Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most akkor van aki csak...

Most akkor van aki csak minimálbért kap fizetésként? Vagy csak sírnak, mert a "szegénység a látszat", közben meg 400ezer felett keres az egész ország nettóban?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasni, hogy mennyire nagy a szegénység, meg, hogy mindenki csak minimálbért keres és mennyire nem tudnak megélni belőle. Akkor mégis kik azok akik itt kérdezgetik, hogy havi 370 felett érdemes-e gyereket vállalni? Ők mit dolgoznak? Nem fognak-e nyomorogni? Én ezt annyira nem értem, valaki magyarázza már el!
2015. nov. 30. 21:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem érted, hogy valaki minimálbért keres, másvalaki meg több százezret?
2015. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Ez az a vékony réteg aki nem tudja, hogy 6-an is meglehet normálisan élni 300 nettoból. :D

Biztos a férj mérnök, programozó, stb.

Aki keveset keres, és éhalál fenyegeti, nem jár ide fel. Hanem dolgozik.

2015. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy miért sírnak ezek az emberek, hogy nem tudnak megélni? Hogy jutottak olyan munkához ami ennyit fizet, ha arra sem képesek, hogy úgy beosszák a keresetüket, hogy még egy plusz gyerek is beleférjen.


Attól, mert valaki minimálbérből tengődik attól még olvasgathat itt is.

2015. nov. 30. 21:37
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen országról beszélsz, de magyarok kevesen.keresnek.400 nettó felett.
2015. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több ismerősöm is van, aki tényleg minimálbérért dolgozik, SŐT, olyan is, aki közmunkán van és hétfőtől péntekig napi 8 órát dolgozik havi 48 ezer forintért, és semmi de semmi más pluszt nem kap!!!!


Én egyéni vállalkozó vagyok, és bár sokszor tényleg nem keresek sokat, de amikor kevés jön be, akkor kb. a kisujjamat sem kell megmozdítanom. (nem én vagyok a lusta, egyszerűen nincs több munka ha megszakadok akkor sem)


Nekem van, hogy jól megy, van hogy figyelnem kell az árakra.


Aki TÉNYLEG minimálbért kap, az kb. nem tud megélni. 400 ezer nettóban NEM minimálbér. Aki így sír meg pityog, az csak sajnáltatni akarja magát, illetve megerősítést vár, hogy ő qvára nem keres keveset (egyébként igen), és majd utána veri a mellét, hogy ő milyen nagy ő. (pedig nem az)


Valaki írta, hogy az egyik fél programozó.

Ha egy programozó olyan sokat keresne, akkor mindenki annak tanulna.

2015. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

A.kereset.egyik dolog, a lakhatás a másik.

Nekem nincs lakásom és örökölt mindenem két genetikai betegség. Szóval albérletben lakom. Ennek költsége 80 havi, és ez még nem is BP. A munkába járás nem olcsó. Szóval minimál bérből Max lakótársakkal, vagy örökölt lakásban fogsz lakni.

2015. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Sokat olvasgatok a gyerekvállalás-nevelés témában, és szinte nincs olyan nap, hogy ne azt látnám, hogy valaki azon kesereg, hogy megtud-e élni az x fős család havi 300 feletti fizetésből. Akkor azok nem itt élnek Magyarországon?
2015. nov. 30. 21:42
 8/29 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös! Köszönöm! Végre leírtad helyettem! Akkor nem csak én érzem úgy, hogy az ilyenek csak sajnáltatni akarják magukat!


Sajnos én testközelből tudom milyen minimálbért keresni, mert hiába van normális szakmám sehol nem kaptam érte többet, a jobb pozícióhoz ugyebár ebben a szakmában kell a legjobban a protekció, nekem meg sajnos az nincs.


Nemrég volt itt egy kérdés, ki mennyit keres, hát a 10-ből ciki volt az egyetlennek lenni aki minimálbért keres, és még én voltam a hule. párdon. :(

2015. nov. 30. 21:50
 9/29 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy kettejük fizetése ennyi?

Azért szerintem sem olyan gyakori a mai világban, főleg nem fiatalok körében, hogy egy fő vigyen haza 400 ezres fizut.

Én azt sem tartom kizártnak, hogy itt sokan lódítanak, vagy tényleg sajnáltatni akarják magukat, esetleg nagyzolnak.

Mi kb. ketten keresünk a párommal ennél valamivel többet (kb. 500 ezer/hó), pedig ő programozó, én pedig teljesen más műszaki vonalon vagyok mérnök. Fiatalokként, pályakezdőkként, nekünk ennyi jutott anno és egyelőre abszolút elégedettek vagyunk, jó helyünk van. Eszembe sem jutna megkérdezni, hogy ebből lehet-e gyereket vállalni, még úgysem, hogy van egy viszonylag komoly közös hitelünk a közös lakásunkra, amiben élünk.

2015. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
45%
Két réteg van, a csóró, aki minimálbérből, vagy még kevesebből tengődik, meg a 300-400 és a fölött keresők, akik vagy verik a mellüket, hogy ők bezzeg tanultak és megcsinálták...Vagy sopánkodnak, hogy még ez is kevés.De a szegények vannak többségben,sajnos az éhező gyerekek, családok nem a fantázia szüleményei.
2015. nov. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!