Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen módszerrel motiválják...

Milyen módszerrel motiválják dolgozóikat a munkáltatók?

Figyelt kérdés
Milyen módszerek léteznek és miket alkalmaznak legtöbbször?
2015. nov. 27. 20:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Fizetésemelés.
2015. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A "Nem muszáj itt dolgozni!" mondattal!
2015. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon főleg az "ezren várnak a helyedre" mondattal. Ez főleg akkor hangzik el ha a dolgozó nem vág jópofát a munkáltató valamilyen vele szembeni jogsértéséhez.
2015. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
dolgozz többet ugyanazért a pénzért vagy ki vagy rúgva, és már holnap betölti más a helyedet
2015. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írtok, mert egyik sem túl pozitív.


Olyan nem létezik, hogy a munkáltató azt szeretné, hogy a dolgozók jól érezzék magukat? Naiv kérdés, mi?

2015. nov. 27. 20:38
 6/28 anonim ***** válasza:

Első vagyok, számomra azért a fizetésemelés elég pozitív :) Egy elég kényelmes, irodai munkahelyen dolgozom, ahol még az átlagnál alacsonyabb is a "fúrás". De még én sem tudom, mi lenne az, ami motiválhatna, és meg tudná engedni magának a vezetőség.

Akkor mit szóljon a gyári munkás, akit emberszámba se vesznek? Mielőtt még bárki jönne, dolgoztam gyárban, csomagolóként, gépkezelőként, és teszkó árufeltöltőként/kasszásként, illetve az összes alja munkát elvállaltam. Ezeknek az embereknek talán az jelentené az igazi motivációt, ha egy nap bemennének dolgozni, és emberként, partnerként kezelnék őket. Sajnos ma Magyarországon iszonyatosan el tud szállni magától, aki középvezető egy hipermarketnél/műszakvezető egy raktárban, gyárban, és képes szó szerint csicskáztatni, semmibe venni az alkalmazottat. A felső vezetőségnek ezeket az embereket kellene kiszórni, és - talán kevésbé hozzáértő - de emberségesebb közép- és műszakvezetőket alkalmazni. Az alkalmazottaknak így kevésbé lenne lelkileg megterhelő a munka, és javulna a hozzáállás, ezáltal a termelés is.

2015. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a munkáltató leszarja, hogy hogy érzi magát a dolgozó.Úgy gondolja, ha nem tetszik a melósnak, talál helyette mást.Bár már nem nagyon, mert értelmesebbje külföldre menekült érthető módon.

Persze elvárják, hogy hű de motivált és boldog legyél, éhbérért.

2015. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%

A félelembetartás eszközével. Ha nem tetszik el lehet menni kulcsmondat a legjellemzőbb,akár ki lehetne írni minden bejáratra. Persze mindenhol megvannak a csókos haveri pozíciók ahol nulla munkával és hozzáértés nélkül lehet dirigálni és nagy pénzt szakítani.

Jellemző még a folyamatos bizonytalanságban tartás, szándékos dezinformálás, két vagy többféle egymásnak ellentmondó utasítás kiadása a dolgozóknak..Pl : kötelező betartani az XY szabályt,mert különben lesz nemulass.. de ha betartod, akkor nem lesz meg a határidős munka. Mindkét esetben fegyelmi ,kirúgás várható... Aztán legyél okos ilyen helyzetben,tipikus van sapka nincs sapka ,akkor is pofon jár.

2015. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Külföldön minket úgy motiváltak mikor felszolgálóként dolgoztam hogy értékesítési versenyek voltak. Aki a legtöbb x bort, x kaját (ami azon a héten ki volt írva ajánlatba) eladja az ajándékokat kapott. Vagy egy heti travel cardot (tömegközlekedés bérlet), vagy plusz pár nap szabit a nyàrra, vagy 20£ levásàrolható utalványt, stb.
2015. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Ezt a félelemben tartást, folyamatos bizonytalanságban tartást és a túl kevés információ közlését én is tapasztaltam, párosítva a túl magas követelmények állításával.

Viszont nekem ettől nem javult a teljesítményem.

Én ettől szarul éreztem magam.

És a teljesítmény ez miatt visszaesett.

Pedig az elején lelkesen fogtam hozzá, igazán kedvem volt hozzá és a fizu is megfelelt.


Mire jó ez??

2015. nov. 27. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!