Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » [Alkalmi munkavégzés] Dolgozta...

Vakhermelin kérdése:

[Alkalmi munkavégzés] Dolgoztam, nem akarnak kifizetni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
15 napot dolgoztam egy kávézóban napi bejelentettként mostanáig. Munkaszerződést nem írtunk, csak jelenléti ívet és munkabér elszámolást. Szóbeli egyezségünk szerint e hónap 15-én kapnék fizetést. A mai nappal azonban fel kellett mondanom személyes okok miatt, a munkáltatóm ezen kiakadt és nem akarja kifizetni a béremet. A munkabér elszámolás ugye alá lett írva minden nap - tehetek bármit vagy elúszott a pénz?

2015. aug. 10. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Néz utána neten... Van erre valami törvény és szervezet is.! Írd meg nekik, Ők tudnak segíteni !!!

Ha papír volt róla, jár neked a pénz ! :)

Van aki 2 / 3 napokat dolgozik, mégis kapnak fizut !! :S

2015. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a munkabér elszámolás mit jelent? Azt írtad alá, hogy átvetted a pénzt, miközben nem is? Mert ha igen, akkor semmit nem tehetsz, nekik megvan róla a hivatalos papírjuk, hogy kifizettek téged. Senki nem fogja neked elhinni, hogy voltál olyan hülye, hogy aláírj egy papírt arról, hogy pénzt kapsz, miközben valójában nem is kaptál semmit.
2015. aug. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. A munkabér elszámolólap tkp. feltünteti, hogy x napon y órát dolgoztam z összegért - amit aláírok. Viszont olyan kitétel nincs rajta, hogy "a fizetést/pénzt/bért átvettem", ilyet tehát nem írtam alá. Úgy gondolom, hogy feltétlenül kapnom kellene valami bizonylat másodpéldányát, hogy a fizetést átvettem, hiszen az kelleni fog az adóbevalláshoz (a napi bérem magasabb volt a minimálbér alapján számoltnál, így bizonyos összeg erejéig kell majd jövedelmet bevallanom). Azt hiszem, hogy a munkaügyi bíróság előtt perképes a dolog, kérdés, hogy a "kedves" ex-munkaadómat, aki juszt nem akar fizetni, ez mennyire fogja meghatni... :(
2015. aug. 10. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!