Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenki a maga sorsa kovácsa,...

Mindenki a maga sorsa kovácsa, ezt miért nem képesek sokan felfogni?

Figyelt kérdés

Egyetem: Folyton panaszkodnak a semmit érő szakon tanulók, hogy ha végeznek, akkor nem fognak tudni elhelyezkedni, vagy egész életükben minimálbérért kell majd robotolni, mert ebben a szakmában nem fizetnek jól!


Kérdezem, hogy akkor miért nem hagyod ott és kezdesz el valami értelmes szakot. Én is azon vagyok, mérnökinformatika, még nincs meg a diplomám se és részmunkaidőben dolgozom, de elég jól keresek + már van külföldi ajánlatom is.


Jaj hát ő nem fog ilyen ...-okat tanulni, mint amit mi tanulunk, amúgy is jó ez a szak, csak a ... világ a rossz, nem értékelik.


De számos ilyen esettel találkozok mindenhol, de mindig csak azok hőbörögnek, akik lusták voltak tanulni valami értelmeset. Jaj hát az nehéz. Hát a jóléthez küzdeni kell és kész. Milyen furcsa, hogy villamosmérnök, orvos, gyógytornász, informatikus, közgazdász, matematikus, fizikus ismerőseim közül senkit nem hallok panaszkodni.



2015. szept. 16. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Mert sokkal egyszerűbb másokat hibáztatni, okolni, mint tudomásul venni, hogy ébresztő, kéne valamit csinálni is a sok panaszkodás és mellédumálás helyett.

Beszélni könnyebb, mint cselekedni.

Sokszor tényleg nem egyszerű változtatni, de aki erre nem hajlandó, az legalább maradjon csendben :)

2015. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

1. Borzasztó nagyképü valaki vagy, jobban tennéd, ha leszoknál erröl, mert késöbb még igencsak sok proble´mád lehet ebböl.


2. Mivel még nincs sem diplomád, sem munkahelyed, nem igazán vagy kompetens ebben a kérdésben.


3. "Milyen furcsa, hogy villamosmérnök, orvos, gyógytornász, informatikus, közgazdász, matematikus, fizikus ismerőseim közül senkit nem hallok panaszkodni." Én igen, nem is keveset ismerek, aki ezekkel sem tud elhelyezkedni.


4. Bármilyen meglepö számodra, nemcsak az általad felsorolt szakokra van szükség, pl tanárok (a lenézett bölcsészszak!) nélkül igencsak sok gond lenne a társadalomban.


5. Emellett a kérdésed is provokatív, nem mindenkinek van lehetösége egyáltalán tanulni, mert nem megfelelö körülmények közé született és nött fel.


(6. Mielött belekötnél a válaszomba: gépészmérnök vagyok, jó munkahellyel, szóval nem írigykedek - csak több a realitásérzékem meg a tapasztaaltom, mint neked.)

2015. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

egyszerűbb sírni mint tenni bármit is...

én nem jártam egyetemre, de 3 szakmám van, jó állásom, elég jó lehetőségeim a kedvencem amikor mondják, hogy "neked könnyű" "jó, de te szerencsés vagy"...

14 éves koromtól kezdve tanultam 1000-el...nem is suliban hanem otthon! érettségi mellett toltam 2 szakmát felnőtt képzésen, tényleg én mekkora szerencsés vagyok, hogy tanultam és nem a tökömet vakartam...

Meg vannak kezdők akiknek segítek elindulni (nagy részük az első problémánál meghátrál) ők mondják, hogy olyanok akarnak lenni mint én meg "én vagyok a példaképük"...elmondom nekik, hogy nekem több éves tanulás, éjszakába nyúló programozás volt akkor mintha fel sem fognák és azt hiszik, hogy pár héten belül elérhetik ezt...aztán csalódnak amikor feladják az első probléma után, hogy ez nem olyan könnyű...tenni kell azért ha valamit el akar érni az ember, de sokan nem akarnak tenni, hanem egyből a végeredményt kérik...


