Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, hogy végre...

Mit csináljak, hogy végre leálljon? (munkahelyi "szexuális zaklatás")

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, a fiú aki nyaggat ő 21 éves.


A munkahelyről tudni kell, hogy forma ruhánk van, de igazából csak egy bizonyos színt viselhetünk, illetve vannak olyan munkáspólók amik színesek és osztályfelirattal vannak ellátva(ezek lezser viseletű pólók). Én elég kicsi vagyok és nincs a méretemben ruha amit a munkahely tudna biztosítani, így magam veszem meg a ruháimat.


Sima egyszínű pólóból van 3 féle egy hosszú és 2 rövid ujjú az egyik garbós a másik normál nyakkivágású new yorkeres és C&A-s basic póló semmi extra nincs rajta tényleg. Másrészt mivel elég kötött a dress code próbálok ebből kihozni valamit, hogy ne csak csövesnek nézzek ki, hanem néha kicsit csinosabb is legyek(egy értelmesebb kollégám pl azt mondta, hogy csinos vagyok, amikor a hosszú ujjú póló volt rajtam).


Na már most, ha ezekben vagyok akkor a sráctól állandóan kapom az inzultálásokat. FB-n csak azért rám írt, hogy így meg úgy kíván, szereti a testem és meg akar d*gni stb. Már ezerszer elmondtam neki, hogy tartsa meg magának a véleményét, de csak nem ért a szóból. Hozzátenném az ő főnökük is hasonlóan viszonyul hozzám, de közel sem ennyire durva. Lehet nem is venne komolyan. Amúgy is az ő társaságuk fele ilyen, csak egyik viccesebb, de ez a srác már tényleg bosszantó.

Vannak még helyzetek amikor elkerülhetetlen, hogy nyújtózkodjak(pl gépkezelésnél) és legutóbb azt mondta, hogy jobban felélénkült mint egy kávétól(=a p*csébe áramlott a vér és ezt ecsetelte egy másik férfi kollégának).


Le lehet állítani valahogy, vagy menjek lassan az igazgatóságra?


2015. nov. 30. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jelentsd az ügyet. Nagyobb cégeknél, multiknál erre megvan a lehetőség, külön telefonszámmal, email címmel, direkt ilyen ügyekre, és minden esetben kivizsgálják. Ha kisebb cégnél dolgozol, jelentsd az igazgatóságnak, legjobb ha részletesen leírod levélben, konkrét példákkal, hogy miket mondott.
2015. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én azt gondolom, hogy ez már bőven kimeríti a zaklatás fogalmát, és mivel nem ért a szép szóból, félő, hogy nem fog leállni (amíg nem talál magának új célpontot), és csak rosszabb lesz.. És mivel elmondásod alapján elég kicsi vagy, még az sem opció, lekeversz neki egy pofont (ami egyébként már ráférne).

Én letiltanám FB-on, és élőben utoljára mondanám neki, hogy elegem van van a beszólásaiból, nem tartom viccesnek, inkább bántónak, amit mond, mert nem vagyok kíváncsi az ilyen típusú viselkedésére. És csak akkor szóljon hozzád, ha valami fontos közlendője van, ezenkívül.

Ha pedig ezek után sem hagyja abba, akkor menj az igazgatóságra és tegyél panaszt, és ott többször használd a "zaklat" szót.

2015. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek taglalod ilyen hosszasan a munkaruhás részt? Minek vetted fel, és miért nem tiltod le FB-n, hogyha nem akarod a megdugós megjegyzéseit még otthon is? A munkahelyi viselkedését kikérheted magadnak a nagyfőnöknél, de ha lehet, őt ne untasd halálra a póló-mizériáddal...
2015. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem fontos részlet, hogy miben vagyok. Mert nem mindegy, hogy a póló nagyon dekoltált, vagy nem. Előbbi esetben még jó hogy teszi a megjegyzéseit, de utóbbinál meg igazán nincs rá oka.


A többieknek köszönöm a választ. Holnap valamit próbálok intézni. Vagy a saját közvetlen főnökömnél vagy az övénél. Vagy mindkettőnél.

2015. nov. 30. 10:20
 5/8 anonim válasza:

Elküldeni is így szoktad az embert,hogy előtte fél órát mellébeszélsz?!?Mert úgy nem csodálom ,hogy nem ért belőle!

Ha mással (a főnökkel) akarod megoldatni a problémád,menj és panaszold be!

Ha magad akarod megoldani én a jól ismert beégető módszert választanám!

2015. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Rúgd tökön!
2015. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2016. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Október 1-el önszántából felmondott. De mióta szóltam az ő főnökének akkor már békén hagyott.
2016. okt. 18. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!