Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hatalmas anyagi kárt okoztam...

Hatalmas anyagi kárt okoztam a munkahelyemen, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Hogy hogyan, abba most ne menjünk bele, de keletkezett egy 0,1 mm-es lyuk a hütö belsejèn.

Hívtam a fönöknömet, holnap hívnak szerelöt, aki megmondja, kuka-e a hütö, vagy még van esèly. Persze azóta már milliószor bocsànatot kértem, és azt is megbántam vagy hatszor, hogy egyàtalàn megszülettem.

Hogy a munkám elveszítem, az már fix, persze elötte még pokolian leordítanak majd a sàrga földig, ami jogos is lesz.

A javíttatás és az új hütö anyagi költségeit, gondolom, köteles vagyok állni, ha pedig nem rendelkezem a megfelelö összeggel, gondolom, köteles leszek ledolgozni.

Bíróság elé vihetnek? Szükségem lehet ügyvédre, hogy bebizonyítsa, nem szándékosság történt? Javít a helyzetemen, hogy azonnal bevallottam?


Gyülölök èlni ;(


2015. nov. 19. 17:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
a 0,1mm-es luknak nem is kéne látszania, miért nem szartad le? A helyedbe sunyítva elsétáltam volna onnan, oszt cső.
2015. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
amúgy milyen hűtő volt?
2015. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A hogyan is lényeges.

Biztosan te voltál?

Nyilván nem volt szándékos, ha tényleg te voltál, és normális a főnököd,részletekben levonja a fizetésedből.

Emiatt nem fognak szerintem kirúgni!

Nyugodj meg :)

Emberből vagy, hibázhatsz.

Relax, nem lesz semmi baj :)

2015. nov. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, elismerem, hogy én. De a kár értéke kb 2 évi teljes fizum
2015. nov. 19. 17:59
 5/16 anonim ***** válasza:
Jesszusom, milyen hűtő az?
2015. nov. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem a paksi erőmű egyik hűtőjébe fúrtál bele??
2015. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kamuszagú.


Mi az, hogy "le fogják ordítani a fejed", hiszen már beszéltetek róla, bocsánatot is kértél.

Egy ekkora lyukat hogy vettél észre?


Egyáltalán nem mindegy, hogy hogyan keletkezett.

Nem vagy köteles semmit fizetni, csak ami a munkaszerződésedben meg van szabva. Gondolj bele, ha egy vadászpilóta hibázik és földhöz csapja a vadászgépet, akkor kifizettetik vele a több milliárd forintos kárt?!

Ha nem szándékosan okoztad, akkor a munka Törvénykönyve alapján a kártérítés mértéke nem haladhatja meg a 4 havi távolléti díjad összegét.

Ha szándékos, akkor a teljes kárt kell kifizetned.

2015. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Szerintem csak kétségbeesésedben írtad ki ezt a kérdést, mert ahogy érzem egyáltalán nem fogod megfogadni az itt válaszolók tanácsát. Igen, mindannyian hibázhatunk és okozhatunk a munkahelyünkön anyagi kárt. Nyilván munkakörtől függ, hogy ki mekkorát, na de ez nem a világvége, EMBER! Gondolom valami nagy gyárban vagy hűtőházban dolgozhatsz.

A lényeg: Holnap kiderül, hogy miként állnak a dologhoz a főnököd, főnökeid. Ha valóban ilyen súlyos megrovás lesz belőle, én a helyedben elmennék magamtól és aztán bizonyítsák be, hogy tényleg bevallottad. Túl becsületes vagy. Vélhetően azok, akik a vezetők, szarrá keresik magukat és ők soha nem csináltak kárt semmiben :)), de ha igen, nem fogják vállalnák érte a felelősséget, abban biztos lehetsz.

Ha a bőröd rovására megy, lépj le. (Tudom milyen munkanélkülinek lenni, nem a könnyelműség beszél belőlem. )Lehet lepontozni, de sajna én már túl sokat szo..tam becsületesség miatt, tanultam belőle. 36/F

2015. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

2 évi teljes fizetésed?

Miből van ez a hűtő,aranyból?

Jól írták itt,figyelmesen olvasd el a munkaszerződésed,aztán az erre vonatkozó munka törvénykönyv megfelelő részét.

Atombiztosan te voltál?

Kapd össze magad,és legyél észnél, nehogy lehúzzanak!!

2015. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

először is, ne írj alá semmiféle fizetési kötelezettségről papírt


keress fel egy ügyvédet, akinek a pontos részleteket elmondod és vidd a munkaszerződésed is!



amúgy egy ekkora lyuk milyen hűtőn okoz 10 milliós kárt?

2015. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!