Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gazdag legyek és boldogtalan...

Gazdag legyek és boldogtalan vagy nem olyan gazdag és boldog?

Figyelt kérdés
Anyám azt akarja hogy orvos legyek, mert az sokat keres. Megértem anya álláspontját, DE. Nővéremet már meggyőzte, most orvosi egyetemen tanul, de én nem ezt szeretném. Igazából egyre többet nézegetem a kutyamenhelyes és állatmentős oldalakat, youtube videókat, nyáron voltam önkénteskedni menhelyen, és eleve kiskorom óta mindig volt a házunknál legalább 2 kutya (és egyéb állatok). Ès engem érdekel ez a téma, nem félek a kutyáktól, és nagyon élvezem ha velük foglalkozok és segíthetek nekik. Állatorvoson is gondolkodtam, de az teljesen más, ott csak operálsz, gyógyszert adsz, injekciot, stb., és nem foglalkozol annyit egy adott állattal. Nem tudom egy orvos hány év alatt shedi meg magát pénzzel, mert utána is dolgozhatnék ilyen helyeken, de akkor szinte elpazaroltam az egyetemi 4 évemet.
2015. aug. 12. 10:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*szedi
2015. aug. 12. 10:14
 2/12 Bulibáró. válasza:
Kedves kérdező, azt várod, hogy mi mondjuk meg helyetted, hogy mi legyél? Jegyezd meg, azt a munkát csináld amit szeretsz,élvezel, Viszont egy olyan hátteret nyújt amiből kényelmes élni. Te majd eldöntöd, hogy mi leszel. Ebben senki, de tényleg senki ne befolyásoljon téged. Rémelem segítettem és egy olyan munkát fogsz választani amit szeretsz. :)
2015. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bulibáró. válasza:
*amiből kényelmesen meg tudsz élni.
2015. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal ugye,hogy az orvosi 6 év, plusz szakorvosi képzés még x év, attól függően,mire szakosodsz. Másik..kezdő orvos lósza..rt nem keres. Alapfizu 120 körül van, erre pótlék,ha hagynak ügyelni. Aki megszedi magát annak tömik a zsebét, vagy már főorvos/o.vezető, vagy magánorvos,amihez sok-sok pénz kell. (vagy 6 helyen dolgozza ki a belét és sok ügyeletet vállal) Szóval annyira nem buli, mint sokan hiszik. (Párom orvos,onnan tudom). Ennek ellenére stabil,biztos szakma, itt-ott még van becsületed és felnéznek rád és ami a legfontosabb..ha arra születtél,akkor nincs csodálatosabb hivatás az orvoslásnál. De csak ha van hivatástudatod. Ha nincs,akkor egy idő után kiégsz és nyűg lesz a munka, idegesítenek majd a betegek, bunkó, türelmetlen leszel és csak a paraszolvenciát látod majd a potenciális betegedben. Gondolkozz el,hogy ugyanez megeshet-e ha állatokkal törődsz. Azt válaszd, amerre a mérleg jobban dől. De csak te döntheted el. Valamit azért megsúgok: nagy átlagban egy állatorvos jobban is keres, mint egy emberorvos. Mivel azok nagyrészt magánpraxisok, a TB nem finanszíroz semmit, így minden többe is kerül. Persze ugyanez vonatkozik az indulásra is, megnyitni egy rendelőt is sokba kerül. Szóval innentől kezdve gondold át. :)
2015. aug. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

hulye vagy? tudod mennyit keres az allatorvos? hat az biztos hogy tobbet mint egy sebesz a kis allami fizujaval meg neha a zsebre kapott 20 rongyokkal hogy ugyanmar rendesen osszevarjon mutet utan. 3 allatorvost ismerek

1. jachtja van evente elruccan vele hajokazni neha minket is hiv. mercedessel jar, nagy haza van, szep csaladja

2. Szinten nagy haz, hatalmas terepjaro, a gyerekenek a 2. iphone 6st veszi mert az elsot bevagta a busz ala. ezen felul tobb lova van jo nagy istallo, nem igazan szenved hianyt semmiben.

3. most epiti a wct is automatikusan lehuzo hazat a rozsadombon.

szoval jah ha orvosi palyat valasztanek, biztos hogy allatorvos.

2015. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem csak orvos lehet gazdag sőt. Inkább egy jól menő vállalkozással lehet "kaszálni".
2015. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
en allatorvosnak mennek a helyedben..lehetnel menhelyen is allando allatorvos,vagy maganrendelot is csinalhatnal egy ido utan,kis szemelyes pacienskorrel,ott tuti tobbet foglalkoznal 1-1 allattal....
2015. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Állatorvosi is teljesen jó választás, mellette szabadidőben nyugodtan lehetsz önkéntes menhelyeken is.
2015. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ilyen hozzáállással inkább egyik se legyél.


én pl nem vinném hozzád sem a kutyám sem a macskám, ha te csak a pénzre utaznál. Találkoztam már ilyen orvossal, soha nem megyek vissza hozzá!

2015. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
#9 remelem te ingyen dolgozol, ilyen hozaallassal.
2015. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!