Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mér nehéz a szellemi munka?

Bimke kérdése:

Mér nehéz a szellemi munka?

Figyelt kérdés
Aszt mondják a szellemi munka nehezebb pedig a fönök csak ül meg telefonál mi meg egész nap gürizünk, mi abba a nehéz telefonálgatni meg piszkálni énis tudok

2015. nov. 30. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint végeztem szellemi munkát de kemény fizikait is.

A fizikai szerintem nehezebb főleg ha a főnök is rátesz egy lapáttal. Rád jár, idegesít, figyel.

A szelleminél az volt a fárasztó, hogy stresszesebb volt mint a fizikai mert ha valami nem úgy sikerült ahogy kellett volna az ügyfelek előtt én kellett szégyelljem magam,ha a szolgáltatás nem olyan volt mint amilyent elvárt az ügyfél az én hírnevem csökkent.

2015. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondom, hogy nehezebb, de azért nem is könnyű napi 8-10 órában használni az agyad. Sokszor azon kapom magam a sok feladatom közepette, hogy mire elmegyek a folyosó végéig, eszembe jut valami amit sürgősen meg kell csinálnom, majd mire visszaérek az irodába fogalmam sincs mit is akartam. Estére agyilag zokni vagyok, testileg viszont abszolút nem fáradok el. A fizikai munka agyban könnyebb, fizikailag nyilván nem. A szellemi pedig fordítva. Szerintem nem kell egymáshoz hasonlítani, nem is lehet.
2015. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 health visitor ***** válasza:
93%
Ha szerinted olyan könnyű a szellemi munka, akkor miért nem tanultál meg írni?
2015. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zgyzgy ***** válasza:
69%

#3

A számból vetted ki a szót.

2015. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Jelenleg otthonról android játékfejlesztőként és szabadúszóként dolgozom.Ami persze nagyon jó mert nem kötegszik velem senki,valamint azt csinálok amit akarok és amikor akarom.

De egy idő után a sok gondolkodtató munka után szinte egy sor normális programkódot nem tudok megírni.Ekkor van,hogy fogom a laptopot felülök a biciklire majd beülök egy kávézóba,cukrászdába ahol egy kis friss levegő után elkezdek megint dolgozni,de egy idő után azt veszem észre,hogy teljesen máshol jár az eszem, nem tudok koncentrálni és már nem is tudom mit akartam csinálni.Ezek után meg inkább hagyom az egészet a fenébe mivel vagy elrontom a dolgokat vagy nem olyan lesz mint ahogy megrendelték. Szóval a szellemi munkánál az agy fárad el elég rendesen.

Fizikai munka is becsúszik néha,ahol nem igen kell gondolkodni így a napvégére egy kellemes testi fáradságérzet van bennem ami szerintem jobb érzés mint az agyi fáradság.Persze ha minden nap ezt csinálnám lehet azt érezném rosszabbnak.

2015. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok vele, hogy ha éppen valami fizikai munkát kell csinálni, legyen az favágás, fűnyírás, betonstukkó cipelés, fárasztó, de lényegesebben kipihenhetőbb, mint az agyi, ahol még esetleg 100 felé kéne figyelned, úgyhogy pl. a középiskolások zöme biztos, hogy a szellemi munkában fárad el, s szívesebben csinálja a fizikai munkák valamelyikét, csak ne kelljen elfáradnia, ami valljuk be, amióta a kormány kitalálta ezt a fél négyig bennmaradásos baromságot, nagyon sok diák küszködik a fáradsággal, s lehet írni, hogy miben fáradnak el, aki ezt nem érti, annak nincs gyereke.
2015. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

A szellemi munka szellemileg nehéz. A fizikai pedig fizikailag.


Ha ki szeretnéd próbálni, egy egyszerű gyakorlatot tudok javasolni:


Egy órán keresztül adj össze folyamatosan random számokat egymással. Mondjuk legyen az elmúlt pár hónap ötöslottó nyerőszámai, mind csak 1-2 számjegy, alapművelet, könnyű. Ülhetsz fotelban, teát szürcsölve. Non stop, egy órán keresztül.


Ha végeztél, érezni fogod, mi a szellemi munka :)


Amennyiben mégsem, csináld még egy órán át. Ha nagyon kitartó vagy, akkor 8 órán keresztül. Ha még mindig nem vagy fáradt, javaslom, kezdj el valami szellemi munkát végezni a jövőben, mert arra vagy hivatott :)

2015. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő nehéz a maga módján.


Én mondjuk azt vettem észre, hogy mikor fizikai munkám volt, vagy egész nap rohangálós, amiben a testem fárad el, akkor jól esett leülni a nap végén, pihenni, és egy jó alvás után feltöltődött a szervezetem.


Az agyi kimerülésre meg általában több idő kell, hosszabb ideig regenerálódik. Főleg hogy még aludni is alig bírok, mert a testem nem fáradt, és kialvatlanul kelek. De volt ismerősöm akit egyetemi leadási időszakban a mentő vitt el, úgy ki volt merülve.

2015. dec. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha a leteszed a munkahelyen a kőtörő kalapácsot, nem fogsz egész éjjel azon filózni, hogy jól forgattad-e.

Ha egy programot írsz, és a munkaidő végén nem találod meg benne a hibát, akkor egész éjjel járni fog az agyad, hogy hol szúrtad el.

> a fönök csak ül meg telefonál

Ha a kőfaragó szétrepeszt egy rejtett hibás márványtömböt a sírkőállítás előtt egy nappal, csak attól fél, hogy miből fogja kifizetni a kárt.

A főnöke pedig attól, hogy az elégedetlen megrendelő hogyan fogja elterjeszteni a cég rossz hírét. Amikor látszólag "csak ül és telefonál", azt méri fel, hogy mi az sírkövek divatos anyaga és formája mondjuk az Egyesült Államokban. Ez a divat jövőre ideér, de már idén fel kell halmozni a nyersanyagot, amíg még olcsóbb.

2015. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem eme remek helyesírást, neked nem nehéz....

Viccen kívül:

Lehet találni nehéz irodai/szellemi munkát, mint ahogy könnyű fizikait is.


Egyikről sem kijelenthető hogy nehezebb ez annál, az meg ennél.

2015. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!