Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy a munkahelye...

Miért van az hogy a munkahelyen egyes dolgozóknak nem hiszik el hogy betegek-a hátuk mögött megy a duma hogy lóg szimulál stb? Másnak meg elhiszik

Figyelt kérdés

Ugye az ember hallja hogy mi megy ha egyik másik munkatárs beteg. Érdekes, hogy bizonyos emberek ha betegek és betegállományba mennek, akkor megy a duma hogy lóg, szimulál, semmi baja, kétoldali munkaundor stb. Hiába van az illetőnek orvosi papírja, senki se hiszi el, megy a háta mögött (persze csakis a háta mögött, sose szemtől szembe) a duma.

Volt egy munkatárs most is aki úgy nézett ki mint a mosott szar sápadt köhög stb. látszik szarul van. Elment betegáll-ba és egyből megy a duma hogy na ennek sincs kedve dolgozni.

Pedig láthatóan nem kamuzott.


Más munkatárs meg eltűnik egy-egy napokra betegállományba (egy napra?? Az milyen betegség) és senkitől se hallom hogy vádolná őt. Ha betegáll-ba van akkor biztos beteg is-mondják.

Egyeseknél miért nem merül fel hogy kamuzik, másoknál meg miért eleve adott hogy kamuzik még akkor is ha ordít róla hogy nem?


2015. szept. 9. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán mert van akin nem látszik, hogy szarul van, mert nem játssza a hattyú halálát. Én is ilyen vagyok.

Egyszer egy munkahelyemen levitte a papírvágó a körmömet.

Bekötöztek, felhívtam a páromat, hogy jöjjön értem, vigyen haza, de a "kisfőnök" még elvárta, hogy előbb befejezzem a munkámat. Iszonyatosan fájt, de nem vonaglottam ettől és nem akarta elhinni, hogy szarul vagyok.

2015. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

???


Munkahelyi baleseti jegyzőkönyv készült az esetről?


Addig nem se lett volna szabad mozdulnod míg a jegyzőkönyv el nem készül.


Miért nem kaptad le a kötést és nyomtad a képébe?


Vagy még jobb: miért nem kérted adja írásba hogy maradj, és aztán ezzel az írással irány a munkaügyi bíróság?


mennyit kaptál a cégtől mint kártérítés? Ez munkahelyi baleset! Ha munkára kényszerít ezek után már irány is a bíróság!

2015. szept. 9. 10:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez már nagyon sok éve volt, de egyébként teljes mértékben igazad van. Buta voltam, gondolkodni sem tudtam mi ilyenkor a teendő, csak haza akartam jutni mielőbb.

Természetesen elmentem orvoshoz és kiírt táppénze, amit persze szintén kicsit nehezen értettek meg, hiszen csak egy kis "bibi". Tényleg látványra nem látszott komolynak, de ne tudd meg hogy tud fájni, ha legyalulod a körömlemezedet.

2015. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert az emberek köcsögök. Bunkók stb. Nekem a csuklóm van ki, de senkit sem érdekel. De engem se fog érdekelni, ha begyullad mégjobban, elmegyek táppénzre. Annak semmi értelme, hogy dolgozom és így is úgy is munkaképtelen leszek. Inkább előbb elmegyek táppénzre, hamarabb gyógyul és hamarabb kezdhetek egy másik helyen, ha a főnök is nehezményezi és kirúg. Többieket meg le kell sz@rni. Ha valami fáj az fáj és beteg, ez van...
2015. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!