Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan ember itt, aki...

Van olyan ember itt, aki minimálbért keres, a ranglétra legalján van, és mégis imádja a munkáját? Ha te ilyen vagy, hol dolgozol és mit?

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Én!


És,hogy akkor miért imádom?


Mert SEMMIT nem kell bent csinálni! Tényleg! Ez az állás csak az ISO minősítéshez kell a cégnek,ezt közölték első nap 1:1!

Azért vállaltam el,mert a párom jól keres,nekem meg van időm tanulni mellette és készülni a szakvizsgára és a 2. nyelvvizsgára.


25/L

2015. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én dolgoztam minimálbérért programozóként...

mivel szeretek programozni így szerettem a munkám...

már jobban keresek, de azt a munkát is szerettem :)


22F

2015. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző, programozóként minimálbérért? Mások meg itt hirdetik az igét, hogy programozók 200-250ezer Ft nettó fizetést kapnak pályakezdőként.
2015. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

nekem nincs diplomám (3 szakmám van), már én is 200 fölött keresek am...

én is kezdettem volna ilyesmi fizetéssel, de nekem nem a pénz a lényeg...elég sok lehetőségem van pénzt csinálni, de felesleges, majd csinálok amikor kell, most is a fizetésem több mint felét félre tudom rakni...

minimálbér mellett is elég sokat félreraktam...

élveztem amikor a 350e Ft-os laptopra gyűjtöttem több hónapig :) most zsebből 4-et tudnék venni, mert annyit raktam félre...a pénz csak eszköz, inkább a fejlődés, a tanulás amit élvezek :)


22F

2015. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
ezen az oldalon érdekes módon mindenki 20 évesen már milliomos. Persze önerőből, diploma nélkül.
2015. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

"ezen az oldalon érdekes módon mindenki 20 évesen már milliomos. Persze önerőből, diploma nélkül"


Alap.

Ha meg van diplomája akkor havi nettó 600-800 ezer és persze emellé még jár egy rakás juttatás.

El is hinném, ha nem az lenne, hogy ráírok és 2-3 szakmai kérdésre se tudnak válaszolni.

Gondolom nem véletlenül.

2015. dec. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor egy kis ellenpélda, lassan 25 éves leszek, és közel sem vagyok milliomos. 112 ezret keresek havonta, diplomával, a szakmámban helyezkedtem el, nem pályaelhagyó vagyok.

Szerethetném is a munkám, de nem kifejezetten szeretem, ennek több oka is van. Ha ugyanennyit kereshetnék kisebb felelősségű munkával, gondolkodás nélkül váltanék.

Szóval aki ezt írja, hogy diploma nélkül 200 fölött keres, az írjon már rám privátban, és mondja már el, hogy hogyan csinálja :D

2015. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: én privát nélkül elmondom :)

főállásban dolgoztam minimálbérért és bizonyítottam a főnökségnek és kaptam jobb ajánlatot az egyik volt főnöktől :)


de amikor még minimálbérért dolgoztam akkor is kaptam megkereséseket, igaz akkor nem 200+ volt hanem csak 100-150 között (de ezeket összetudtam volna adni).


14 éves koromban önállóan kezdtem el programozással foglalkozni, elég sokat tanultam önállóan, 3 szakmám van (2db 1 éves felnőttképzés amiből nem raktam OKJ vizsgát, 1 állami OKJ), de kb mindig megtaláltam vagy megtaláltak azok az emberek akik előbbre tudtak vinni az életben és én is tudtam őket segíteni...


pl nemrég játékfejlesztésre kaptam lehetőséget egy amatőr csapattal ahol meg van minden ember ami kell hozzá...szintén elég sok pénz van benne, ha jól csinálja az ember...érdekel is, igaz rengeteget kell tanulnom, de élvezem a tanulást :)


Én szimplán egy piacképes szakmát választottam amit hobbiként is űzök és szeretek csinálni :)


De pl van már "katasztrófa tervem" ha minden borulna körülöttem :) elmegyek biztonsági őrnek, vagy éjjeli őr, vagy nem tudom mi a pontos megnevezése...

1 óra járőrözés 2 óra pihenés...ami azt jelenti 1 óra járőrözés alatt fejben megtervezem amit a következő 2 órában leprogramozok és még fizetnek is azért, mert a hobbimat űzöm :)


ismerek olyat akinek jól ment a szekér, de lerakta a biztonsági őr papírt, biztos ami biztos...hát be is ütött a sors, elment biztonsági őrnek és a félretett pénzén lerakott még 2 szakmát...


szerintem sok ember nem veszi észre a lehetőséget ami kínálkozik neki, inkább a kényelmes estéket választja a saját fejlesztése helyett...


én pl 2-4 órákat alszom (mondjuk hiperaktív vagyok, szóval nekem ez ideális), szóval este 6-tól hajnali 2-ig van 6 szabad órám...ha nagyon akarnék még elmehetnék a közelben takarítónak valahova :D


22F

2015. dec. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!