Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy nő letagadja, hogy van...

Ha egy nő letagadja, hogy van gyereke, és így veszik fel dolgozni, akkor kiderül valahonnan a munkáltató számára, hogy van gyereke? Látja ezt valahol a HR-es vagy a főnök?

Figyelt kérdés
2015. nov. 26. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Allasinterjun egyebkent nem szabad az interjuztatonak rakerdeznie, van-e gyereke a nonek, vagy nincs. Diszkriminacio lehetosege miatt miatt tiltott kerdesnek minosul (mas kerdes, hogy ezt sajnos sokan nem tartjak be). Ugyanugy nem vagy koteles valaszolni sem, ha megkerdezik.


Ha letagadod, nem derul ki, amennyiben nem kersz adokezvezmenyt stb (azok mind a HRen keresztul mennek), vagy nem mesz tappenzre, amikor beteg a kicsi (az is mashogy van kodolva, mintha te lennel beteg).


Hazudni viszont semmi esetben nem erdemes szerintem.

2015. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy kiderül. Adatokat kérnek, ott pedig fel kell tüntetni. Adókedvezményhez, stb. Letagadni nincs értelme. Max ha nem kérdeznek rá, akkor nem mondod. (egyik ismerősöm ehhez folyamodott, mert amikor a munkáltatók meghallották, hogy kisgyereke van, sehova nem vették fel)
2015. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! (nem rólam van szó egyébként, barátnőmről, de a konkrét rákérdezést egyikünk se bánja, mert tapasztalatunk alapján akinél nem kérdeznek rá a gyerekvállalásra, annál alapból feltételezik, hogy tervezi... csak említette nekem, hogy ha megkérdezik, ezentúl nemet fog mondani).
2015. nov. 27. 02:46
 4/6 A kérdező kommentje:
a férje amúgy programozó és otthon dolgozik egész nap, ezért se értettük, miért feltételezik, hogy anyuka lesz otthon a beteg kicsivel...
2015. nov. 27. 02:47
 5/6 PéterPálka válasza:
100%

A cég nem tudhatja, hogy a férj mit csinál, de ha tudja is, az bármikor megváltozhat. Erre egy munkaadó sem alapozhat.

Ami a kérdést illeti, tiltott vagy nem, akár burkoltam is rákérdezhet. Én voltam olyan állásinterjún, ahol egy kérdőívet kellett kitölteni, amiben minden betegségemre, műtétemre, gyógyszer és egyéb szer szedésére, de még a vallásomra is rákérdeztek.

Nagyon gondolkodtam, hogy felállok és a kérdőívvel együtt elhúzok, majd feljelentem őket, de szerintem nem engedtek volna el a papírral együtt, és mindent letagadtak volna.

Így csak szóban mondtam el nekik, hogy ilyen kérdéseket törvénytelen feltenni. Szerencsére nem ez volt a fő oka, hogy nem mentem oda.

2016. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát, érdekes módon amikor egy férfit vesznek fel, akkor viszont teljes nyugalommal alapoz arra minden munkaadó, hogy a gyerekkel majd az asszony foglalkozik, mert az ő dolga... barátnőmnek meg azóta se jön össze semmi...

azt a kérdőívet le kellett volna fotóznod szerintem, mert nagyon durva

2016. jan. 28. 02:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!