Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy felvegyenek...

Mit tegyek, hogy felvegyenek gépészhallgatóként a céghez?

Figyelt kérdés
Most leszek elsőéves és cégekhez küldenek ki minket a duálisképzés végett. 4 cég utasított el, mivel nem tudok nekik semmi olyat mondani/mutatni, ami azt bizonyítaná, hogy engem csak az hajt, hogy ott dolgozzak.. Egy az, hogy nem én választottam a cégeket, hanem oda írtak be hozzájuk, szóval ez alapból egy mínusz. A másik, hogy gimibe jártam, semmi közöm nem volt eddig életemben a gépekkel kapcsolatos dolgokhoz. Keresztapám motivált, mert ő is gépészmérnök és jól keres, egy cégnél dolgozik. Azt pedig nem mondhatom, hogy a pénz érdekel, mert fix, hogy küldenének tovább. De nem tudok nekik mit felmutatni, sok csoporttársam olyan iskolában tanult, aminek köze van gépészmérnök szakhoz, így persze, hogy őket helyezik előtérbe. Valószínűleg egy gumi és műanyaggyártó céghez fognak most küldeni a héten, de előre félek, hogy ez is potya út lesz.. A nyelvtudásom az tetszik nekik, de azzal nem megyek magában sokra.
2015. szept. 7. 16:48
 1/2 anonim válasza:

Ezért nem értettem soha, hogy minek megy gépészmérnöknek az, aki gimnáziumban tanult.

Miért mentél gimnáziumba, ha gépészmérnök szerettél volna lenni?

Lehettél te kitűnő gimnáziumban, viszont, ha eddig közöd nem volt a gépészethez, hogy szeretnél nulláról megtanulni mindent 3 és fél év alatt és hogy gondolod, hogy majd még cégek is versenyeznek érted...?!

Keresztapád is gimnáziumból lett gépészmérnök?

2015. szept. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen.

A csoportunkból 4 ember nem gimnáziumban tanult..

2015. szept. 9. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!