Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kell nem birkának lenni...

Hogy kell nem birkának lenni egy olyan munkahelyen ahol ha bármiért szólok rögtön megfenyegetnek hogy nem kell itt dolgozni? Álljak ki az érdekeimért-de hogyan?

Figyelt kérdés

A munkahelyem egy álom. Minimálbér, 8 órás szerződés, cserébe dolgozhatok 10-12 akár 14 órákat, túlórapénz az nincs, ha 12 órát dolgozok annyit kapok mintha 8-at dolgoznék. Egy fém csarnok ahol klíma semmi (mert az pénzbe kerül) nyáron 50 fok télen 0. Munkavédelmi ruha az nincs a cégtől, megveheted magadnak saját pénzből, mert anélkül meg nem dolgozhatsz.

De legalább a hangulat jó, 10 percenként küldenek el valakit a k anyjába csak úgy. A miheztartás végett. Hogy tudja az a dolgozó hol a helye. Beteg nem lehetsz, ha betegállományba mész, veheted úgy hol kirúgtak. Szabadság 1 hét nyáron. Ennyi egész évre. (Alapszabadság szerz szerint 20 nap = 4 hét, de aki idősebb annak 5-6 hát is lehet).



Na most a családom csesztet, hogy miért vagyok birka miért nem állok ki magamért, miért hagyom magam.

Kérdésem: egy ilyen helyen hogyan kell nem birkának lenni? Hogyan kell kiállni magamért? Egy ilyen helyen ahol ha csak rákérdezek, hogy 8 órás szerződéssel hogy dolgozhatok 12 órákat vagy ha már 12 óra akkor hol a túlórapénz-akkor máris megkapom hogy nem kell itt dolgozni és egyébként is új emberek jönnek hamarosan...

Ha rákérdezek hogy a ki nem vehető szabi mikor lesz kifizetve, akkor poénkodva megjegyzik hogy ha annyira kell a szabi megoldható hogy végleg azon legyek.

Na most akkor tessék a kérdés: hogy kell nem birkának lenni egy ilyen helyen? Hogy harcoljam ki ami jár nekem? De persze alapfeltétel hogy az állás megmaradjon. Mert ha mondjuk közlöm hogy nem túlórázik (ingyen) hanem 8 óra letelt irány haza-semmi gond. Csak másnap már be se léphetek a csarnokba.


Marhára idegesítenek azok a külső személyek akik a partvonalról pofáznak hogy bezzeg ők aztán... velük aztán nem lehetne...


Érdekes, itt dolgozik vagy 50 ember de nem láttam még köztük olyat akinek sikerült volna bármit is elérni, kiharcolni. Max felmond aztán ennyi. De persze a kifizetetlen dolgokat akkor se kapja meg. Azt már benyelte a cég!


2015. aug. 30. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Feljelentés munkaügyi per. Persze buktad az állást,de az ilyen munkát ne sajnáld. Az a baj hogy amíg mindenki lapít és csak magában morog addig nem fognak ezek a helyek megváltozni,mert mégis miért tennék??
2015. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem nagy jövőt jósolok egy ilyen cégnek, valami hozzám hasonlónál betelik úgy a pohár, hogy végigzongorázza, kiknél lehet felnyomni egy ilyen munkahelyet.

Valamint nem lehet nagy rutinja az illetőnek, aki a céget vezeti, vagy még nem fürdött meg emiatt.

2015. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ember, belőled soha a büdös életben nem lesz, nem birka. Egy napot nem lennék hajlandó dolgozni ilyen helyen. Az ilyen állás semmit nem ér.
2015. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Néhány dolog!

Csak puszta tények.


Valamint nem lehet nagy rutinja az illetőnek, aki a céget vezeti, vagy még nem fürdött meg emiatt.


Az illető vállalkozó 1998 óta működik, ez a tizensokadik cége, most is 4(!!) cége van párhuzamosan. És marha jól él, lakás itt, lakás ott nyaraló külföldön, egyik nap egyik kocsi másik nap másik stb.

És röhög az egészen. Volt már X pere munkaügyi is egyéb is, fent volt a fekelista.hu-n, fent voltaz NAV tartozós nyilvános listáján (vagy fenn is van?). És?

