Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy speciális szabadság az...

Ha egy speciális szabadság az MT szerint kötelezően kiadandó mérlegelési jogkör nélkül akkor ez tényleg azt jelenti hogy ha én kérem, a munkáltató csak bólinthat?

Figyelt kérdés

Létezik gyerek születése esetén ún. „apaszabadság” mely az éves alapszabin túlmenő speciális 5 napos szabadság amely gyermek születése esetén jár az apának. Ezt az Mt szerint a munkáltatónak kötelessége a dolgozó által kért időpontban kiadni, mérlegelési jogköre nincs.

Ez azt jelenti hogy ez nem úgy működik mint a rendes szabi hogy kérvényezem és kapom vagy nem, hanem szólok hogy született gyerek és kivenném most.

Mivel a gyerek születése nem követ menetrendet (ld koraszülés vagy császáros kényszerszülés) így nem várható el a dolgozótól hogy előre szóljon pontosan. A feleség ki van írva adott napra én arra kérem a szabim, de ha korszülés van azt senki se tudja előre akkor borul az egész, és akkor meg akkorra kérem a szabim.

Mondjuk még lenne egy hét, de megindul a szülés és akkor én betelefonálok hogy holnaptól nem megyek, mert kiveszem az apaszabimat amit nyilván nem jelezhettem napra előre mert magam se tudtam a születés napját. De a szabihoz jogom van, a kért időpontban ki kell adni.

És mérlegelési jogkör meg nincs.

Tehát a munkáltató mit tehet? Bólinthat és ennyi?


2015. nov. 1. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen. De minek kellett ennyit rizsazni...
2015. nov. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!