Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az osztrákok miért diszkriminá...

Az osztrákok miért diszkriminálják így a magyarokat?

Figyelt kérdés

Több helyen dolgoztam már én is, a párom is, több családtagunk is Ausztriában. Itt, a nyugati határ mellett köztudott tény, mennyire lenéznek és kihasználnak minket az osztrákok. A mostani főnökeim többször megjegyzést is tettek már a magyarokra (hülye magyarok, sz*ros magyarok), nem értem, miért, miközben meg pl. a menekültek kapcsán játsszák a nagy liberálist. Több szlovénnal is dolgozunk együtt, azt is megfigyeltük, hogy őket szeretik az osztrákok, nem nézik le őket, nem csicskáztatják őket úgy, mint a magyarokat.

Folyamatosan diszkriminálnak minket, a 8 óra munka alatt kb. dupla annyit ledolgozunk, mint egy osztrák. A határtól csak pár km-re lakom, bár odaát adózom, többször megjátszották azt az osztrákok, hogy nem akarták kiküldeni a nekem járó tagsági kártyákat (tb, acard - munkaügyis kártya), mert nem küldenek ki Magyarországra, rendelkezzek osztrák lakcímmel. Munkakeresésnél, értelmes munka kapcsán szóba sem állnak magyarral, párom és én is diplomások vagyunk, de egy alja helyen kell dolgoznunk, mert értelmesebb helyekről vissza sem hívnak soha. Rendesen beszéljük a nyelvet (mindketten folyékonyan), diplomások vagyunk, értelmes, ápolt, rendes emberek. Szép autónk van (az osztrákoknál pl. ez is presztízskérdés), jó ruhákban járunk, beszéljük a nyelvet (meg én pl még mellé másik 2-t), sokkal értelmesebben viselkedünk a legtöbb osztráknál (nagyon sok köztük a paraszt, úgyhogy ez nem nehéz), mégis nagyon durván lenéznek minket. Vajon miért? Mindegyik magyar munkatársam normális, hasonlók elmondhatók róluk is, mint rólam, többen diplomások, tisztességes, ápolt, rendes emberek, csak annyi, hogy akcentusunk van. Miért alakult ez így ki, hogy az ottani emberek 80%-a csak az utcaseprő, wc pucoló, söpredék c*gányt látja bennünk?


2015. szept. 11. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

En rengeteg embert ismerek akik magasan kvalifikalt munkakorokben dolgoztak/dolgoznak Ausztriaban, es soha nem panaszkodtak ilyesmire amire te.


Nem lehet hogy a te keszulekedben van a hiba?

2015. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Nekem dolgoztak kint ismerőseim Bécsben, szakmán belül, irodában és nem ezt mesélték.
2015. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, meg másik 10 emberében, hogy jó szakmákkal, diplomával nem tudtak elhelyezkedni. Nekem talán 3 ismerősöm van, aki kijutott külföldre jobb pozícióba, ők is 10-15 évvel ezelőtt, a válság előtt, és jóval magasabban kvalifikáltak voltak mind, mint én (nekem "csak" BSc-s végzettségem van). Plusz nem is Ausztriában vannak, hanem Németországban, Svájcban, Angliában.

Több ismerősöm is kint tanul, kinti egyetemen, ők talán még nálam is jobban beszélik a nyelvet, mégis van, aki info szak mellett képes egy üzletben árufeltöltőként dolgozni, mert még gyakornoknak sem veszik fel, egy másik meg gazdasági szak mellett gyorsétteremben dolgozik. De biztos bennünk van a hiba...

2015. szept. 11. 11:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem ezt mesélik, mert mindenki hímel-hámol, mikor Ausztriáról van szó. Én sem a megaláztatásokról beszélek az ismerőseimnek, hanem a fizetésemből vett drága holmikat mutogatom inkább meg a szuper utazásaimról beszélek.
2015. szept. 11. 11:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekik nem volt lecsúszás , se eladósítás , kimaradt .Urak voltak orzágukban , együgyűbb fogyasztói nézetük miatt korlátoltak és pökhendiek . Naívságból befogadják a keletieket , akkor koppannak mikor a vendégek élnek az aljasságukkal . Lesz majd viszonyítási alapjuk ki a normális ki a nem kívánatos .
2015. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy sznobok, pökhendiek és szűklátókörűek. Ezért van pl. az utakon 70-80%-ban német autó, mást szinte meg sem akarnak látni.

Úgy vettem észre egyébként, hogy az arabokkal, törökökkel is nagyon lenézőek a munkahelyen, igaz, ők általában kevésbé beszélik a nyelvet, de szerintem akkor sem kellene diszkriminálni valakit. De mint írtam, a szlovénoknak pl. nálunk kb. ki van nyalva a s*gge, nem értem, miért.

2015. szept. 11. 11:30
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az igaz, hogy sznobok, pökhendiek és szűklátókörűek. "


Hulyeseg. Mint minden ilyen altalanositas.


A sajat alkalmatlansagodat ne fogd masokra. Tudod kell egy jo nyelvtudas, egy keresett vegzettseg, nemi tapasztalat, es Ausztriaban is talalsz megfelelo munkat.

2015. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Arról most ne beszéljünk, hogy a magyarok java része gyakorlatilag az összes külföldit utálja... De még az értelmesebbek és kevésbé előítéletesek is lenézik pl. a románokat, büdös, retkes, elmaradott, primitív cigány népségnek tartják őket.


Erről a talajról igazán nem nehéz megérteni, hogy miért nézhetnek le az osztrákok minket.

2015. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm ott dolgozik(ügyvéd), neki jó tapasztalatai vannak az osztrákokkal kapcsolatban, persze ő is mondta, h kell egy pár év amíg megszokja az ember a beszűkült gondolkodásukat ,és pökhendi mentalitásukat. Szlovénokkal tényleg jó viszonyban vannak, de az egy kis ország,(nem mellesleg jelentősen gazdagabb mint Magyarország)meg mentalitásban is hasonlóak az osztrákokhoz, emellett még a cseheket, bajorokat szeretik, és utána jövünk mi, minket is bírnak, csak mivel köztünk elég nagy különbségek vannak gazdasági téren, ezért előfordulhat, hogy vannak köztük olyanok, akik esetleg lenéznek minket, bár ismerősöm szerint ez nem jellemző. Inkább a törököket, olaszokat, szlovákokat, szerbeket, bosnyákokat diszkriminálják. Ja meg hát Németország sem puszipajtásuk, ott csak a bajorokat szeretik.
2015. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

Esküszöm, hogy nekem már sok dolgom volt németekkel és osztrákokkal is (már gyerekkoromtól kezdve, úgy 4-5 évesen) és soha nem éreztem azt, hogy szemetül bánnának velem, vagy velünk.


Most is sokszor a munkámból adódóan találkozok osztrákokkal és németekkel, de még nem volt velük egy embert leszámítva gond. Miután azt az egyet kioktattam, utána ő is visszavett.

2015. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!