22F

2015. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

#2-es:

sokan panaszkodnak, hogy nincs munka, ismerősöm amikor "jól ment a szekere" lerakott egy biztonságőri munkát aztán felszámolták a céget ahol dolgozott, elment éjjeli őrnek és lerakott 2 szakmát éjszaka tanulva...


most van egy srác 3-ből 2 órája szabad éjjelente/nappal (szintén biztonsági őr), ő pl netes online anyagokból kezdett el webfejlesztést tanulni...


ha az ember elhatározza magát akkor menni fog! itt is vannak történetek, hogy valakit 18-20 éves koráig terrorban tartottak aztán elmenekült önerőből külföldre és ma már boldogan él...sokan csak sírnak, de van aki cselekszik is!


Nincs lehetőségük tanulni sokaknak ez nem igaz...mert ismerek olyat aki munka mellett rakott szakmát vagy érettségit, sőt van aki diplomát 30+-os fejjel!!!

Mert sokan nem látják a helyzetükben a lehetőséget az nem azt jelenti, hogy nincs is ott!

2015. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

2-es!


"Mivel még nincs sem diplomád, sem munkahelyed, nem igazán vagy kompetens ebben a kérdésben"


Igaz, még nincs meg a diplomám, de hamarosan meglesz, viszont munkahelyem már van! Mint írtam, részmunkaidőben dolgozom a szakmámban.


"Bármilyen meglepö számodra, nemcsak az általad felsorolt szakokra van szükség, pl tanárok (a lenézett bölcsészszak!) nélkül igencsak sok gond lenne a társadalomban. "


Ebben igazad van, de a semmit érő szakok alatt nem pont a tanárira gondoltam. Egy tanárt külföldön igenis jól megfizetnek + igen nagy szükség van rájuk.


"Emellett a kérdésed is provokatív, nem mindenkinek van lehetösége egyáltalán tanulni, mert nem megfelelö körülmények közé született és nött fel. "


Ehez is hozzáfűznék valamit! Nem egy csoporttársam van, aki azért kénytelen dolgozni tanulmányai mellett, hogy eltartsa magát. Piszok kemény, de meg lehet csinálni, csak kitartás kell hozzá


Amúgy ment a zöld kéz, mivel kulturáltan fogalmaztad meg a véleményed!

2015. szept. 16. 13:53
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit olyan érzés ez, hogy neked épp gurul a szekér, akkor egyszerű a másiknak megmondani hogy "hát miért nem tolod a sajátod".


Valamilyen részben igazad van, van akiben semmi kitartás, semmi erő tanulni, de valahol nem is ilyen egyszerű a dolog hogy "hát tanulj olyat amivel megélsz". Mert valamilyen szinten relatív mikor miből lehet "megélni".


Vegyük pl az építőipart, pár éve a nagyobb válság után kb halott volt, a legtőbb végzős nem is talált munkát, vagy csak alul fizetve, manapság meg kezd beindulni, és naponta látok ú álláshirdetéseket. És egy építész szak 5-6 éves alsó hangon, neked meg 18 évesen kell eldöntened hogy 5+ év múlva mivel leszel sikeres.


Az a baj, hogy ezt nem lehet szerintem csak a fiatalok, meg az egyén számlájára írni, sokkal jobban ki kellene alakítani az oktatást, sokkal jobban kellene tájékoztatni a fiatalságot, és látható jövőképet adni nekik.


Mert mit mondtak mikor egyetemet kezdtem idestova 8-10 éve? Hát manapság diploma nélkül semmit nem ér az ember, diploma az kell...Ma meg ahogy tapasztalom, pont kitörölheti az ember, és egy jó szakmával, vagy tudással simán ugyanott, vagy előrébb van, mint diplomával. De például közgáznál, meg orvosin is megvolt a mélypont, amikor majdhogynem a meki is tele volt velük.


