Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden magyar munkahelyen...

Minden magyar munkahelyen törvényszerű, hogyha nem fúrsz, akkor téged fúrnak ki? Elengedhetetlen a támadó, rágalmazó hozzáállás hogy megmaradjon az állásában az ember?

Figyelt kérdés
Már kb 5. melóhelyemen vagyok.Sosem piszkáltam, fúrtam a kollégákat, én dolgozni jártam be.Viszont mindenhol egy idő után akadt, aki próbált okoskodni, fejemre nőni, aztán már nem lehetett leállítani őket.Mostanra elegem lett.Mindíg reménykedtem hogy egy újabb melóhelyen majd normális kollégák lesznek, itt így is kezdődött, de mostanra újra ugyanez a helyzet állt elő, bár valószínű azért, mert kaptunk nemrég egy xarkeverő kolléganőt.Most már bedurvultam én is.Helyes megoldás lenne elbeszélgetni erről a főnökkel és tisztázni a dolgokat mert most engem hibáztat úgy tűnik, valaki rágalmai, panaszai miatt.Hogy lehetne megoldani, hogy ne az én hibáimat keressék, hanem végre foglalkozzanak a maguk dolgával?azt hiszem már korábban kellett volna mindjárt az elején szigorúbbnak, fenyegetőbbnek mutatni magam, most már csak az aljas trükkök, meg a harc marad...(?)
2015. szept. 22. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen. Én eddig 4 helyen dolgoztam és ebből három helyen mindig volt valaki, aki a fejemre nőtt. Általában leállítottam őket, de a mostani helyen már nem igazán van hozzá kedvem.


Érted... kis cég, a főnökkel együtt négyen vagyunk, mégis... Herótom van, komolyan.

2015. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Legyél bunkó, alázd őket! Hátha így sikered lesz.
2015. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Takarítás(elit helyen).Nagy terület, többen csináljuk.Amíg ketten voltunk lányok, nem volt rám kritika.Persze még be kellett tanulnom.Most már 4 en vagyunk lányok és minden apróságért szólongatva vagyok most már folyamatosan, hogy ilyen-olyan koszt, hibát találtak utánam.És ovis módra mennek árulkodni a hátam mögött a főnöknek, aki mindent elhisz, mivel nem lát minket közvetlenül munka közben.Ha egyedül teszek rendbe egy helyiséget, abban sosem szokott hiba lenni, ezt más is mondta.Úgy látom egyértelmű, hogy ha van alkalmuk, bekoszolnak utánam valamit aztán rám fogják hogy úgy hagytam.Kénytelen leszek ugyan ezzel a módszerrel visszavágni, mert elegem van.A saját fegyverükkel fogok élni ellenük.Úgy gondolom, ha ezt nem teszem meg, én maradok bajban.
2015. szept. 22. 20:59
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
Csak úgy megjegyzem, hogy talán kevésbé alja melót kellene végezni és akkor talán kevesebb ilyen emberrel lennél körülvéve. Érdekes módon engem nem fúrnak a munkahelyen. Talán azért, mert anno nem voltam lusta tanulni és értelmes emberek között dolgozom...
2015. szept. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Megint előkerült egy ügyeletes "diplomás" faxkalap,mint minden ilyen kérdésnél menetrendszerűen :)

Amúgy igen, szinte minden munkahelyen ez van ha nem te vagy a főnök ,akkor az alkalmazottak közt mindig akad egy két pedálgép és furkálódó aki azzal akar előrébb kerülni hogy lefelé tapos felfelé nyal. Megfelelően ostoba hiszékeny és leszarom főnök esetén (ami baromi gyakori idehaza) ez be is jön nekik.

2015. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Megint előkerült egy ügyeletes "diplomás" faxkalap,mint minden ilyen kérdésnél menetrendszerűen :)"


Ez nem diploma függő. Egy szakmunkás is lehet tanult ember és a szakmájának a mestere, de a takarítónál lejjebb nem nagyon van. Az nyugdíjas néniknek való bérkiegészítés.

2015. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Aki így gondolkodik ,annál lejjebb nem nagyon van..
2015. szept. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
"Kedves, okos" diplomás! Lehetsz még te is takarító a a fene nagy diplomáddal, meg nemlétező intelligenciáddal, mivel manapság a diploma sem biztosíték semmire.Én éppen elég diplomást látok sajnos "alja munkában", kénytelenek ugyanis valahol dolgozni, mert nem mindenkinek szarja apuka a pénzt, másrészt nem sok munka közül lehet válogatni.Képzeld, okostojás, én és a kollégáim nem vagyunk öreg nénikék,20-40 év között vagyunk és mindegyikünk felsőfokú végzettségű, na erre varrjál gombot! De ezzel az alja munkával legalább jobban keresünk mint sok helyen a diplomás.Szerintem 4 csillagos szállodában szobalánynak lenni azért annyira nem trógermeló.Mi emberek vagyunk, nem sznobok.
2015. szept. 24. 21:05
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A jó diploma biztosíték a jó állásra. A büfé-ruhatár diplomák valóban csak arra jók, hogy a port sepergesd.

És pont az a baj, hogy nem vagy öreg néni. Nekik nyögdíj mellé jó egy ilyen meló, fiatalon viszont max átmenetileg. És igen, ez aljamunka hiszen semmi tudás nem kell hozzá.

2015. szept. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4. ez van. Most a kérdező menjen iskolába meló helyett/mellett? Ez a jövő, ezt a kérdező elintézi, most a jelenben van egy problémája, arra gondolt, hátha kap értelmes választ.
2015. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!