Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan ne legyek ennyire...

Hogyan ne legyek ennyire kukaember?

Figyelt kérdés

Általános iskolától kezdve mindig is visszahúzódóbb, csendesebb típusú ember voltam. Volt, hogy emiatt cseszegettek, ekkor csak még jobban magamba fordultam. Középsuliban se sikerült igazán nyitni mások felé, egy pár osztálytársammal volt, hogy többet beszéltem, de az is csak a sulival meg a tananyaggal kapcsolatos dolgok voltak. Középiskolában is kaptam beszólásokat, cseszegettek is (itt kevesebben, de sokkal radikálisabban és vulgárisabban magánéleti dolgokat is érinte) a csendességem miatt. Lassan 3 hónapja vagyok a munkahelyemen, de itt is képtelen vagyok értelmesen kommunikáni a kollégáimmal, csak nagyon ritkán beszélek velük az is szakmával kapcsolatos dolgokat érint.

Hogyan lehetnék beszédesebb? Hogyan érhetném el, hogy értelmes beszélgetésbe is hozzá tudjak szólni? Néha megfordul a fejemben, hogy emiatt később szörnyen stresszessé válhatok és kikészülhetek.


22/F



2015. nov. 21. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Ne legyél kukaember.
2015. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nincs baj azzal, ha valaki introvertált alkat :) A probléma ott van, hogy nem fogadod el magad, és nem ismered az értékeidet.

Ha a kommunikációs készséged szeretnéd fejleszteni, ajánlom Allan Pease Szó-beszéd című könyvét, illetve egy másik hasznos művét, a Testbeszéd Enciklopédiáját.

Ha nincs beszéd témád, tájékozódj! Olvasd a híreket, nézd meg az aktuális mozi műsort, a helyi színház műsorát, járj utána egyéb kultúrális eseményeknek. Figyeld meg, hogy milyen témákról csevegnek a kollégáid (pl. autókról, telefonokról, egyéb tech cuccokról) és bővítsd az ismereteidet. Szánj minden nap egy kis időt ezekre!

De a legfontosabb, hogy ne akarj más lenni, mint aki vagy! Fejleszd magad, de a személyiségedet nem kell eltorzítanod. Biztos vagyok benne, hogy értékes és értelmes ember vagy! :)

Szép estét!

2015. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

#1 Miért lenne kukaember? Talán azér, mert vusszahúzódó??

Sokkal normálisabbak az ilyen emberek, mint a nagypofájú birkák!

Sajnos mindig a normálisak szívják meg. Az élet igazságtalan.

2015. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Kedves utolsó.

A kérdező legelső mondata így hangzik: Hogyan ne legyek ennyire kukaember?

KIJELENTI magáról,hogy ő az.


Én is kukaember vagyok,szóval nincs bajom velük.

2015. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
#4 csak azt HISZI, hogy ő kukaember.
2015. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Tanulj meg szöveget értelmezni utolsó.

Kijelenti,és nem hiszi.

2015. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a melóhelyen pl sokkal jobban vonzódok a "kukaemberekhez", mint a sok központi vihogó luvnyához. A kukaemberek nem kavarják a sz@rt, nem beszélik ki a másikat, és lehet hogy keveset beszélnek, de amit mondanak azt megfontolják, és értelmes. Szóval ne aggódj kérdező. És szerintem ne változz meg csak azért, hogy bezárjon egy olyan kör, akik közt elveszítenéd egy kukaember jótulajdonságait! Majd megszoknak téged ilyennek amilyen vagy.
2015. nov. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

" Tanulj meg szöveget értelmezni utolsó.

Kijelenti,és nem hiszi."

Tudok szöveget értelmezni és igen, kijelenti, de valójában ő nem kukaember. Tehát nem valós dolgot tud magáról (hisz).

Miért is lenne kukaember?

Mert csendes, visszahúzódó és csak olyanokat mond, aminek van értelme?

Mert introvertált?


Én is ilyen vagyok, akkor azt jelenti, hogy kukaember vagyok? Nem. Tudom, hogy értelmesebb vagyok a nagypofájú birkáknál, akik csak vinnyogással tudnak figyelmet csiholni.

Van ilyen oszt.tártsam és nagyon idegesítő és egyben buta is.

2015. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tedd fel magadban a kérdést: Szeretek beszélgetni?


Ha nem,akkor nincs mit tenni.Ne erőszakold meg magad.(A "kukaemberek" különben is értékesek,mert tényleg ritkán közölnek valamit,de akkor is nagyon találót!)


Ha a válaszod igen akkor...Először kérdésekkel nyiss mások felé,majd ha válaszolsz a válaszra,fűzzd hozzá saját meglátásaid.Vagy csak szimplán kezdj el mesélni magadról.(Miket szeretsz,véleményeid)

Próbálj ellazulni,ne görcsölj rá.


Különben meg én is "kukaember" voltam.Általánosban-gimnáziumban(1. évtől 3-ig) piszkáltak ezzel ugyan úgy mint téged.Introveltált személyiség lettem átmenetileg.Amikor társaságban voltam "lefagytam" egy szót sem tudtam kinyögni,annyira rágörcsöltem a kukaemberségre.Aztán ez megváltozott és az a recptem,hogy nem kell ezzel foglalkozni.Tájékozódj,olvass,nézz jó filmeket,tanulj.Egyből lesz miről beszélgetni,ha olyan emberekkel találkozol akikkel megéri megosztani magad :)


És igen,ettől kilehet készülni...

2016. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!