És azt is nézni kell, hogy nem mindenki akkora "zseni" mint te, van akinek nem megy egyszerre a tanulás és a munka, vagy csak egymás rovására, mert egyszerűen nincsenek olyan képességei. Nekem például öcsém mindig nehezen tanult, órákig kellett magolnia, ülnie a dolgok felett, és az elmélet sosem volt az erőssége, abba is hagyta a fősulit. Viszont egy CNC gép leprogramozását semmi perc alatt megoldja, plusz egy igazi ezermester, is igazán a kétkezi munkáktól érzi jól magát...míg itt vagyok én, egy bicikli kerekét sem tudom kicserélni, viszont értek a 3D látványtervezéshez, meg tudok másokat vezetni egy építkezésen.

2015. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

2.: Figyeld meg: általában azok hőbörögnek, akik nem tesznek meg mindent, de tényleg mindent a boldogulásukért, sőt legtöbbször valóban a lusták, élhetetlenek, a nekem így is jó lesz gondolkodásúak meg akik azt hiszik, hogy az életben minden csak úgy jön magától. A többiek meg dolgoznak és terveznek, nem siránkoznak.

Szerintem a kérdező erre akart utalni és ebben igaza is van.


Jelenleg diplomásan középfokú végzettséghez kötött munkát végzek, mert most ez van. Nem hőbörgök, mert tudom mit rontottam el az életemben és tudom, hogy én rontottam el és azon vagyok, hogy ez változzon. Amíg nem értettem, hogy rajtam múlik addig hőbörögtem, addig okoltam a társadalmat, a szüleimet, a tanáraimat, az osztálytársaimat, a munkatársaimat és az életet meg a mittudoménmit.


Kérdező: Ezt sokan nem is fogják megérteni. Ne is várd el senkitől. Neked meg ez a tanulni valód ,-P

2015. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Lényeg amit írni akarok, hogy bár (részben) mindenki a maga sorsa kovácsa, de azért nem mindegy, hogy milyen tájékoztatással, milyen "ráneveléssel" találja meg a helyét az életben.


És ilyen szempontból rengeteget számítanak az oktatás minősége, célirányossága. Minél inkább meg kellene ismertetni a fiatalokkal a lehetőségeket, meg a szakmákat, el kellene éni, hogy a szakmunkák sem lenézett, megvetett dolgok legyenek, hanem tényleg becsült szakmák, amit olyanok végeznek el, akik tényleg tudással és odaadással végzik azt amit csinálnak.


Abban igazad van, hogy mindig a leglustábbnak a legnagyobb a hangja, és mindig egyszerűbb 10 kifogást keresni mint 1 megoldást találni.

2015. szept. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Oké most ezt leírtad .Megfogadjuk a szent kinyilatkoztatásod! Mától csakis mérnökinformatikát tanulna meg még a 3-4 "menő" szakmát MINDENKI, akkor mi is lenne? Ki dolgozna? Kb összeomlana minden, vagy a sok százezer millió felesleges diplomával rendelkező ugyanúgy kénytelen lenne elvégezni az "alantas" munkát,mert egyszerűen nem lenne felvevőpiaca ,ha mindenki kitalálná hogy ő nem adja alább az übermenő diplománál.


A baj ott van ,hogy idehaza nem becsülik meg a dolgozókat. Nyugaton egy gyári melós egy akármilyen szakmunkás is jól becsülettel megél, nem sakkozik a csekkekkel hó végén. Idehaza meg ha szeretnél pl .férfi létedre egy valós szakmát tanulni, hülyének néznek lassan.Há ménem egyetemre mész hülyegyerek ,mondják.. Ha nem klímás irodában akarsz rohadni egy monitort bámulva ,akkor lúzer vagy stb. És ez sajnos nem az egyén hibája hanem főleg a piszok rossz politika okozza.

2015. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szóval aki nem mérnök és nem húzó ágazatban gondolkodik, az dögöljön meg.


Nem érdekel téged, hogy az adott szakma nem érdekli, vagy a háttere nincs meg hozzá...

2015. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!