Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy képzeli egy munkahely...

Hogy képzeli egy munkahely hogy 10 perc késésért lecsesz és kirúgással fenyeget miközben heti szinten 8 kifizetetlen túlóra van? Az nem számít hogy órákat ott vagyok ingyen de 10 perc számít?

Figyelt kérdés

A munkahelyen ha kések 10 percet reggel rajtam kívül álló okok miatt (nagyváros dugó stb) akkor jön az ordibálás lecseszés és fenyegetés: vannak ám mások is a helyemre!

De ugyanezen a helyen heti szinten 8 kifizetetlen túlóra van! Tehát hetente egy teljes napot összességében ingyen dolgozok a cégnek amire egy fillért se kapok, csak az üres kamu ígérgetést hogy majd… majd jön a pénz. Dehogy jön.


De hogy képzeli a cég ezt? Az nem számít hogy ingyen melózok de az számít hogy 10 percet kések?


Kérem ne kérdezze meg senki hogy miért túlórázom ingyen. Azért, hogy másnap is be kelljen még menni. Ha azt mondom nem maradok? Semmi gond, többet be se kell menni.


2015. nov. 6. 08:29
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

úgy képzeli, hogy az ilyen birkákkal bármit meg lehet tenni...nem sértésnek mondom, de tényleg így van...beálltok mind a sorba és bármit mond a munkahely azt úgy csináljátok, ha azt mondja akkor bejöttök szombaton INGYEN dolgozni, mert féltitek az állásotok...azt tehet meg veletek amit ti engedtek...ha összefognátok akkor lehetne változást elérni, de ha 1000-ből 1 lázadozik akkor azt kirúgják és megy minden úgy mint eddig...


22F

2015. nov. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%

Ez van!

- jogilag: ő kirúghat ezekért a mulasztásokért

- jogilag: te bíróságon követelheted a túlóra-pénzedet


Ha beperled, azok után is fog találni olyan indokot, amely alapján "jogilag" nyugodtan kirúghat.

2015. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

Ne mást hibáztass ezért. Te/ti hagyjátok, hogy ezt megtehesse, mert dolgoztok tovább ingyen, mint a birkák. Ha egyik nap a cég háromnegyede nem jelenne meg, azonnal kifizetnének mindenkit. Jogi lehetőségeiteknek gondolom utána se néztetek. Összefogás, szakszervezeti tagság van? Gondolom nincs.


Tényleg ne haragudj, de nem tudom sajnálni azokat, akik nem állnak ki magukért. Azért túlórázol ingyen, mert gyenge vagy. Szóval, inkább én kérdezek: mit teszel azért, hogy változzon a helyzet? Hajlandó vagy felelősséget vállalni a helyzetedért?


És még annyit hozzátennék, hogy tökéletesen tudom, miről beszélsz, dolgoztam ilyen cégnél, ilyen emberek között. Ők még mindig napi 10-12 órát dolgoznak 8 helyett, én meg nem.

2015. nov. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

A dolgozók háromnegyede összefog.... ugyan már hol élsz te, mesében? Hát egy ilyen helyen hol van összefogás?

Ahol 20-an vannak a helyemre másnapra.

És ha össze is fogna az összes dolgozó... akkor mi lenne? Mikor egy munkaerőközvetítő egy teljes műszaknyi betanított embert tud küldeni másnapra akár? Volt rá példa. Hát kirúg mindenkit és feltölti a helyeket 1 hét alatt álláshirdetéssel addig meg béremberek.

2015. nov. 6. 08:56
 5/49 A kérdező kommentje:

Hajlandó vagy felelősséget vállalni a helyzetedért?


Ezt hogy érted? Milyen felelősségről beszélsz? Mit csináljak emeljem fel a szavam, ne ugráljak ahogy fütyülnek és rúgassam ki magam 5 perc alatt? ÉS aztán szaladgáljak akár évekig bíróságra a kirúgás miatt?

És a zsebem meg üres?

Aztán ha megnyerem a pert (ha!) nagyon jó káertérítés? Na és addig? Más állás? Hol? Mi? Ugyan. Szart lapátolni 5 forintért max.

Mert marha jó dolog a felelősségről beszélni de ha üres a zsebem és korog a hasam mert már kenyérre sincs pénz akkor cseszhetem a nagy mellényem!

2015. nov. 6. 09:03
 6/49 anonim ***** válasza:
100%

de ennek tudtok visszhangot szerezni...tehát fellázad 1000 ember azért az nem semmiség sehol...főleg ha egy adott cégnél...ami ugye nekik is veszteség, mert nem csak az emberek pótlása a probléma ott! a cég hírneve, ha tőzsdén van akkor a részvények ára is...

főleg, hogy ilyen esetben, szerinted mennyire szeretnének odamenni az emberek? egy ilyen hírnevű céghez?

de talán ezt lehetne rendezni békésen, de ha a cég nem akarja akkor jogi úton, vagy más úton...csak pl azzal, hogy nem mentek dolgozni pl szerződést is szeghettek, vagy más jogi kiskapuval még ti járnátok rosszul...szóval először érdemes megismerni a lehetőségeket és tényleg összefogni...csak arra ügyelni, hogy ilyenkor mindig a vezetőket távolítják el először...tehát ha rájönnek, hogy te szervezel ilyet és TÉGED követnek akkor kirúgnak TÉGED és a többieknek egyből elmegy a kedve...szóval itt jól meg kell szervezni...


22F

2015. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim válasza:

milyen típusú munka illetve munkahelyről van szó?

multicég gyártósori meló?

ha igen, ott olyan embertelenek, mert élő robotokként tekintenek az emberekre.

2015. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:

Én sem tudom sajnálni azokat, akik hagyják, hogy így viselkedjenek velük.

Velem egyszer játszották ezt el anno, amikor szintén közlekedési dugó miatt 5 percet késtem.

Ki is léptem nem sokra rá, bár nemcsak emiatt, hanem amiatt is, hogy nem éreztem ott jól magam, meg idegesített, ahogy figyelték hogy dolgozom.

Persze akik féltik az állásukat, azok nem mernek lépni, és inkább lenyelik a sok megaláztatást.

2015. nov. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
szerintem, ha nem tudsz ugrálni, egyet tehetsz: keresel másik állást.
2015. nov. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

tehát fellázad 1000 ember


Na azért nem 1000-ről van szó hanem kb 20-ról össz, műszakonként 10.

És ennyi embert ki lehet rúgni egyben is és pár nap alatt fel lehet tölteni a keretet. Addig meg ott a bérember.

2015. nov. 6. 11:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!