Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha megérkeznétek a munkahelyet...

Ha megérkeznétek a munkahelyetekre, köszönnétek, de egy vagy két kolléga nem köszönne sose vissza, továbbra is mindig köszönnétek nekik?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy történt egy szóváltás köztem, és 1-2 kollégám között, persze jogosan az én javamra, mégis ők vannak megsértődve, miközben nekem lenne okom, de mégsem teszem. Köszönök, de nem köszönnek vissza, beszélgetni viszont nem beszélgetek velük.

Viszont az a rossz, hogy munka közben olykor-olykor kell velük kommunikálnom, mert olyan munkakörben dolgozom, ahol csapatban kell, együtt dolgozni (vendéglátás). Szerintem ha valaki nem köszön a másiknak, bármennyire is nem bírja, a legalpáribb dolog, hiszen kollégák vagyunk, bármennyire is rühelljük egymás fejét, ennyi emberi tisztelet legyen már meg.


2015. nov. 25. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én köszönnék már csak azért is hogy bosszantsam őket.Az hogy ők nem köszönnek ezzel csak magukat járatják, minősítik.
2015. nov. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha megérkezek valahová, köszönök. Ez nem azon múlik, hogy puszipajtások vagyunk-e az emberekkel, akik épp ott vannak. Aki nem köszön vissza, az saját magát minősíti.
2015. nov. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Legalabb hetente egy hangos boldog joreggeltet eressz el, hogy erezzek a torodest.
2015. nov. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én köszönnék ettől függetlenül, mert így illik. Reggel általában hangosan szoktam köszönni az egész csapatnak, aztán aki viszonozza, viszonozza, aki nem, nem. Átalában 1-2 ember szokott visszaköszönni, pedig vagyunk 15-20-an állandó jelleggel. Volt olyan egyszer, hogy reggel nagyon el voltam méllyedve a saját gondolataimban és úgy mentem be, hogy nem köszöntem, csak leültem dolgozni. Aztán az ebédszünetben hallottam, ahogy a hátam mögött arról susmorogtak, hogy mekkora bunkó vagyok, hogy már köszönni sem tudok! Bezzeg amikor reggelenként mindig köszönök, ők meg nem viszonozzák, akkor ők nem tartják magukat bunkónak emiatt. Én egyszer felejtem el, rögtön én vagyok a legnagyobb paraszt a világon! Pfft!
2015. nov. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 gömbicica ***** válasza:
100%

igen köszönnék.

a bunkója ha nem szól vissza, magát minősiti :D :D


az emberi együttélésnek vannak iratlan szabályai is.

egyáltalán milyen vendéglátós az aki ilyen trampli tud lenni? vendégekkel is ilyen? :( :(

2015. nov. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgasd már magad emiatt. Reggel köszönsz hangosan egy sziasztokot, mikor megérkezel, aki nem fogadja, az tehet egy szívességet. Lendülj túl ezen.
2015. nov. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Miért lenne alpári? Nem tisztelitek egymást, nem akarjátok másik tudtára adni jelenlétetek... MIÉRT KÉNE KÖSZÖNNI??? Kollegaságnak és köszönésnek mi köze egymáshoz??? Logikát használjál már...

Én helyedbe szó váltás után nem köszöntem volna. Ha lettem volna akkora megadó és megbocsájtó, de ha 1.re nem köszöntek vissza( amit tökéletesen megértek, hiába nem nekik van igazuk és nekik kéne bocsánatot kéni, észrevenni maguk), biztos csak 100% kényszerből szolnék hozzájuk onnantól.

2015. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi értelme van köszönni, ha nem jön viszonzás? Nagyon szar érzés ez, én biztos nem köszönnék. Nézd akkor őket levegőnek
2015. nov. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, hogy ezzel csak saját magukat minősítik, mert bunkók.Viszont szívem szerint nem köszönnék már nekik énse, ez olyan kínos, hogy mintha én alárendelnèm magam nekik, hogy nekem kötelességem köszönni nekik, de ők lenéznek, mert még erre se méltatnak. Szóval elég megalázó.

Viszont ha az eszemre hallgatok, akkor meg köszönnöm kéne továbbra is, mert egyrészt nem akarok olyan lenni mint ők, még mindezek ellenére sem, másrészt bosszantani is jobb ezzel őket, harmadrészt meg ha muszáj valami miatt egymáshoz szólnunk a munka szempontjából, akkor szintén kínos.

2015. nov. 26. 09:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem más, ha csapatnak köszönsz és csak 1-2 köszön vissza, és más, ha egyéneknek köszönsz és az nem köszön vissza. Csapatban ugyanis általában nem köszön vissza mindenki. Nemcsak neked, hanem másoknak sem. Viszont egyénenként más a helyzet. Nálam csak egyszer lehet ezt eljátszani, ha én köszönök valakinek és az nekem nem köszön vissza, onnantól kezdve kész, én biztos, hogy nem köszönök neki többet. Na hagyjuk már, én nem fogom senkinek magam megalázni. A csoport viszont más, mert én sem mindig köszönök, ha csoportban vagyok és megérkezik valaki.
2015. nov. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!