Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudnád a munkádat a szenvedély...

Tudnád a munkádat a szenvedély, öröm, szikra teljes hiánya nélkül is csinálni? Kérlek olvasd végig a problémámat, és azután válaszolj.

Figyelt kérdés

2006 és 2009 között dolgoztam a szakmámba és minden percét élveztem, még azokat is, amikor a főnököm letolt. Egyszerűen mindig volt valami, ami ezeken átlendített, én ezt úgy nevezem, hogy szikra. Egyszerűen szerettem csinálni. 2009-től a szakmámon kívül dolgoztam, és azt is imádtam, de mivel családtagokkal dolgoztam együtt, és nagyon jól is kerestem, így nem tudom, azt a munkát mennyire látom reálisan. Ráadásul végig ott volt bennem az is, hogy ha minden kötél szakad, vissza tudok menni a régi szakmámba Most 2015-ben visszatértem az eredeti szakmámhoz, és valami még sincs rendbe. A kétkezi munka része rendben van, az emberekkel való foglalkozás, törődés, nevezzük bárhogy, jó érzést kelt bennem, a munkatársak is tök jó fejek, a pénz mondjuk nem sok, de szerintem örülnöm kéne, sokaknak ennyi se adatik. Valami mégsem az igazi. Az imént említett szikra eltűnt. Kérdések motoszkálnak a fejembe és teljesen össze vagyok zavarodva. Olyan mintha nem találnám a helyem, mintha eltűnt volna a lábam alól a talaj, és csak lebegnék a semmibe. Lehet, hogy nem vagyok képes visszatérni a szakmámba? Nem tudom csinálni, így, legalábbis teljes szívből biztosan nem.

A kérdésem az lenne, hogy más érzett már ilyet vagy egyedül vagyok és velem van a baj? Mit cselekedett, ha átélte hasonlót?

És aki nem élte át:

Tudná-e szikra nélkül is csinálni a munkáját? Ha érzi, hogy nem teszi egy kicsit se boldoggá? Mennyire fontos, hogy élvezzük a munkánkat, ha csupán egy csepnyit is? A szikra helyett talán teljes odaadást, vagy szenvedélyt, esetleg örömet kellett volna használnom.

Nagyon jólesne, ha több véleményt is olvashatnék, még a brutálisan őszintéket is szívesen veszem. Csak arra kérek mindenkit, aki nem élte át ezt, hogy próbálja meg beleélni magát egy kicsit a helyembe, és úgy válaszolni, segíteni nekem.


Előre is köszönöm az összes kapaszkodót, amit küldötök.



2015. aug. 30. 06:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát az emberek nagy része nem azért dolgozik, mert élvezi, amit csinál, hanem mert be kell fizetni a számlákat. Én már többféle munkakörben is dolgoztam, egyiket jobban untam, mint a másikat. Soha nem szerettem egyiket sem, volt, amit kifejezetten utáltam, és gyomorgörccsel mentem dolgozni minden nap, teljesen kikészített idegileg. A mostani munkámat sem szeretem (irtó unalmas) és a munkatársaim kiállhatatlanok (tényleg egy normális sincs közöttük), úgyhogy egész nap inkább csak egyedül melózok, nem beszélek senkivel, így alig telik az idő. Gondolhatod, milyen lélekölő.... Én is gondolkoztam a váltáson, de mivel soha nem volt még jó tapasztalatom egy munkahellyel/munkakörrel sem, nem látom értelmét. A végén még rosszabb helyen kötök ki... :/

Amúgy bocs, tudom, hogy ez neked mind nem segítség. Tanácsot sajnos nem tudok adni, hogy találhatnád meg újra a szikrát, de baromi sokan vagyunk, akik anélkül dolgozunk, úgyhogy nem lehetetlen a dolog.

2015. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek 90 %-a utál dolgozni bejárni a munkába, korán reggel órára kelni,hajbókolni a főnöknek stb. Egyedül a fizetés miatt csinálja,mert éhen halni csövesnek lenni rosszabb mint szenvedni 8-12 órát a dolgozóban. Te szerencsésnek érezheted magad ,hogy legalább néhány évig jól érezted magad a munkahelyeden. Nekem pl ez nem adatott meg soha,hiába voltam több helyen is, kötöttség unalom, stressz ,borzalmas főnökök és kollégák keserítették meg minden napom. A fizetésnap és a szabadnap az egyetlen öröm. Egyébként érdekes a magyar nyelv mert a nem munkával töltött napokat egyszerűen "szabadságnak" hívja. Ugye ha dolgozol az meg logikusan akkor a "rabság"
2015. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem a munkámat, de meg kell élni valamiből.
2015. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és tanácsokat. Szívesen fogadok még segítséget.
2015. aug. 30. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem célom, hogy elkeserítselek, de szerintem két dolog állhat a háttérben. A visszatérés nem is olyan egyszerü, hiszen más körülmények fogadnak. Nos arról sem szabad megfeledkezni, hogy idösebb lettél, idö közben mással is foglalkoztál. Egészen biztosan nincsen már meg benned a régi fiatalkori tüz.

Ezek a körülmények, amin te nem biztos, hogy változtatni tudsz.

Benned nincsen hiba !

Javaslom, hogy keress más munkát, egy neked kreatívnak tetszö más elfoglaltságot, hogy ismét legyen motivációd.

2021. ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!