott.

2015. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

Az 5. válaszoló jól írja!


A munkáltató és a munkavállaló is felelős!

2015. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Életszerű vagy sem, a dolgozó birtokában van-e a tudásnak és értelemnek a jogait és kötelességeit illetően, a balesetet ő okozza, okozta. A felelősség közös.
2015. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Találós kérdés.

Veszünk 100 db 50/60 feletti munkavállalót. Végzettség mindegy. Ilyen életkor esetén már mindegy.


Kérdés: vajon a 100ból hányan merik megtagadni a munkát biztonsági/végzettségi/bármilyen okra hivatkozva? És kockáztatni az azonnali állásvesztést?


Vagy a kérdést inkább úgy kéne feltenni: lesz olyan a 100ból akár csak 1 is, aki meg meri tagadni a munkát?

2015. júl. 28. 16:05
 9/19 A kérdező kommentje:

Ismerni kellene a jogainkat.


Ja és hidd el! A dolgozók (én is) ismerjük a jogainkat.

És akkor mi van? A seggünket törölhetjük a jogainkkal.


Mihez van joga egy dolgozónak? A pofáját befogni és melózni. Ehhez van joga.

Mint az átkosban! Nem a zsömle kicsi hanem a pofád nagy (ld sztrájk)

2015. júl. 28. 16:07
 10/19 anonim ***** válasza:

Amit most írsz, nem az a kérdés, amit eredetileg feltettél.

Arra az a felelet, hogy a munkáltató és munkavállaló egyaránt felelős.

Arra a kérdésre, hogy nyugdíj közelében ki mit mer, arra meg az, hogy épeszű embere nem vállal el olyant, amiből akár börtön is lehet, vagy ő maga szenvedhet súlyos sérülést.

Vannak munkakörök, ahol meg lehet alkudni a sorssal, vannak amiben nem.

2015. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!