Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban durván kihasználnak...

Valóban durván kihasználnak munkában?

Figyelt kérdés

Heti 5 nap dolgozom 8 órát a szerződés szerint, a valóságban viszont heti 6-7 nap 10-12 órát.

Meg volt előre, hogy holnap szabadnapos vagyok, ma meg 8tól dolgozom. Erre tegnap megkaptam, be kéne jönni 5re, de nem végzek hamarabb. Megmondtam, 7re tudok, korábban nincs vonatom, és korábban szeretnék egy órával végezni is, fene fog fizetetlen túlórázni.

Erre ma a főnök bejön, megmondja fél 11kor a kolléganőmnek, hogy menjen haza, elvégzem én két ember munkáját egyedül. Persze ott volt egy csomó ember, nekem egyszerre kellett kiszolgálni, kasszázni, szendvicset csinálni, takarítani és az italokat feltölteni.

A főnöknő késve jött be. Délben mindig hárman kell legyünk, ő bejött, elvonult magának az irodába, akkor már 3 ember munkáját végeztem egyedül, és durván egy órát rá is kellett húzzak.

A főnöknő csak annyira dugta ki az orrát, hogy lecsesszen, hogy minden rossz, amit csinálok, majd közölte, holnap olyan korán menjek be, amennyire tudok, és ugye rá is kell húzni. Mikor mondtam, szabadnapos vagyok, megmondta, hogy rajta kívül a héten senki sem szabadnapos. Szóval a héten még lesz egyszer egy 12 órás munkanapom, egyszer egy 10 órás, és szabadnapom olyan 2 hét múlva.

Már utálom ezt az egészet, hogy minimálbérért meg kell szakadni, de ha meg kilépek, éhen halunk.

A párom mondta, mondjak fel, de ő meg szeptembertől megy tanulni, éhen halunk, ha felmondok, meg nem is viselném el a tudatot, hogy haszontalan munkanélküli lettem akár egy napra is.

A párom szerint ez lelki terror, de az is lelki terror lenne, amit ő rendezne otthon, ha pl egy hétig nem lenne munkám.


Mi a fenét csináljak?



21l


2015. aug. 25. 18:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Ma már majdnem rámjött a sírás munkában, nem bírok már mosolyogva és kiegyensúlyozottan dolgozni állandóan.
2015. aug. 25. 18:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, munka közben is kereshetsz másik munkahelyet és akkor nem lesz kiesésed. Keresgélj, járj utána, add be az önéletrajzod pár helyre, aztán amikor biztos a másik meló, lelépsz.
2015. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vedd úgy, hogy máris munkanélküli vagy, és kezdj el ezerrel másik melót keresni.

Tudom, pont a mostani munka miatt lehetetlen, hiszen nincs rá időd, nehéz összehozni a próbanapokat, tárgyalásokat, de ez az egyetlen út, ami viszonylag biztonságos.

Megjártam már, tudom miről beszélek.


Aztán ha van valami azonnal lépj.

De ha nincs, és ennyire kell a munka, akkor nem tudsz mit tenni.

2015. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz találni sajnos. Munka mellett be kell járnom fizetetlen próbanapokra, és mivel nincs szabadnapom, így akár 15 óra is kijöhet egy napra.

Szerződést csak akkor adnak, ha amott felmondok, fel scak akkor mondhatok, ha már van szerződésem. Ezt sajna már nem egyszer végigcsináltam.

2015. aug. 25. 18:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebben a tetves országban csak a semmirekellő, munkát imitáló haveroknak van jó, zsíros munkahely, ahová csak melegedni meg a pénzt felvenni kell bejárni.Esetleg ha kiszimatolnád hogyan lehet a főnöknő seggét fényesre nyalni, akkor kedvenccé lépnél elő és elérnéd, hogy kevesebbet baszogasson.Egyébként bárhová mész, ha nem vagy protekciós nyalonc, akkor csak a kihasználással, kizsigereléssel találkozol.Ebből a szempontból tehát felesleges melóhelyet választani, mindenhol ugyan ez a gerinctelen, dedós, inkorrekt hozzáállás fog előbb-utóbb felbukkanni.Egy ideig örülsz, hogy de jó, ez más...Aztán kiderül, ugyan olyan szar.
2015. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meglepném a főnökömet egy NAVos ellenőrzéssel. :3


De komolyan... és kezdj el külföldön állást keresni. Könnyű bekerülni egy-egy jó szállodába és ott kapsz szállást is. Napi 9 órával 1200-1400 euró körül lehet kapni és nem vagy így kihasználva. No persze ott sem törökökhöz kell dolgozni menni.

2015. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez katasztrófa; inkább lennék három évig "haszontalan munkanélküli" (komolyan ezt érzed?), mint egy évig felmosórongy. Sürgősen keress másik munkát!
2015. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, heti 5 nap dolgozol 8 órát szerződés szerint, ergó nincs joga elvenni a szabadidődet. Ha mégis megteszi, az törvénybe ütközik. Látja rajtad, hogy befolyásolható, és gyenge vagy, ezért van ennyire rád szállva. Állj ki magadért! Kétlem, hogy kirúgna, hisz munkaerő nélkül nincs bevétel. Ezeknek az alávaló férgeknek csak az számít, hogy a zsebük tömve legyen. Dolgoztam ilyen helyen, és egy szót nem mertek szólni, amikor valaki csak úgy lelépett, vagy be se ment dolgozni.
2015. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én vendéglátásban dolgozom(szálloda), nagyon kevés ember van, azok is gyakran cserélődnek, mert nem bírják agyűrődést, ráunnak a helyre,mégsem kap észbe a vezetőség, pedig már csak pár ember tartja össze a helyet

.De nem olyan nagy baj ez, az ilyen pökhendi féreg tualjdonosokra rá is fér egy baromi nagy pofára esés, hátha egyszer majd tanulnak belőle.

2015. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!