Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a reális döntés? Memni...

Melyik a reális döntés? Memni vagy maradni?

Figyelt kérdés

Van egy kényelmes munkahelyem, ahol kedvesek a kollégák, nincs sok stressz és megoldható hogy bejárjak a suliba, ugyanis levelezős diák vagyok. Azonban a fizetés csak 95 ezer, amiből 60ezer rögtön hónap elején elmegy lakbérre, bérletre és számlálra. A maradékot ennni, innivalóra, jegyzetre,ruházkodásra és előre nem látott dolgokra(pl gyógyszer) költöm. Így félretenni nem tudok és a tandíj is csak a diákhitelem tőkéjét növeli.

A kérdés lényege annyi, hogy érdemes-e kockáztatni és váltani? Vannak-e olyan munkahelyek ahol elég egy érettségi,bejárhatok hétvégente suliba és megkereshetek legalább 120ezret ?

Tudom, hogy nekem kell döntenem de nem sok rálátásom van a munkaerőpiacra, így minden pozitív és negatív vélemény érdekel.

Köszönöm a válaszokat!



2015. okt. 7. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan a heti 30-40 ora munkad akkor Pesten es szerintem keves fizetes. De videken nem rossz :)
2015. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a 120 ezres fizetés reális.szerintem nyugodtan kereshetsz munkát,érdeklődhetsz,hogy mik a lehetőségek.erről természetesen a jelenlegi munkahelyeden nem kell tudniuk.ha pedig találsz valami jobbat,lépsz.
2015. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát ha ugyanannyit kell dolgozni és meg tudod oldani a sulit, akkor én a több pénzt választanám. Lehet szépíteni, de a mai világban csak ez számít.


Amitől meg ki tudnék rohanni a világból, az a "inkább jó munka de rossz pénz" elmélet. Frászt. Nem egy két embert ismerek, aki szereti a munkáját, de másodállása van és hétvégente ott dolgozik, hogy átvészelje a hónapot! Ennél nem jobb, hogy bemész, ledolgozod a 8 órádat, amiért nem vagy oda, de utána a szabadidődben azt csinálsz, amit szeretsz, mert anyagilag megteheted.

2015. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
120at ma csak szakirányú munkával fizetnek, betanított munkában még talán kis vállalkozások, vagy multik pl Audi. De ennyiért nem mennék pl Miskolcról Győrbe, mert annyival több is volna a kiadás.
2015. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A jelenlegi helyen próbáltál emelést kérni?
2015. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Max a kereskedelemben kaphatnál szál érettségivel többet, de ott meg telibe lekakálják, ha te vizsgázni akarsz menni, vagy akármi. Én a te helyedben egyelőre a kiadásaimat csökkenteném, mondjuk olcsóbb lakást, vagy csak egy szobát bérelnék.
2015. okt. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Emelést kértem. Rendes volt a főnök, de azt mondta nem tud többet adni.

Köszönöm a válaszokat! Egytől egyig mind hasznos volt.

2015. okt. 8. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!