Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor üvölt veled a főnököd...

Amikor üvölt veled a főnököd mi a legjobb taktika? Bámulni rá némán, finoman megmondani, hogy azért ne üvölts velem és ne alázz le vagy visszaszólni erélyesen?

Figyelt kérdés
Nem miattad üvölt hanem rossz napja van/valaki felhúzta stb
2015. júl. 28. 22:21
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Én ilyenkor csendesen visszakérdezek: ennyi volt, mert dolgoznék tovább.
2015. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Folyamatos napi jelenség esetén keresnék melót ,és mikor találok vagy szabira megyek ezt intézni közlöm vele: ha nőci vagy . Ez volt az utolsó hogy így viselkedik velem , tiszta megértette mert lesz következménye : ha férfi vagy .
2015. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ki kell tapasztalni. Az én főnököm akkor hagyta abba hogyha visszaszóltak neki. De sok főnök mégjobban bepörög ha visszaszólsz :D
2015. júl. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megmondanám neki, hogy így nem értem, ami mond.
2015. júl. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem miattam üvölt akkor semmiképp sem üvöltenék rá.

Igazán üvöltözős nem volt, de morgós igen. Ha tudtam megkérdeztem, mi történt és meghallgattam. Ez is van, hogy elég. Volt, hogy megkérdeztem segíthetek-e (akkor is, ha tudtam, hogy nem). Megkérdeztem, segítene-e egy jó kv, egy pár perc szünet. Kicsit anyáskodtam fölötte és kényeztettem. Amennyire lehetett próbáltam elterelni a figyelmét. Amikor már látszott, hogy lehiggad, akkor a végén néha még valami vidám dolgot is hozzátettem és volt, hogy mosolyként elhúzta a száját.


A másik lehetőség, hogy ilyenkor kimész, mintha wc-re mennél és később visszamész. Egy idő után rájön, ha csak nem tart nála egész nap.

Ahogy valaki említette figyelmeztetheted, hogy nem tudod ellátni a munkádat. Ha kicsit szemtelen akarsz lenni megkérdezed, hogy hazaviheted-e a melót, mert akkor lehet, hogy mindkettőtöknek könnyebb lenne. Ez akár magyarázkodást is kiválthat belőle: jajj, nem magának szól... és talán elgondolkozik, hogy mit vált ki belőled.


De ha veled üvölt mert más felhúzta akkor azt mondanám: ha én csináltam vállalom érte az üvöltést és a következményeket. Mit rontottam el?


Sose magyarázd el a nyilvánvalót, mert lehet, még jobban üvölt hanem kérdezz, hogy neki kelljen kimondania, hogy hülyeséget csinál.

2015. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pogány Zsuzsi ***** válasza:
Nemrég a nálam 20 évvel fiatalabb főnök üvöltött velem, de úgy, hogy az egész ház hallotta. Szerintem saját magát égette le, ahogy mindig szokta. Ő ilyen viselkedésproblémás. Szerintem. Aztán mosolyogva léptem ki az irodájából. Ja, és elértem, amit akartam nála.
2015. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Veled is így üvöltözik a góré?"

"Igen" (vagy tulajdonképpen igen) -> megértés, együttérzés, tényeken alapuló okosságokkal béke felé késztetés

"Nem" -> "Hála Istennek!" :D


Ha saját gondja ez, akkor jobb a nagygóré előtt feltárni a problémát. Az ilyenek néha elég jól szoktak konyítani az emberekhez, talán eredménnyel segít a főnöködnek magához térni. De ha kirúgja és talál helyette odaadóbbat, az se tragédia.


Ha "fejétől bűzlik a hal" akkor bölcs dolog munka mellett munkát keresni. Komolyan egyék meg, amit főztek. Lehetőleg nélküled. De nem?


Érdemes megemlíteni, hogy van az a kedves ember, aki sietős helyzetben finoman szólva katonás lesz. Nekik könnyű megbocsátani akármit, mert nyilvánvaló, hogy csak a csapat eredményéről szól minden felcsattanásuk. Ritka az ilyen főnök, de hatalmas kincs. Egyszerűen nem tud úgy vezetni, hogy haragudj, mert szereted: tudod, hogy rohadt jó lesz, ha 0 késéssel teszed, amit mond. Ismétlem: ritka. :)

2015. aug. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Velem, ha üvölt, egyik fülemen be, másikon ki és simán otthagyom, mint a sza rt.Megyek dolgomra, a ta hó meg üvöltsön egyedül ha akar.Vagy ridegen, tárgyilagosan közlöm vele válaszul az álláspontomat.De más érzelmi reakciót tőlem ne várjon egy üvöltöző, szánalmas pö cs.

Örüljön, ha nő létemre tö kön nem rugom.


Egyik ismerősöm megkérdezte főnökét:"Mit morogsz megint, mint a bolhás kutya? Ha nem tetszik, szóljál, aztán elmegyek bas zki, dolgozz egyedül!" :DDD a főnök azóta tiszteli, szereti :D


Egy másik főnököt meg a konyhán megfenyegette egy szakács, hogy ha m ég egyszer felidegeli, bele bas sza a kondérba :D Félt is a szakácsoktól a kis gyökér, mert azok mindíg megmondták a magukét, nem ijedtek meg.Elküldeni meg nem merte őket, mert kevés volt az ember.

2016. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!