Itt él folytatja hízik dagadtra szó szerint és átvitt értelemben is. És röhög mindenkin. Néha egy-egy per becsúszik, van hogy néha veszít is - és? belefér. Amennyit összelop, összehazudik, még így is bőven bőven kőgazdag lett.


Azt meg amit mondasz hogy ha te ott lennél... hagyjuk már. Hányszor és hányszor hallottam én már ezt a dumát. Persze mindig és mindig csak kívülről és soha cégen belüli embertől!

2015. aug. 30. 12:54
 5/10 A kérdező kommentje:

Az ilyen állás semmit nem ér.


NEM IGAZ, az ILYEN ÁLLÁS NAGYON- NAGYON SOKAT ÉR!

Amíg nincs más az ilyen állás maga az élet, a megélhetés!!!

Egy napot nem dolgoznál ilyen helyen? És a közértben miből vennél kenyeret?

A semmiből? A nem létező tartalékokból?

2015. aug. 30. 13:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerez egy jó ügyvédet, és az ő segítségével indítsd meg a cég ellen a Munkaügyi Bíróságon a pert. De csak akkor tudod igazán ezt megvalósítani, ha három négy tanút a munkatársaid közül megkérsz, hogy tanúskodjanak melletted, ezen a peren. Előadod, hogy ez a cég vezető hogyan használja ki a dolgozókat. Bár igaz, hogy ezután nem lenne értelme ennél a cégnél munkát vállalnod. Aztán azt is javasolnám, neked, hogy néz utána, hogy be vagy-e jelentve a TB-járulékra. Mert ha nem, akkor ezt is felhasználhatod a per tárgyaként. Azért írom le ezt neked, mert sok ilyen cég van, aki nem jelenti be a dolgozókat TB-járulékra. Szerintem meg tudod így nyerni a Munkaügyi pert, és az elmaradt túlórákat köteles kifizetni a cég és kártérítést is megállapítják részedre.
2015. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Amíg nincs más az ilyen állás maga az élet, a megélhetés!!!

Egy napot nem dolgoznál ilyen helyen? És a közértben miből vennél kenyeret?

A semmiből? A nem létező tartalékokból?"


Mondtam én, hogy birka vagy. Régen rossz, ha egy ilyen állás adja a kenyeret. Az is régen rossz, ha nincsenek tartalékok. Egy életet fel kell építeni, tanulással, munkával, kitartással. Normális végzettséggel normális munkahelyed és szakmád lesz, ha büdös volt a tanulás, akkor birka vagy, ha hülyeséget tanultál akkor is. A tudás adja a szabadságot, ha neked nincs tudásod, akkor további jó bégetést. Én magam részéről válogathatok az állások közül, mert fiatalon sem voltam birka.

2015. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

inkább mennék közmunkára 50-ért...

én már azért felmondtam a munkahelyemen, mert nem tetszett, milyen részlegre tettek... 1 nappal később volt másik állásom.

Hány éves vagy? Ha fiatal, akkor kelleni fogsz, de határozottnak kell lenni és szemtelennek, mert különben mindenki kinevet és úgy b..z át a palánkon ahogy illik.

2015. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te nagyon birka vagy ha ezt hagyod vagy nagyon kamu ez a kerdes. A minimalórabérnél is kevesebbert dolgozol? Nem vagy normalis. Miert nem valtasz olyan helyre ahol legalabb tenyleg csak 8 orat kell dolgozni a havi minimalberert?
2015. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Fontos vagy Magadnak? Fontos a családod?


Állítólag az emberek nem változnak, de ha Én Fontos vagyok Magamnak és van családom akkor igenis megteszek mindent, hogy jobb legyen.


Ne holnap mondj fel nyilván, keress vmit érdeklődj utána járd körbe a dolgokat és akkor dönts, döntsétek el, hogy érdemes-e változni? vagy egész életedben itt leszel amíg élsz vagy működik a cég. Szerintem, a bíróságra nem érdemes menni, saját tapasztalat. De ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor kérd, hogy ne az adott megyédbe tárgyalják le az ügyet. Ahová gondolom a főnöködnek már nyalási bejárása van:( S mindent bizonyítékot fényképezz le, csatolj stb. s rengeteg tanút vagy pedig többen indítsátok el az ügyet. De ne feled ez érzelmileg elvesz az életedből.

2015. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!