Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnöknek szeretnék segíteni,...

Főnöknek szeretnék segíteni, de kb semmibe vesz miért? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Főnököm nyitott egy kutyakozmetikát,csak sajnos mivel nem ért hozzá abszolút így elég nehéz. En és kolléganőm próbálunk segíteni szépen,hogy ezt így ezt úgy ezt amúgy kéne.De neki állj feljebb,meg nem azt csinálja. Tudom főnök,de mi tényleg próbálunk segíteni,jó részt ő érdeke meg a miénk is. Vagy pl alap dolgok beszerzése mint egy hűtő ezért is szóltunk.De még mindig semmi. Mondtuk,hogy amik vannak olcsó samponok nem tisztítanak,nem kozmetikába valóak,vegyenek mást. Nem,nem vesznek. Akkor kellenének még gépfejek,mert lassan nem tudunk a meglévőkkel dolgozni . Erre se mutat hajlandóságot. Még azt se mondja,hogy rajta vagyunk. Kozmetikai részbe amihez aztán abszolút nem ért nagyon bele akar magyarázni dolgokat,mintha ő jobban tudná és közben nem!!! Már sok nézeteltérés van emiatt se kolléganőm sem én nem tudok rá hatni. Én tényleg szépen érthetően magyarázunk,de nem. Ebbe már kezdünk bele örülni. Oké ő főnök,de hogy egy kis segítséget ne fogadjon el,ami az ő érdeke is hát nem tudom...
2015. aug. 25. 10:20
1 2
 1/12 mantis religiosa ***** válasza:

A főnöktől szebb lehetsz, okosabb nem! Kövesd mindig az utasításait, aztán nézd végig nyugodt szívvel, hogyan dől a saját dugájába. Lyukas hordóba felesleges a vizet hordani, csak belefáradsz, de nem érsz el semmit.


Amúgy is, főnöknek akarsz segíteni, az alábbi módon tedd ( ősi dakota bölcsesség): Soha ne kivánd főnököd halálát, SEGÍTS neki abban, hogy ő maga kívánja azt! :-)

2015. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van! Viszont szeretem a szakmámat,szeretnék dolgozni is. Ezért nem szeretném,hogy becsődöljön! :( alkalmazottként van fix bérem plusz jutalékom,nyilván nem a világ legjobb fizetése,de tudom,hogy van fix fizetésem minden hónapban. Ami nem mindegy,ebben a szar világban :(
2015. aug. 25. 10:54
 3/12 anonim ***** válasza:

Vagy a büszkesége nem engedi, hogy elfogadja a segítséget.

Vagy pedig olyan gondok vannak, amibe ti nem láttok bele. Lehet, hogy nincs pénz más samponra, és ő azon idegeskedik, hogy most jobb eszközöket vegyen vagy küldje el valamelyikötöket. Nehéz főnöknek lenni, aki még nem volt, az nem tudja, hogy mekkora felelősség.

2015. aug. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mantis religiosa ***** válasza:
Esetleg a főnök feleségével nem próbálsz meg beszélni? Hátha nagyobb hatással, van rá, mint te. Esetleg kiderülhet mi van a háttérben. Én is azt utálom igazán, mikor a vezetés hozzá nem értése, töketlensége miatt piacvesztés van, aztán meg nincs túlóra, prémium, foglalkoztatásbiztonság. Mindenképp tudj róla, mi megy a háttérben, hogy időben léphess, ha beüt a krach, mert az igaz, hogy a patkányok hagyják el elsőnek a süllyedő hajót, de ők mindig túl is élik! És sajnos mostanság a túlélés a lényeg.
2015. aug. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Gondolom,hogy nem egyszerű,szerintem a büszkesége lehet az oka,mert szakmailag is megkérdőjelez minket,hol ott életében most van kutyája lassan 1 éve. Szóval kutyás tapasztalattal sem rendelkezik.Kozmetikaival meg pláne nem.MI csak segíteni szeretnénk,mert ha nem tudunk rendes dolgozni vagy épp fürdés után is koszos marad a kutya,ezt megjegyzik és a még alig beindult kozmetikának annyi lesz,ha rossz híre lesz. Az meg valljuk meg senkinek sem kedvező.Lehet jó samponokat venni,jó áron. PL 5 litert 5 ezerért amit hígítani kell és nagyon sokáig elég,hónapokig is,míg a rossz sampon 900-1000 ft és 750 ml sok kell belőle,mivel kicsi tisztító az ereje,hosszabb távon nagyon nem éri meg!!! Mi költségek szempontjából is segítünk,mivel tudjuk miről szól a szakma és vele járója.Gépfejeket speciel ha havonta kettőt vesznek akkor 3 hónap alatt az is meg van és nem verték magukat nagy költségbe,mi meg rendesen tudunk dolgozni. Ha majd nem visz a gépfej,nem tudunk kutyát nyírni akkor le is húzhatjuk a rolót. Aki meg vállalkozásba kezd szerintem van pénze. Hiszen kevés pénzzel nem lehet beindítani egy vállalkozást ezt tudom. Vállalkozást is tanultam.
2015. aug. 25. 11:24
 6/12 A kérdező kommentje:
Nő a főnököm, vagyis párjával csinálják,de a nő nevén van a kozmetika,meg ő foglalkozik a kozmetikával jó részt. A férje besegít,neki is van vállalkozása.
2015. aug. 25. 11:25
 7/12 anonim ***** válasza:

"Aki meg vállalkozásba kezd szerintem van pénze. Hiszen kevés pénzzel nem lehet beindítani egy vállalkozást ezt tudom. " Ez nagyon nem igaz :)

Lehet, hogy a beindításra elment a pénz és most nincs annyi, amennyi kéne.

Lehet, hogy nem is volt megfelelő tőke, már a beindításhoz sem.

Lehet, hogy nem megy úgy az üzlet, ahogy várták és most nincs pénz.

2015. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én ha indítanék akkor tuti nem csak annyival,hogy a nyitásra el is megy,meg egy vállalkozás nem 1-2 hónap míg beindul szerintem ezt tudták. Na mindegy,ha pénz része megértem,hogy felszerelést nem vesznek.


De mi a magyarázat arra,hogy szakmailag megkérdőjeleznek minket???

2015. aug. 25. 12:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert ő a főnök és ciki, ha nem ő tud a legtöbbet. Pedig ez hülyeség. A szakmához nektek kell érteni, neki szervezni, irányítani kéne tudni.
2015. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lehet kioktatásnak veszi,pedig én szépen elmagyarázok mindent,hogy laikusok is értsék meg.Nem úgy kezelem,hogy hahahha nem ért hozzá,de hülyee...stb stb... Mindennek az okát,miértjét elmondom.Sőt oktatómmal beszéltem és mondta adjam meg a számát,ő szívesen leül vele beszélni a kozmetikáról,mert 20 akárhány éve vállalkozó,kutyás,tenyésztő és stb.. Oda adom a névjegyet főnökömnek és megköszöni,hogy húú de rendes,meg tök szuper,majd felhívja.Azóta is hívja.Senkitől nem fogad el semmi segítséget :( én is csak jót akarok,kolléganőm is.
2015. aug. 25. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!