Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondjak az ügyfeleknek,...

Mit mondjak az ügyfeleknek, ha rákérdeznek, hogy miért nem voltam több mint egy hónapig?

Figyelt kérdés
Bankban dolgozom pénztárosként, van kb 30-40 ember, aki napi szinten jár be. Egészségügyi okokból (ráadásul női gondok miatt) több mint egy hónapig táppénzen voltam. Kollégáim mondták, hogy keresnek sz ügyfelek, de nem akarták megmondani, hogy mi van (nőgyógyászati problémát nem akarnak kiadni, kamubetegséget meg nem akartak mondani), ezért azt mondták, hogy szabin vagyok, amiről mindenki tudja, hogy hülyeség, mert ennyi szabim nincs, másrészt akkor szólni szoktunk előre. Volt ügyfél, aki csokit küldött, hogy gyógyuljak meg előbb, volt akivel utcán futottam össze, és megjegyezte, hogy ahhoz képest, hogy szabin vagyok hetek óta, elég rossz bőrben vagyok (sápadt vagyok és jelentősen lefogytam sajnos). Egyébként nagyon közvetlen a viszony az ügyfelekkel ( kis város), amikor pl valaki magas vérnyomás miatt volt táppénzen, minden ügyfél tudta, de a vesebeteg kolléga is elmesélte még a műtétjét is. Így hazudjak a szemükbe, hogy szabin voltam, ami tudják, hogy nem igaz, vagy mondhatom, hogy egészségügyi okból táppénzre kényszerültem. A protokoll, az illem tudom, hogy azt diktálja, hogy azt mondjam, hogy szabadságon voltam, hiszen semmi.közük az ügyfeleknek hozzá, nem szabad őket "terhelni", de szerintem tudják, hogy az a szabadság táppénz volt, rám van írva szinte.
2015. okt. 16. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
"Chimichanga rodeón" voltál. Aki evett már igazi burritot, az megérti:)
2015. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A te saját magánügyed, hogy mit osztasz meg az ügyfeleiddel egy ilyen kérdésre és mit nem. Semmi közük hozzá nyilván, de én őszinte lennék.
2015. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem reagálod te túl kicsit ezt a dolgot?


Mintha az ügyfeleidnek csak körülötted forogna minden gondolata. Megmondod hogy beteg voltál, szabadságon voltál, pihentél, ami épp eszedbe jut. Ráadásul nem hiszem hogy bárki nyilvántartaná az ügyfeleid közül hogy neked mikor mennyi szabadságod van.

2015. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg nem értem, mit pörögsz ezen ennyit. Egészségügyi okokból hosszabb szabadságot kellett kivenned, ennyi. Senkinek semmi köze hozzá.
2015. okt. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én semmit nem mondanék. Nem rájuk tartozik.
2015. okt. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is tulpörgöd a témát. Még a kollegaknak sincs köze hozzá, nemhogy az ügyfeleknek.
2015. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Beteg voltam. Nem szeretnék róla beszélni, most hogy már szerencsésen túl vagyok rajta. Egy szép napsütéses vigyort röppentesz felé és és levegővétel nélkül megkérdezed: És Ön? Jól van? Hogy van a kisunoka/férje/kiskutyája/építkezése/munkahely váltása vagy az akármilye.
2015. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!